درود مهمان گرامی! ( - ثبت نام)
شما هنوز ثبت نام نکرده اید؟ یا وارد حساب کاربری خود نشده اید! برای استفاده از تمامی امکانات انجمن لازم است ثبت نام کنیدیا info@scenario.ir    
*نادان بمانید و جستجوگر *

معرفي اعضاء
زمان کنونی: 14-9-1395، 09:31 صبح
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: roz
آخرین ارسال: ia_2013
پاسخ 65
بازدید 15310

امتیاز موضوع:
  • 33 رأی - میانگین امتیازات: 3.48
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
معرفي اعضاء
سلام

هدف از ايجاد اين تاپيك آشنايي با اعضاست

در صورت تمايل

اينكه دوستانتون در سايت بدانند دوره فيلم نامه نويسي گذرانديد يا تجربي كار را دنبال ميكنيد

تا حالا كار پخش شده داريد يا نه ؟

چند طرح نوشته شده يا در دستكار داريد ؟ چند فيلم نامه كوتاه يا بلند

بيشتر چه ژانري كار ميكنيد ؟ كاري رو ثبت كرديد ؟

تا دوستان بتوانند از تجربيات شما استفاده بكنند.

7575
هر كجا اراده اي باشد راه هم هست
پاسخ
فكر كنم خودم بايد دست به كار بشم اگه من به فكر تاپيك ارسالي خودم نباشم عمرا كسي

بفكرش باشه بعدم ديدي خدا خواست و يه جايزه اي در حد جشنواره اي به اولين نفر ارسال

كننده تعلق گرفت چرا بي

نصيب بمانيم 76

نام roz البته نام كاربريه معروف بشيم اسم خودمونو جار ميزنيم مطمئن، حالا ناشناسي بهتره 73

مدرك تحصيلي كارشناسي رياضي - متاهل

از سال 87 به صورت جدي به فيلم نامه نويسي فكر كردم ميگم فكر كردم چون واقعا چيزي بلد نبودم و ادعا داشتم بجز من بقيه بلد نيستن بنويسن و چون تو دنياي نامردي زندگي ميكنيم كسي قدر من

فيلم نامه نويس در حد جهاني رو نميدونه و اگر اجل بياد سراغم چه استعدادي از دنيا حذف ميشه

انقدر اعتماد بنفس بالا بود كه رفتم سر ميز دفاع فيلم نامه نشستم و با 7 يا 8 كارشناس بحث كردم بعدم ميگفتم حق با من بود لابد قصد دزدين اثر هنريمو دارن گفتن نه رد شد بعدا سر از هاليوود در

بياره خلاصه
سال 88 اواخرش فهميدم اي دل غافل اينها كه نويسنده ان يا انسان نيستند(فرشته اي چيزي) يا وحي منزل بهشون الهام ميشه والا مگه ميشه نويسنده شد افسردگي آمدسراغمون و بعد اواخر 89 فهميدم نه اگه

همت كنم منم ميتونم اونام انسان هستن عين من فقط نوشتن و نوشتن و نوشتن تا ياد گرفتن

حالام من مينويسم تا ياد بگيرم

ژانري كه آرزومه روزي در موردش فيلم نامه بنويسم ژانر وحشته

دوره فيلم نامه نويسي گذروندم ولي بدرد بخور نيست توصيه نميكنم البته شايد من نتونستم استفاده اي ببرم هر كسي استعدادي داره 68 ما يه خورده شايدم بيشتر، كم استعداديم در فهم فرمايشات استاد 74

ديگه گمانم سوالات در همين حد بود كه من زياديم توضيح دادم

هر كجا اراده اي باشد راه هم هست
پاسخ
سلام

منم محمد هستم 22 سالمه رشته تحصیلیم کامپیوتره و خیر سرم قرار بود امسال کنکور ارشد بدم که سر همین قضیه فیلم و فیلمسازی گذاشتم واسه سال بعد ... گفتم زودتر معروف بشم شاید یکی بهم زن بده 5

ژانری که دوست دارم و اصلا به خاطرش وارد این عرصه شدم ژانریه که قراره بعدا به نام خودم ثبت بشه!!!
فقط در همین حد میگم که دلم میخواد چنتا ژانرو ترکیب کنم تا در نهایتش یه مفهوم دینی رو برسونم ...یعنی بر خلاف خیلی ها که میگن سینما جای ایدئولوژی و این حرفها نیست و فقط سرگرمی یا مفاهیم سطحیه من معتقدم که اتفاقا سینما جاشه منتهی باید کسی که میخواد توش هر حرفی بزنه زبون سینما رو بلد باشه ... که البته دارم سعی میکنم که یاد بگیرمش

الان تو انجمن سینمای جوان دارم دوره فیلمسازی یکساله رو میگذرونم ... استاد فیلمنامه مون علی دادرس هستش که آخرین کارش سینمایی 33 روز بوده

خیلی استاد باحالیه و من که خیلی خوشم میاد ازش ... دید بازی هم داره و انصافا به من یکی که خیلی چیزها یاد داده
ولی به نظرم تا آدم ننویسه و ننویسه و ننویسه چیزی یاد نمیگیره ...حرفای استاد خیلی قشنگه و آدم که گوش میکنه فکر میکنه دیگه همه چیز تموم شده اما همین که میاد بنویسه میبینه انگار زیاد جالب نشده ...بعد میگه حالا اشکال نداره بذار بنویسم تا آخرش و بعد که تموم میشه و چند بار کارشو میخونه میبینه واقعا مزخرف تر از این هم مگه میشه 5

البته الان نسبتا راضی ترم به چیزایی که مینویسم ...اون اولا که اوضاع خیلی خراب بود

یه کار کوتاه نوشتمو ساختم و یکی دیگه هم احتمالا تو همین روزها میسازیم که اینم خودم نوشتم و کوتاهه

یه کار کوتاه دیگه هم نوشته بودم و چون بحث های مذهبی و سیاسی توش بود خیلی بهش گیر میدن و مجوز نمیدن و نزدیک 10 بار بازنویسی کردم و خیلی دلم میخواست بسازمش اما انگار فعلا کشش اینطور فیلمهارو ندارن...ژانرش وحشت - کمدی اجتماعی هست و خودم دوسش دارم و البته یه چنتا ایرادم داره باید درستش کنم حوصله ندارم خسته شدم اینقدر رفتم و اومدم

تصمیم دارم یه تله برای محرم بنویسم و اگر برسم واسه جشنواره های انقلاب و کودک هم شاید یه کار بفرستم(البته اگر زرنگ باشم یه کار تلفیقی بدم...یه تیر و دو نشون 5 )

نیم نگاهی هم به جشنواره شمسه دارم 5 اینهمه قراره کار بکنم و تو نت میچرخم ...اینم جالبه!!

پاسخ
آگهی
سلام
تو رو خدا بذارید منم بگم عقده ای میشم میمونم رو دستتون.76
امیرعلی اسم مستعارمه اسمم چیه بماند.شناسنامه که نمیخواید همین امیرعلی صدام کنید 75 علاقه ی زیادی به بازیگری داشتم و البته مجری گری واسه همین سعی کردم یه جوری وارد این حرفه بشم .نیشت رو ببیند.خوب اینم یه جورشه .73
خلاصه هر کاری کردم نشد تصمیم گرفتم برم سراغ فیلمسازی اینطوری شاید خودم هم بتونم توی فیلم هام بازی کنم .یه فیلم کوتاه ساختم البته خیلی سریع برای همین همه از فیلمم ناراضی بودن این چیه ساختی 71 تو این گیر و دار فهمیدم میتونم خوب بنویسم گفتم خوب اینبار خودم مینویسم و خودم هم میسازم .یه مستند نوشتم گفتم اول از فروشش مطمئن بشم بعد بسازم که بعد از کلی دفاع از کارم و نوشته ام گفتن مستند نمیخریم.البته قبلش بهم گفتن میتونی فیلمنامه رو به کارگردانای ما واگذار کنی اما من قبول نکردم و همین باعث شد تادوباره دست از پا درازتر برگشتم.(این که گفتم مال شهرستان بود با تهران مقایسه نکنید)الان دارم روی دوتا فیلمنامه کار میکنم که یکیش کودکه و با کمک roz عزیز که این تایپک رو زده دارم تموم میکنم .خیلی کمکم کردن .ازشون ممنونم دومیشن مخصوص جووناست .علاقه ی زیادی به کار کودک ونوجوان دارم .طرح هام اولش برام جذابن اما وقتی مینویسم دیگه اون جذابت رو برای خودم از دست میده نمیدونم شاید برای خودم عادی میشه شاید هم واقعآ جذابتی نوشته ام نداره.شاید هم از اول جذاب نبوده .
دومین کارم هم که گفتم پر از شکست عشقیه که بعید میدونم بهش مجوز ساخت یا حداقل اکران بدن اما برای دل خودم مینویسم .
دوره فیلمنامه نرفتم.اما خوب اگه وقتش رو داشته باشم حتمآ سعی میکنم یه سری، نیم نگاهی به اونجا هم بزنم .
یه پیشنهاد از طرف من تازه کار برای دل خودتون بنویسید نه چیز دیگه .میدونم الان میگید دو کلوم هم از مادر عروس ولی من قراره اگه خدا بخواد داماد بشم نه مادر عروس .68
نوشتن مرهمی ست بر زخمهای نگفتن،وقتی صدا به فرياد نمی رسد به قلم تکيه ميزنم
پاسخ
سلام،من هم خود مهربد نیستم اما مادرش هستم.عاشق فیلمنامه نویسی هستم وآرزو دارم به معنای واقعی فیلم نامه بنویسم.
۱۰ سال !!!!پیش دیپلم فیلمنامه گرفتم اما متاسفانه بنا به شرایطی نتونستم ادامه بدم.بارها شروع کردم اما انگیزه ....ولی حالا به لطف خدا وجناب ادمین ودوستان از ۱۲ شهریور که عضو شدم انگیزم بی نهایته،وقت کم میارمو...دیگه قصد ندارم به آرزوهام فقط فکر کنم ،راهی شدم تا برسم به مقصد،من راه افتادم خدا هم میرسونه...
کارنامه خوبی ندارم،ولی اون هم انشا الله بزودی پرو پیمون میشه.راستی استادم آقای علیرضا نادری (میوه ممنوعه و کیفرو....)هستند ....این شوق رو از ایشون گرفتم ،امیدوارم با نوشته های خوب دینمو ادا کنم.....
پاسخ
سلام من ليلي كارشناس زمين شناسي ام.ميدونم الان ميگيد رشته ي زمخت زمين شناسي چه ربطي به رشته ي لطيف فيلمنامه نويسي داره،ولي اولين باري كه فهميدم استعداد نوشتن دارم روزي بود كه در دوران دبيرستان دفتر زيستم رو به يكي از بچه ها دادم كه آخر دفترم رو يك داستان واسه دل خودم نوشته بودم.فرداش دوستم اومد پيشمو اصرار كرد اسم نويسنده ي اين داستان رو بهش بگم تا بره كتاباشو بخره هرچي گفتم خودم نوشتم باورش نشد.گفت با بچه هاي كلاسشون نشستن هي خوندن و هي گريه كردن.چي ميشه كرد ديگه فوران استعداده ديگه.چند تا داستان هم نوشتم اما دوست نداشتم چاپ بشه چون دوست دارم به فيلمنامه برگردونم البته اعتماد به نفس كمي دارم فكر ميكنم هيچكدوم از نوشته هام ارزش پيگيري نداره.البته از روزي كه با اين سايت و بچه هاي گلش آشنا شدم اعتماد به نفسم اينقدر رفته بالا كه ميخوام تو جشنواره فيلم كودك شركت كنم.از ادمين متشكرم
پاسخ
آگهی
منم مینا هستم البته مینی یا نینی یا مینی نینی صدام میکنن 75 درحال حاضر دانشجوی رشته مدیریت جهانگردی هستم راستش از بچگی معتاد فیلم و سینما بودم آرشیو فیلم هارا دارم . قوه تخیل بسیار بالایی دارم از همون 11 سالگی در ذهنم داستان و رمان میساختم با تموم جزئیات آخریش حدودا 3 سال پیش بود که 1 سال ساختش طول کشید برای چند تا نزدیکانم و دوستام همیشه داستان هامو تعریف میکردم و لذت میبردم همش یه من میگفتن چرا نمی نویسی ؟

راستش اصلا قصد نوشتن نداشتم دوست داشتم انمیشن ساز بشم . که به دلیل انتخاب رشته ی نادرست علوم کامپیوتر بعد از 3 ترم فهمیدم باید میرفتم هنر این بود که به مدت 3 ماه افسردگی گرفتم و همه میگفتن باید کلاس بری برای آموزش انیمیشن تصمیم گرفتم فعلا رشته ی جذابی را برای تحصیلم انتخاب کنم . بعد از اون برم دنبالش که واقعا از انتخابم راضی بودم به اصرار دوستام از همون سال 87 شروع کردم به نوشتن ولی داستان مینویشتم دوتا داستان کوتاه نوشتم ولی هیچ وقت چاپ نکردم ..

بلاخره راهی برای پیاده سازی این قوه تخیلم یافتم آشنایی با این سایت اراده ام را قوی تر کرد هرچند به مسابقه نمیرسیدم اما بازم تونستم تا الان 50 صفحه اول فیلم نامه ام را بنویسم از 21 تیر یعنی روز تولدم شروع بکار کردم نگین چرا اینقدر کم نوشتی .74 تابحال هیچ کلاسی نرفتم فقط کتاب آموزشی خوندم و مقالات واطلاعات اینترنتی و خصوصا مطالب این سایت و فیلم نامه

فیلم نامه ام را تو سبک هالیوودی مینویسم و ژانرم فاتزی تخیلیه تا یه 10 صفحه دیگه وحشت هم بهش اضافه میشه . 51من که تا الان از کارم راضی بودم ... دوست ندارم همینطوری بنویسم و فیلم نامه هام کلیشه ای باشه چون از فیلم های کلیشه ای بیزارم واقعا دوست دارم کارم منحصر به فرد باشه چون رمان و داستان هم بی نهایت خوندم خیلی فکر میکنم تا شبیه بقیه فیلم ها و داستان ها نباشه و هر موقع مانعی برای تخیلم بوجود میاد سریع یه رمان تخیلی فانتزی میخونم این خیلی بهم کمک میکنه (بهتون سری کتاب های آلفرد هیچکاک و 3 کاراگاه را توصیه میکنم) عاشق کارهای تیم برتونم دوست دارم روزی برسه که ادامه ی راهش بشم امیدوارم 68 به یاری خدا به هدفم برسم
هر چه برای خود می پسندی برای دیگران هم بپسند و
هر چه برای خود نمی پسندی برای دیگران هم نپسند.

*شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*

پاسخ
سلام
اسم من مريم؛ من كلا به هنر علاقه دارم .دوست داشتم يه روزي كاركردان بشم اما حالا بعد يه مدت علاقه شديدي به نويسندكي بيدا كردم طرحاي خوبي دارم حالا هم ميخوام يه فيلمنامه رو شروع كنم در زانر وحشت بنويسم بر اساس داستاناي واقعي ،خوشبحال شما تهرونيا به همه جي دسترسي دارين ما شهرستانياي بيجاره همه استعدادمون داره به فنا ميره
پاسخ
سلام
حنین هستم با مدرک تحصیلی کارشناسی جامعه شناسی.
متولد شهرستان اما دوسالی که ساکن تهران هستم.
درسازمان صداوسیما مشغول به کار هستم ودر سال...138 به لطف پروردگار مهربان موفق به کسب عنوان برترین گوینده ی خبر کشور شدم.
البته در اولین سالی که گویندگی رو شروع کردم بدون هیچ آموزش و هیچ دوره ای.
به فیلم نامه نویسی علاقه ی بسیار زیادی دارم اما هیچ گونه اطلاعاتی در این زمینه ندارم.
نمی دونم فیلم جزیره ی گمشده با بازی زیبای تام هنکس رو دیدید یا نه.
این فیلم وفیلم لیلی بامن است رو هر چندبار هم که ببینم ازدیدن آنها خسته نمی شم وهیچوقت برام تکراری نمی شن.
البته فیلمهای زیادی دیدم اما دوست دارم فیلم نامه ای بنویسم وبسازم که بیننده برای هربار دیدنش شوق زیادی داشته باشه .
و صد در صد با یاری خدا وصد در صد با همراهی شما انشاالله.
همانطور که گفتم با وجود اینکه اطلاعاتی دراین زمینه ندارم اما بسیار نوشتم.
کافیه در یک محیط آروم چشمهام رو ببندم و شروع کنم به خلق قصه هایی که دوستشون دارم.
البته این هم فقط وفقط لطف خداست.
خدای خوبم ازت ممنونم واز شما هم که فرصت دوست شدن رو به من دادید ممنونم.
موفق باشید.
پاسخ
آگهی
سلام
ارام هستم البته اسم مستعارمه
ترم 5 مهندسي شيمي هستم نمي دونم چرا اين رشته رو انتخاب كردم
سراغ هر هنري مي ريم به نا اميدي مي خوريم اخه صبرمون كمه
چند روزي فكر نوشتن افتادم 4 صفحه نوشتم البته نمي دونم چرا يكدفعه ايده ونوشته هام از جذابيت واسم افتادن
كلاسي نرفتم
اما تو تخيلاتم هر شب واسه خودم قصه مي گم خودمم نقش اولشو بازي مي كنم وغرق مي شم
نمي دونم بتونم كارمو ادامه بدم يا نه
گذران زمان مرا به سقوط نزدیک تر کرد
پاسخ
درود بر همگي
بنده هم فارغ التحصيل مهندسي مكانيك هستم.پس از فارغ التحصيلي از دانشگاه شيراز در حالي كه چندين فرصت شغلي مناسب برايم فراهم شد اما چون در يك لحظه به ذهنم خطور كرد كه شروع به نوشن كنم،قيد كار را به عنوان يك مهندس زدم! الان حدود يك سال و نيم است كه تلاشم را بر روي فيلمنامه نويسي گذاشتم.البته در اين مدت تاكنون يك كتاب به نام يك سر و هزار معما از من به چاپ رسيد و كتاب دومم به نام رقص سايه ها مجوز چاپش صادر دشده و همين روزها چاپ مي شود.همينوطر چندين مقاله در نقد سينما در روزنامه شرق از من به چاپ رسيد.تاكنون چهار فيلمنامه نوشته ام. سال گذشته اولين فيلمنامه ام را به دست يك تهيه كننده سينما رساندم كه ابتدا مورد تاييد ايشان قرار گرفت و قرار بود كه از من خريداري كند اما يكهو منصرف شد!!!! به هر حال عليرغم تمام سختي هايي كه در اين راه متحمل شدم همچنان به اميدي هر چند كم دارم ادامه ميدم به اميد اينكه بتوانم براي خودم جايگاهي در اين حرفه بيابم.اميدوارم قبل از اينكه صبرم به پايان برسد اين امر محقق شود.
براي همه دوستان عزير آرزوي موفقيت در ان راه را دارم.
پاسخ
با سلام خدمت مدير و اعضاي محترم اين سايت خوب و فرهنگي.
بنده متاهل و متولد دي ماه1351هستم.از24سالگي به صورت حرفه ايي دست به قلم دارم.در سن16سالگي يكي از شاگردان ناچيز استاد گرانقدر مرحوم قيصرامين پور بوده ام.تا كنون9رمان نوشته ام كه مجوز وزارت ارشاد دارند اما بنا به خواست خودم تمام آنها را از طريق نشر اينترنتي و به صورت رايگان در اختيار علاقمندان به رمان قرار داده ام.يك فيلمنامه ي سريالي براي شبكه ي يك نوشته ام و توسط آقاي نوراللهي(تهيه كنندة) و با تاييد مديريت شبكه يك مواجه شده اما بنا به دلايلي!...!...! پس از مدتي و حتي خوردن كليد يكباره متوقف گشت!...دو سريال تلويزيوني و يك فيلم سينمايي نيز در خانه ي سينما به ثبت رسانده ام كه يكي از دو سريال ذكر شده توسط آقاي سنگي(تهيه كننده) و جناب آقا بهمن زرين پور(بازيگر و كارگردان) مورد تاييد واقع شده و..............ساكن گوهردشت كرج هستم و تحصيلاتمم تا مقطع كارشناسي مي باشد اما رشته ي تحصيلي ام كاملا" متفاوت به فعاليتم مي باشد لذا ذكر رشته ي تحصيلي را ضروري نميدانم!
اميدوارم در جمع اعضاي فرهيخته ايي چون شما عزيزان بتوانم باقي بمانم و از دانسته هاي همگي شما بهره ي كافي ببرم.
عشق بدون توقع و نياز ؛ شالوده ي رهايي است
من به این فاجعـــه عادت کردم ...
که برم ،
خسته بشــم ،
برگردم !
پشت بی حوصلگی پنهون شم
بشنوم ،
چیزی نگم ،
داغون شم ... !
به سرنوشت بگویید : اسباب بازیهایت بی جان نیستند
آدمند ،میشکنند،آرامتر...
پاسخ
آگهی
سلام به همه دوستان و اساتید
مصطفی هستم 24 سالمه و مهندسی مواد خونده ام. عاشق نوشتن هستم و به همون نسبت هم توی نوشتن تنبل و شاید محافظه کار. من از 6 سالگی ام دست نوشته دارم تا همین امروز ولی متاسفانه هیچوقت جدی اش نگرفته ام. راستش من خیلی دوست داشتم بصورت حرفه ای بنویسم ولی از وضع کتاب و انتشارات توی ایران با خبر بودم و مطمئن بودم داستان ها رو کسی نمی خونه. تا اینکه بعد از سالها متوجه شدم داستان ها خونده نمیشن مگر اینکه تبدیل به فیلم بشن. علاقه زیادی به هنر دارم از هر نوعش که بگی. موسیقی رو می فهمم و اگر یه روزی فیلمنامه ای بنویسم دوست دارم موسیقی اش رو هم خودم کار کنم (وای مثل ایستوود). چند وقتی هست که بصورت جدی دارم روی این شغل یعنی فیلمنامه نویسی فکر می کنم.
با اینکه فیلمنامه نویسی کاملا ایده سالار هست ولی باز هم لینک ها و روابط تاثیرگذارند. نمونه اش حجم زیاد فیلم و سریال های آبکی که به نظر من بیشتر از روابط بهره برده تا خلاقیت. خوشحالم اینجا کسانی هستند که میخوان ایده پروری کنن.
به نوشتن لقب سخت می دم حتی برای کسی که عشق اش نوشتن باشه. برای همین من توش خیلی تنبل ام. اگه چیزی به ذهنم برسه بصورت طرح می نویسم تا شاید یک روزی به درد بخوره. کتاب درباره فیلم نامه نویسی و داستان هم یه چندتایی خوندم و فعلا دارم با کتاب رابرت مک کی عشق می کنم.
برای بهترین ها دعا کن؛ برای بدترین ها آماده باش
PRISONERS
پاسخ
سلام من مارال هستم 30سالمه روانشناسم عاشق نوشتن هستم ایده های خیلی خوبی به ذهنم میرسه ودارم روی خودم کار میکنم که بتونم این ایده ها رو پرورش بدم این سایت خیلی به من کمک کرده از همه ممنونم موفق باشید
پاسخ
سلام
هانیه هستم ، من علوم تربیتی خوندم ، از این که عضو شدم خوشحالم
بزگترین فیلمنامه ، فیلمنامه زندگی تک تک ما ادمهاست میشه ازش استفاده کرد

امیدوارم همه ، به همه ارزوهاشون برسند ( یه حرف غیر ممکن و تعارفی ) خوب چه میشه کرد دنیاس دیگه ، راستی اگه این نقطه عطف ( امید ) نبود فیلمنامه دنیا جلو نمی رفت ، یه ارزوی دیگه ، امیدوارم نقشهای خوبی نسیبمون بشه توی این فیلمنامه سریالی

*** گو ش کردن را یاد بگیر، فرصت ها گاه با صدای اهسته در می زنند ***
پاسخ
آگهی

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
در گوگل محبوب کنید :