درود مهمان گرامی! ( - ثبت نام)
شما هنوز ثبت نام نکرده اید؟ یا وارد حساب کاربری خود نشده اید! برای استفاده از تمامی امکانات انجمن لازم است ثبت نام کنیدیا info@scenario.ir    
*نادان بمانید و جستجوگر *

کتاب چگونه در 21 روز فيلمنامه بنويسيم؟
زمان کنونی: 14-9-1395، 09:31 صبح
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: newlife
آخرین ارسال: khabaz
پاسخ 19
بازدید 8670

امتیاز موضوع:
  • 50 رأی - میانگین امتیازات: 3.18
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کتاب چگونه در 21 روز فيلمنامه بنويسيم؟
چگونه در 21 روز فيلمنامه بنويسيم

نوشته : ويكى كينگ / ترجمه : عباس اكبرى

تعداد صفحات: 252

شابک: 964-471-468-7 قطع: رقعی

نوبت چاپ: چاپ دوم: 1379

معرفی کتاب:

كتاب حاضر در مورد فن فيلمنامه‏ نويسى مى باشد، كه در آن‏ نويسنده طرح سئوالات متعدد در متن و بهره‏گيرى از آن و نيز استفاده‏ از دستنويس‏هاى نمونه همچون دستنويس گستره‏اى، كسانى را كه‏ مى‏ خواهند فيلمنامه‏ نويس شوند، با مهارت لازم آشنا مى‏ سازد.فهرست مطالب عبارتست از: تصوير كلى، قول و قرارها، روش‏ فيلمنامه‏ نويسى شهودى چيست؛ چگونه آماده شوديم؟: چه‏ بنويسيم؟، چگونه بنويسيم؟، تا اينجا چه مى‏ دانيد؟، انتقال از»آمادگى به حركت«، نوشتن فيلمنامه در بيست و يك روز:دستنويس گسترهاى؛ با دل بنويسيد، دستنويس بازنويسى؛بازنويسى به كمك عقل، استقبال از موانع تحمل‏ ناپذير: ذن و هنروالاى به پايان رساندن كار، موانع بيرونى: در حالى كه اداى دين‏ مى‏ كنيد، چگونه اجاره خانه را بپردازيد؟، وقت كار، مكان و وسايل، آيا لازم است همكار داشته باشم؟، چگونه كسى را انتخاب كنم؟،راهنماى محبوبين براى تغذيه و مراقبت از فيلمنامه‏ نويس آتى،اولويت خانوادگى فيلمنامه‏ نويس، موانع درونى: چرا توقف كرده‏ ايد؟چگونه كار را ادامه دهيد؟، براى نويسنده چيزى به نام بن‏ بست وجودندارد، مراحل و دوره‏ها، روياى شما، عمل، كلام آخر: هيچ‏كارى مثل‏ كار نمايش نيست.(چاپ اول: 1372)
يادداشت:طرح جلد كتاب از چاپ دوم به بعد تغيير يافته است.
خواستن ، توانستن است.

پاسخ
وقت بخیر
دوستان هر وقت از نوشتن خسته شدید و نیاز به استراحت داشتید، کتاب بخوانید.
همیشه . . . بنویسید و . . . بخوانید
به فیلمنامه نویسی ارج نهیم و علاقه مندانش را تشویق نماییم

پاسخ
هنرمندا بایدهمیشه مطالعه کند
پاسخ
آگهی
با سلام از عزیزان خواهشمندم در صورت داشتن سایتی جهت دانلود فیلمنامه آن را به دیگران نیز ارائه دهند.با تشکر
هر کس مرتکب اشتباهی نشده ، اکتشافی هم نکرده است.
سفر طولاني هم با يك قدم آغاز مي شود.
پاسخ
من یه کلاس فیلمنامه نویسی میرم. اونجا به ما میگن کتب مرجع فیلمنامه نویسی کتاب "داستان ..." رابرت مک کی مترجم گذرآبادی و کتاب فیلمنامه نویسی سیدفیلد است.
پاسخ
من توصیه میکنم که ابتدا کتابهای سید فیلد رو مطالعه کنید.
بعد کتاب داستان رابرت مک کی رو بخونین
بعدش کتاب سفر نویسنده کریستوفر ووگلر رو بخونین
کتاب سفر نویسنده ووگلر واقعال به درد بخوره و در کنار بقیه کتابها موثر هست
پاسخ
آگهی
(19-10-1390، 08:25 عصر)dara388 نوشته است: *شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*من توصیه میکنم که ابتدا کتابهای سید فیلد رو مطالعه کنید.
بعد کتاب داستان رابرت مک کی رو بخونین
بعدش کتاب سفر نویسنده کریستوفر ووگلر رو بخونین
کتاب سفر نویسنده ووگلر واقعال به درد بخوره و در کنار بقیه کتابها موثر هست

میشه دلیلش رو هم بفرمایید.
برای بهترین ها دعا کن؛ برای بدترین ها آماده باش
PRISONERS
پاسخ
وقت بخیر
هر کتابی درباره فیلمنامه نویسی بدست آوردید، بخونید
به فیلمنامه نویسی ارج نهیم و علاقه مندانش را تشویق نماییم

پاسخ
دلیل من: برای نوآموزان فیلمنامه نویسی شروع کردن از ساختار کلاسیک سه پرده ای واجبه.در واقع کسی که ابتدای کار است بهتر است از قوانین رایج پیروی کنه.کتابهای سید فیلد همچون کاربردی دارند.بعد از خواندن کتابهای سید فیلد و تسلط بر ساختار کلاسیک با خواندن کتاب داستان مک کی کمی توانید قوانین را بشکنید.
کتاب سفر نویسنده هم شما را با ساختار داستانگویی اسطوره ای آشنا می کند.
پس دلیل من اینه که کتابهای سید فیلد و سفر نویسنده شما را بر اصول داستانگویی کلاسیک و اسطوره ای آشنا می کند و کتاب داستان به شما توانایی شکستن قانون ها را می دهد!
پاسخ
آگهی
(23-10-1390، 01:28 عصر)dara388 نوشته است: *شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*دلیل من: برای نوآموزان فیلمنامه نویسی شروع کردن از ساختار کلاسیک سه پرده ای واجبه.در واقع کسی که ابتدای کار است بهتر است از قوانین رایج پیروی کنه.کتابهای سید فیلد همچون کاربردی دارند.بعد از خواندن کتابهای سید فیلد و تسلط بر ساختار کلاسیک با خواندن کتاب داستان مک کی کمی توانید قوانین را بشکنید.
کتاب سفر نویسنده هم شما را با ساختار داستانگویی اسطوره ای آشنا می کند.
پس دلیل من اینه که کتابهای سید فیلد و سفر نویسنده شما را بر اصول داستانگویی کلاسیک و اسطوره ای آشنا می کند و کتاب داستان به شما توانایی شکستن قانون ها را می دهد!

آهان... اتفاقا برای همین دلایل تون رو جویا شدم
من کتاب سیدفیلد رو نخونده ام ولی درباره مک کی فکر می کنم اون هم خیلی کلاسیک گفته یعنی اینکه حتما شما پیرنگ و شخصیت مثبت و منفی و نقطه عطف و چه و چه باید داشته باشی یا حداقل بشناسی. حتی توی کتابش که داره شاه پیرنگ رو میگه و یه مثلث کشیده فیلم های خرده پیرنگ و ضدپیرنگ رو فقط معرفی می کنه زیاد بهش نمی پردازه اگه اشتباه نکنم میگه نویسنده هر جور فیلمنامه ای باشید باید فرم کلاسیک رو بلدباشید و بهش مسلط باشید. حالا اگه شما میگی سیدفیلد کلاسیک تره باید حتما بخونم اش ببینم چطوریه چون من اول مک کی رو خوندم.
برای بهترین ها دعا کن؛ برای بدترین ها آماده باش
PRISONERS
پاسخ
(28-3-1390، 03:42 عصر)seyedmehdi1@gmail.com نوشته است: *شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*با سلام از عزیزان خواهشمندم در صورت داشتن سایتی جهت دانلود فیلمنامه آن را به دیگران نیز ارائه دهند.با تشکر

دوست عزیر می توانید در همین سایت تعداد زیادی فیلمنامع دانلود کنید
این هم لینکش:
*شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*
پاسخ
خواهش می کنیم. اگر بخواهید کتابی را معرفی کنید، لااقل اونرو بصورت PDF در سایت قرار دهید، تا افراد بتوانند آنرا Download کنند!
پاسخ
آگهی
(17-8-1391، 05:22 عصر)jassem نوشته است: *شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*خواهش می کنیم. اگر بخواهید کتابی را معرفی کنید، لااقل اونرو بصورت PDF در سایت قرار دهید، تا افراد بتوانند آنرا Download کنند!
دوست عزیز،قرار دادن کتاب مستلزم اجازه ی ناشر کتاب است و این امر کمی غیرممکن است
با تشکر
پاسخ
سلام دوست عزیز آقا جاسم
اول از همه ورودت به تالار رو تبریک میگم .
در مورد کتاب های آموزشی و فیلمنامه باید خدمتتون عرض کنم ، تعدادی فیلمنامه در قسمت بانک فیلمنامه ی تالار قرار گرفته ، که همه ی اونها با اجازه ی ناشران و موافقت اونها بوده ، و یا اگر از سایت دیگری لینک گذاشته شده با ذکر منبع بوده .
در مورد کتب آموزشی ، در تاپیکی به نام کتاب های مفید ، کتاب های ارزشمندی معرفی شده ، و در صورت امکان لینک بسیاری از کتاب ها توسط دوستان گذاشته شده .
فقط وقتی ته یه دره باشی میتونی درک کنی که چقدر بالای بلندترین کوه ، شکوه منده
پاسخ
سلام میشه سایت این کتاب بگین تا دانلودش کنیم برای آموزش بهتر

دلــگیـــر مباش . دلت که گیـر باشد ، رهـــــا نمی شوی ! خـداونـد ،

بنده گــان ِ خود را ، با آنچه به آن « دل » بســته اند می آزمــاید
22
پاسخ
آگهی

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  کتاب تئوری های فیلمنامه در سینمای داستانی علی اکبر رنجبر 3 1,483 15-4-1395، 03:10 صبح
آخرین ارسال: آریایی
  کتاب های مفید نوید ربیعی 50 7,328 4-4-1395، 03:07 عصر
آخرین ارسال: Mohammad Ali
  خلاصه کتاب داستان نوشته رابرت مک کی nika 1 1,632 14-4-1394، 07:07 عصر
آخرین ارسال: nika
  خلاصه ای از کتاب " عناصر فیلمنامه نویسی " علی اکبر رنجبر 5 1,691 17-12-1392، 06:19 عصر
آخرین ارسال: علی اکبر رنجبر
  کتاب سفر نویسنده dara 0 2,873 26-10-1390، 03:26 عصر
آخرین ارسال: dara

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
در گوگل محبوب کنید :