درود مهمان گرامی! ( - ثبت نام)
شما هنوز ثبت نام نکرده اید؟ یا وارد حساب کاربری خود نشده اید! برای استفاده از تمامی امکانات انجمن لازم است ثبت نام کنید    
*نادان بمانید و جستجوگر *

زمان محدود(Nick of Time)
زمان کنونی: 2-11-1396، 01:26 صبح
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: G.Manager
آخرین ارسال: G.Manager
پاسخ 1
بازدید 1066

امتیاز موضوع:
  • 21 رأی - میانگین امتیازات: 3.52
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
زمان محدود(Nick of Time)
#1
زمان محدود نام فيلمي است كه موضوع اصلي آن خود زمان مي باشد.
در فيلم قاتلي به نام آقاي اسميت با بازي كريستوفر واكن(Christopher Walken) دختر يك حسابدار به نام جن واتسون با بازي جاني دپ را ربوده و به او دو ساعت وقت مي دهد تا استاندار ايالت كاليفرنيا به نام الينور گرنت با بازي مارشا ميسون(Marsha Mason) را به قتل برساند.
*شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*
زمان محدود قرار است در يك مقطع زمان واقعي رخ دهد و از سفر تبليغاتي- حزبي گرانت براي پيشبرد داستان استفاده نمايد.
اين مسير شامل سه سخنراني با حضور تجمع مردم مي باشد. حركتي 3 مرحله اي كه در آن قهرمان داستان ضمن پوششي كه قرار است حفظ نمايد، علاوه بر نجات دخترش مي بايست مانع از ترور گرانت نيز گردد.
در اولين مرحله جن مي بايست ياد بگيرد كه بدون كمك نمي تواند دخترش را نجات دهد. در مرحله دوم او مي بايست ياد بگيرد كه به كسي اعتماد كند. در مرحله سوم مي بايست ياد بگيرد كه چطور بكشد تا نجات پيدا نمايد.
اندكي پس از گرفتار شدن دخترش مي فهمد كه زني را كه قرار است بكشد، يك عضو عاليرتبه دولتي است. جن وي را تا هتل Bonaventure دنبال كرده و وارد يك از سالنهاي ضيافت هتل مي شود. اما متوجه مي شود كه سخنراني اول او را از دست داده است و به آسانسوري بر مي گردد كه اتفاقاً ‌او را در آنجا مي يبيند اما نمي تواند او را بكشد.
در ادامه سعي مي كند خودش دخترش را نجات دهد اما شريك اسميت، جونز، كاملاً‌ به او يادآوري ميكند كه درصورت نرسيدن به مقصود، ‌دخترش كشته خواهد شد.
جن متوجه مي شود كه آنچه جونز به او مي گويد حقيقت دارد و همين موضوع او را وارد مرحله دوم دردسري كه در حال تحملش است، مي كند.
در مرحله دوم، او سعي مي كند كسي را براي نجات دخترش پيدا نمايد. در هنگان سخنراني دوم، او به دستيار گرانت موضوع نقشه كشته شدن او و گروگانگيري دخترش را توضيح مي دهد. دستيار نيز موضوع را به همسر گرانت، برندا، اطلاع مي دهد اما درواقع سرچشمه اصلي اين ترور خود برندا مي باشد كه اسميت را براي اين كار اجير كرده بوده است. اسميت دستيار گرانت را مي كشد و ضربه شصت سختي هم به جن بابت موضوع نشان مي دهد.
واضح است كه او نمي تواند به نيروهاي خارجي براي كمك در جهت توقف ترور تكيه نمايد و اين خود اوست كه مي بايست اوضاع را در دست بگيرد. اين موضوع او را وارد مرحله سوم نجات دخترش و استاندار مي نمايد.
در اين مرحله بصورت پنهاني وارد اتاق استاندار در هتل مي گردد. و در آنجا استاندار را نسبت به خيانت همسرش و موضوع ترور آگاه مي گرداند. با عدم اطمينان از اينكه آيا او حرفش را باور كرده است يا خير، با تلفن گرانت به محافظانش، جن مجبور به فرار مي شود. نهايتاً‌ در سومين سخنراني،‌ با شليك به اسميت سعي مي كند جلوي ترور را بگيرد.
در آخر او مي تواند دخترش را از ماشين ون كه بصورت گروگان نگه داشته شده بود،‌ نجات دهد. اين نجات دقيقاً ‌قبل از اينكه جونر بتواند آسيبي به دخترش برساند انجام مي شود. سپس جن اسميت را با شليك گلوله مي كشد.
جن دخترش و استاندار را در زماني محدود نجات مي دهد.
فيلمنامه نويسان مي توانند از فيلم زمان محدود براي مثالي از داستاني كه در يك مقطع زمان واقعي پيش مي رود استفاده نمايند. براي انجام درست اين منظور، مي بايست داستانشان را به سه مقطع مانند فيلم مذكور، تقسيم نمايند. اين تقسيم بندي مي بايست بخشي از دردسر تعريف شده در فيلم باشد و ضمناً‌ جهت تغيير و تحول در قهرمان داستان نيز بكار رود.
در فيلم "زمان محدود"، قهرمان ما جن واتسون مي بايست تلاش نمايد تا بدون كشته شدن خانم استاندار، جان دخترش را نيز نجات دهد.
كنشهايي كه جن براي مقابله با بحران حاضر در فيلم انجام مي دهد، شخصيت و كاركتر او را نيز شكل مي دهد.
به فیلمنامه نویسی ارج نهیم و علاقه مندانش را تشویق نماییم


پاسخ
 سپاس شده توسط رضاقلیخانی


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
در گوگل محبوب کنید :