درود مهمان گرامی! ( - ثبت نام)
شما هنوز ثبت نام نکرده اید؟ یا وارد حساب کاربری خود نشده اید! برای استفاده از تمامی امکانات انجمن لازم است ثبت نام کنیدیا info@scenario.ir    
*نادان بمانید و جستجوگر *

مسابقات بین المللی فیلمنامه نویسی Scriptapalooza
زمان کنونی: 20-9-1395، 11:59 عصر
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: G.Manager
آخرین ارسال: نیلگون
پاسخ 13
بازدید 5452

امتیاز موضوع:
  • 32 رأی - میانگین امتیازات: 3.25
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

*شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*

این مسابقات هر ساله در آمریکا برگزار می شود. تمامی علاقه مندان به فیلمنامه نویسی در سراسر جهان می توانند در این مسابقه شرکت نمایند. اولین دوره این مسابقات در سال 1998 برگزار گردیده و مدیران آن مدعی هستند که مورد علاقه بسیاری از دست اندرکاران صنعت سینما بخصوص شرکتهای فیلمسازی و تهیه کنندگان سینما می باشد. جایزه برنده این مسابقات مبلغ ده هزار دلار می باشد. طبق نظر مدیران این مجموعه، هر ساله از طرف دهها تهیه کننده سینما درخواست مطالعه فیلمنامه فینالیستهای این مسابقات به ایشان داده شده و سپس مشخصات تماس نویسندگان آنها را نیز خواستار می شوند. 5 ژانویه آخرین مهلت ثبت نام این مسابقات با مبلغ ورودی 40 دلار می باشد. برای آشنایی بیشتر با این مسابقات به آدرس رسمی وب سایت آن مراجعه فرمایید.

*شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*
به فیلمنامه نویسی ارج نهیم و علاقه مندانش را تشویق نماییم

پاسخ
يعني ممكنه اينم مثل ماجراي والت ديسني كلاه برداري باشه ... كسي هست كه تا حالا تو اين مسابقه شركت كرده باشه ؟ و اينكه چجوري بايد 40 دلار بفرستيم براشون بايد كريديت كارت خارجي داشته باشيم ؟
script همون screenwriting هست ؟ من تو ديكشنري سرچ كردم نوشته نمايش نامه يكيشم خوندم همش گفتاري بود
هر چه برای خود می پسندی برای دیگران هم بپسند و
هر چه برای خود نمی پسندی برای دیگران هم نپسند.

پاسخ
وقت بخير

نه كلاه برداري نيست. بايد وارد وب سايت بشيد و تمام مطالب اون رو بخونيد تا بتونيد با شرايطش آگاه بشيد. ضمناً فكر مي كنم آمريكاييها بيشتر Script مي گن و انگليسيها Screenplay

پاسخ
آگهی

سلام
ببخشید میشه یه فیلمنامه رو برای دو سه جشنواره فرستاد ؟
باید قبل از فرستادن اونو ثبت کرد ؟

ممنون میشم اگه زود جواب بدید

28   s . Ferasat

پاسخ
وقت بخیر
بستگی به قوانین جشنواره ها داره که بشود یا نه
اینکه قبل از ارسال فیلمنامه تان را ثبت کنید، جشنواره ها الزامی ندارند بلکه خود شما اثرتان را ثبت می کنید تا جلوی هر گونه مشکل غیر مترقبه گرفته شود

پاسخ

سلام

میشه بعد از این که فیلمنامه را ثبت کردیم بازم اونو ویرایش کنیم ؟
28   s . Ferasat

پاسخ
آگهی
وقت بخير
اگر در كليت داستان اشكالي پيش نيايد، مي شود آن را اصلاح كرد و اگر باويرايش، داستان جديدي ايجاد گردد، بهتر است كه ثبت شود

پاسخ

سلام
نمی دونم بازم می تونم سوال کنم یا نه ؟
به هر حال سوالمو می پرسم ، خواهش می کنم جواب بدید

چطوری باید بدونیم که هر صفحه فیلمنامه یک دقیقه میشه ؟

چه فونتی ، چه فونت سایزی وچه نوع سایز صفحه ای مناسبه ؟
مثلا ، یه فیلمنامه با صفحه A4 ، فونت تاهوما و سایز 11، و با جا انداختن یک خط بین توضیحات و دیالوگها ، روی پرینت لی اوت ، 65 صفحه شده و وقتی اونو روی ، فول اسکرین ریدینگ باز می کنم 109 صفحه میشه .

آیا چاپ فیلمنامه قبل از اینکه به فیلم تبدیل بشه کار درستیه ؟

خانه سینما منحل نشده ؟
28   s . Ferasat

پاسخ
(20-11-1390، 01:58 صبح)nika نوشته است: *شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*سلام
نمی دونم بازم می تونم سوال کنم یا نه ؟
به هر حال سوالمو می پرسم ، خواهش می کنم جواب بدید

چطوری باید بدونیم که هر صفحه فیلمنامه یک دقیقه میشه ؟

چه فونتی ، چه فونت سایزی وچه نوع سایز صفحه ای مناسبه ؟
مثلا ، یه فیلمنامه با صفحه A4 ، فونت تاهوما و سایز 11، و با جا انداختن یک خط بین توضیحات و دیالوگها ، روی پرینت لی اوت ، 65 صفحه شده و وقتی اونو روی ، فول اسکرین ریدینگ باز می کنم 109 صفحه میشه .

آیا چاپ فیلمنامه قبل از اینکه به فیلم تبدیل بشه کار درستیه ؟

خانه سینما منحل نشده ؟
منم همین سوال رو داشتم !!!
يه سوال پيش اومد واسم فونتي که بايد براي نوشتن فيلمنامه استفاده کرد چيه!!؟
چند تا خط يا جمله يا کلمه يه صفحه از فيلمنامه ميشه که سيد فيلد ميگه هر صفحه يه دقيقه س؟؟

پاسخ
آگهی
وقت بخير
فرمت فيلمنامه هاي موجود در بانك فيلمنامه تقريباً‌يك دقيقه يك صفحه مي باشد كه شخصاً با سعي و خطا بدست آوردم. فونت ميترا 14 - سرتيترها و اسامي بولد-بين هر پاراگراف جديد با متن قبلي و بين هر ديالوگ با اسم بعدي يك فاصله 10 تايي كه از قسمت پاراگراف مي تونيد بدست بياوريد و اسامي و ديالوگها زير هم و در وسط صفحه.

پاسخ
سلام
فیلمنامه باید حتما به زبان انگلیسی باشد؟
من شکست نمی خورم. ایمان و دوست داشتن رویین تنم کرده اند.
پاسخ
سلام
مسابقات scriptapalooza چه موقع از ساله..؟؟؟
ما چطوری می تونیم شرکت کنیم..؟؟؟
پاسخ
آگهی
سلام ، من یه سوال دارم . میشه فیلم نامه ای که تو ایران تبدیل به فیلمش کردیم رو واسشون بفرستیم؟
آسمان بخل نمی ورزد ، ما چترهایمان را سپر باران می کنیم.
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  جشنواره فیلمنامه نویسی سایه G.Manager 0 925 25-1-1395، 01:50 صبح
آخرین ارسال: G.Manager
  جشنواره فیلمنامه نویسی لندن نوید ربیعی 4 2,337 8-6-1394، 07:26 عصر
آخرین ارسال: moji.30nama
  جشنواره بین‌المللی فیلم ویدیویی یاس G.Manager 0 250 21-4-1394، 10:35 عصر
آخرین ارسال: G.Manager
  مسابقات Nicholl Fellowships in Screenwriting G.Manager 3 1,479 27-11-1390، 02:14 صبح
آخرین ارسال: mehrbod

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
در گوگل محبوب کنید :