درود مهمان گرامی! ( - ثبت نام)
شما هنوز ثبت نام نکرده اید؟ یا وارد حساب کاربری خود نشده اید! برای استفاده از تمامی امکانات انجمن لازم است ثبت نام کنیدیا info@scenario.ir    
*نادان بمانید و جستجوگر *
نظرسنجی: آیا با پیشنهاد مطرح شده موافقید
این نظرسنجی بسته شده است.
موافقم
71.43%
5 71.43%
مخالفم
0%
0 0%
نظری ندارم
28.57%
2 28.57%
در کل 7 رأی 100%
*شما به این گزینه رأی داده‌اید. [نمایش نتایج]

انجمن صنفی فیلمنامه نویسان ، سند حمایت و تعرفه های سالانه
زمان کنونی: 20-9-1395، 11:59 عصر
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: alireza raziei
آخرین ارسال: khabaz
پاسخ 5
بازدید 4985

امتیاز موضوع:
  • 39 رأی - میانگین امتیازات: 3.08
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
انجمن صنفی فیلمنامه نویسان ، سند حمایت و تعرفه های سالانه
با سلام
سند حمایت از فیملنامه نویسان
به نظرم نقصی که در کشور ما بیش از پیش به چشم می آید و متاسفانه کانون فیلمنامه نویسان و خانه ی سینما و سایر دست اندر کاران سینما هم برای رفع آن کاری نمی کنند این است که ما یک انجمن صنفی قوی برای فیلمنامه نویسان نداریم . یک کانون است که آن هم باری به هر جهت کار می کند و شاید بهتر باشد بگوییم اصلا کار نمی کند .
مثلا یکی از کارهایی که هرساله انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران انجام می دهد این است که
1 . در ابتدای هر سال تعرفه ی جدید دستمزد طراحی گرافیک را تدوین و در اختیار اعضا قرار می دهد . و جالب است بدانید حداقل تعرفه ی طراحی یک آرم برابر است با یک میلیون و ششصد هزار تومان ، رقمی برابر قیمت یک فیملنامه در صدا و سیمای استان ها ، شما قضاوت کنید طراحی یک آرم سخت تر است یا نگارش یک فیلمنامه ، (البته بنده خودم طراح گرافیک هم هستم والا اینگونه نظر نمی دادم )
2 . در دعوا های حقوقی بین طراحان گرافیک و افراد حقیقی یا حقوقی مداخله و اعمال نظر می کند .
و ....
حال به نظر شما آیا نیاز نیست که یک انجمن صنفی قوی تشکیل شود و از حقوق مادی و معنوی فیلمنامه نویسان حمایت کند ؟
آیا نیاز نیست هر ساله ، تعرفه ای تدوین و ابلاغ گردد ، تا فیلمنامه نویسان برای فروش آثارشان با قیمت های سلیقه ای برخورد نکنند ؟
آیا ما به یک نظام جامع ارزش گذاری نیازمند نیستیم ؟
و هزاران نقص و مشکل دیگر که تایید شما و همیاری شما را می طلبد .
از این رو
اینجانب پیشنهاد می کنم با تایید نمودن این تاپیک و ارسال نظرهایتان ،گامی عملی برای رفع این سه مشکل برداریم
1 ایجاد یک انجمن صنفی قوی و فعال ، که حیاط خلوت برخی خواص و عزیز دردانه نباشد .
2 . تدوین قانون حمایتی کارآمد ، که از حقوق معنوی فیملنامه نویسان حمایت کند .
3 . تدوین نظام تعرفه ای که حقوق مادی ایشان را تضمین نماید .

پاسخ
وقت بخیر
معمولاً تعرفه را برای ارایه دهنده خدمت می گذارند تا هر کس هرچه دلش خواست طلب نکند. در اینجا قرار دادن تعرفه یعنی اینکه قیمت پایه برای فیلمنامه درنظر گرفته شود و فیلمنامه نویس بیش از آن مقدار یا متناسب با آن، دستمزد طلب نکند که فکر نمی کنم در راستای حمایت از فیلمنامه نویس باشد

ضمناً درمورد انجمن فعلی آیا عضو هستید؟ آیا از اساسنامه آن اطلاعی دارید؟ آیا از مجمعهای آن با خبر هستید که افراد در آنجا جمع می شوند و درمورد همین چیزها صحبت می کنند؟
من که خبر ندارم و خواهشمندم از دوستانی که اطلاعاتی دراین خصوص دارند، ما و بقیه دوستان را مطلع نمایند.
با تشکر

به فیلمنامه نویسی ارج نهیم و علاقه مندانش را تشویق نماییم

پاسخ
خب اینجوری که بدتر ه ، من فکر می کنم تعرفه یعنی اینکه اون مدیری که می خواد یه سفارش بده بدون که بدترین متن براش دقیقه ای مثلا 50 الی 70 هزار تومن آب می خوره ، نه اینکه یک سال الکی یه فیلمنامه نویس بیچاره رو سرکار بذاره و بعد هم هیچی که هیچی ، تعرفه یعنی اینکه آقا اول با شما قرارداد ببندند ، نه اینکه یکسر دستور بدند و تو ندونی که بالاخره آخرش می خواد چی بشه . و هزار تا مورد دیگه که میشه برشمرد . امیدوارم منظورم رو شفاف تر کرده باشم
پاسخ
آگهی
وقت بخیر
نقل قول: تعرفه یعنی اینکه آقا اول با شما قرارداد ببندند ، نه اینکه یکسر دستور بدند و تو ندونی که بالاخره آخرش می خواد چی بشه

واقعاً افرادی وجود دارند که در کارهای سفارشی، بدون بستن قرار داد و بدون اینکه بدانند پیش پرداخت چقدر است و چقدر در انتها قرار است بدستشان برسد، شروع به نوشتن یک سناریو نمایند؟! و ضمناً این درخواست یک دستور باشد؟!!
به فیلمنامه نویسی ارج نهیم و علاقه مندانش را تشویق نماییم

پاسخ
انجمنی که بود و نبودش فرقی به حال نویسدگان فیلمنامه نویس ایرانی ندارد.
فرمالیته کامل!!!!
*شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*
بخوان ... بگو... و .... بنویس ... تا دیگران را بشناسی و دیگران تو را...
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  فیلمنامه نویسان حرفه ای G.Manager 37 24,810 11-6-1395، 05:42 عصر
آخرین ارسال: sara7279
  مصاحبه با فیلمنامه نویسان mehrbod 8 2,792 12-2-1393، 10:32 صبح
آخرین ارسال: G.Manager

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
در گوگل محبوب کنید :