درود مهمان گرامی! ( - ثبت نام)
شما هنوز ثبت نام نکرده اید؟ یا وارد حساب کاربری خود نشده اید! برای استفاده از تمامی امکانات انجمن لازم است ثبت نام کنیدیا info@scenario.ir    
*نادان بمانید و جستجوگر *

چرا در ایران فیلم در ژانر حادثه‌اي کم ساخته میشود
زمان کنونی: 20-9-1395، 10:10 عصر
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: مهداد اردشیری
آخرین ارسال: بهنام فلاح نژاد
پاسخ 6
بازدید 857

امتیاز موضوع:
  • 26 رأی - میانگین امتیازات: 3.12
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چرا در ایران فیلم در ژانر حادثه‌اي کم ساخته میشود
چشمان كارگردانان براي دريافت مجوز ساخت فيلم‌هاي حادثه‌اي در انتظار‌هاي بي‌پايان باقي مي‌ماند. متوليان سينما علاقه‌اي به صدور مجوز ساخت اين گونه فيلم‌ها ندارند. تصاوير سينماي ما فضاي «تو بگو من بگو» شده است، چند نفر كنار ديوار، دور يك ميز يا در يك آپارتمان كنار هم مي‌نشينند و ديالوگ‌هايي بين آن‌ها رد و بدل مي‌شود.

ژانر حادثه‌اي به تصوير‌هاي خياباني نياز دارد كه سينماي كنوني ايران فاقد اين گونه لوكيشن سازي‌هاست. سينماي حادثه‌اي كه اكنون در ايران وجود دارد مي‌تواند يك نمايشنامه راديويي هم باشد. سينماي حادثه‌اي قوي به تفكر قوي حادثه‌اي نيز نياز دارد. بايد فردي فيلمنامه و كارگرداني، تهيه كنندگي و بازيگري اين گونه فيلم‌ها را انجام دهد كه سينما را بشناسد و اين شناخت برپايه تعريفي درست باشد. افرادي كه سينماي اكشن را مي‌شناختند و در ايران خوب دراين ژانر هنرآفريني مي‌كردند در جمع خسته از مميزي‌هاي سينما جاي گرفته‌اند. يا فيلم نمي‌سازند و يا به دنياي توليد فيلم در ژانرهاي ديگر پيوسته‌اند.

تماشاگراني كه مشتاق ديدن اين گونه فيلم‌ها هستند براي ديدن فيلم‌هاي مورد علاقه خود به سراغ ماهواره‌ها و فيلم‌هاي خارجي مي‌روند و اين مي‌شود كه تلويزيون ما مخاطب ندارد و فيلم‌هاي ما بي‌فروش باقي مي‌ماند. مديران سينمايي جنس تمايل مخاطبان امروزي سينما را نمي‌شناسند و اين درد بزرگي است.

تماما نقل قول از جناب آقای سعید راد در مصاحبه با روزنامه ایران
لینک منبع
*شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*
پاسخ
چون کارگردانان ما در زمینه فیلم های اکشن خبره نیستند
و مشکل بعدی هم فکر میکنم همون مشکلات مجوز و لوکیشن باشه.
اما علت اصلیش همونیه که در ابتدا گفتم
پاسخ
بزرگترین درد این است که نمیتوان آن را به کسی حالی کرد............به این مدیران بی سواد نمیتونی چیزی رو حالی کنی.....
من که دیگه مردم
حالاتو جای سرنوشتم
بزن اوراق بهادار به اسمم _____________
پاسخ
آگهی
البته یادتون رفت بگید ما ایرانی هستیم و فرهنگ غنی ایرانی داریم 5
ما با غربی ها فرق داریم 5
البته اینا رو برای ژانر وحشت می گن و می شه نتیجه گرفت که هر ژانری توی ایران
کار نمی شه به خاطر فرهنگ غنی خسته کننده و خاله زنگی ماست 5
عاشق ژانر وحشت - فانتزی - تریلر - هجویه و فیلمنامه هایی
هستم که حرفی برای گفتن ندارن!!!
ولی ملت رو حداقل برای یه ساعت از دنیای پر از مشکلاتشون جدا می کنن!
پاسخ
فیلم های حادثه ای اگر بخواد مخاطب جذب کنه باید بتونه با نسخه های هالیوودی رقابت کنه(چون مخاطب به هر دو دسترسی داره)
و از طرفی توی ایران قدرت جلوه های ویژه ای که توی هالیوود انجام میشه وجود نداره.
دلیل دیگش هم اینه که هزینه ی ساخت این جور فیلم های خیلی خیلی زیاده.

البته این نکته رو بگم که سلیقه ی من با فیلم های ژانر حادثه ای نمیخونه.(البته این نظر در مورد ژانر های وحشت،تعلیق و پلیسی هم صادقه)
پاسخ
ما توی دیگر ژانر ها چی کار کردیم که تو این ژانر خود نمایی کنیم
ژانر اکشن هزینه ی زیادی داره و صرفه اقتصادی نداره و تهیه کننده ها هم کمتر به سمتش میرن
ما با استاندارد های جهانی نمی تونیم رقابت کنیم و فیلم های اکشن اکثر فیلم های تجاری هستند نه هنری
ولی به هر حال خوبه بتونیم تولیداتی نیز تو این زمینه داشته باشیم
به امید اون روز
پاسخ
آگهی

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  مادران سینمای ایران؛ به بهانه روز زن اکبرخوردچشم 10 928 31-1-1393، 11:15 عصر
آخرین ارسال: هلن
  الگوهاي ژانر (يك كار گروهي) dara 13 4,902 4-4-1392، 12:28 عصر
آخرین ارسال: armanhamidi
  ژانر و کارکرد آن در نگارش فیلمنامه اکبرخوردچشم 2 839 4-4-1392، 12:57 صبح
آخرین ارسال: اکبرخوردچشم
  فانتزی برای سینمای ایران: خلق شخصیت های شگفت انگیز Fantasy 34 8,100 19-5-1391، 01:18 صبح
آخرین ارسال: mininini
  سینمای گوتیک، ژانر وحشت mininini 14 3,479 19-1-1391، 02:33 صبح
آخرین ارسال: mininini

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
در گوگل محبوب کنید :