درود مهمان گرامی! ( - ثبت نام)
شما هنوز ثبت نام نکرده اید؟ یا وارد حساب کاربری خود نشده اید! برای استفاده از تمامی امکانات انجمن لازم است ثبت نام کنید    
*نادان بمانید و جستجوگر *

چگونگی استفاده فلش بک ، فلش فوروارد و رویا
زمان کنونی: 27-8-1396، 08:04 صبح
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: Mohammad.R
آخرین ارسال: Mohammad.R
پاسخ 3
بازدید 832

امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امتیازات: 2.25
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چگونگی استفاده فلش بک ، فلش فوروارد و رویا
با سلام
از اونجایی که این سوال خودم هم بود ، می دونم سوال خیلی های دیگه هم هست اینجا توضیح میدم.
عذر خواهی میکنم اگر این مطلب تکراری هست و یا قبلا در تالار توسط دوستان توضیح داده شده.

خب چند راه برای استفاده از فلش بک/فلش فوروارد/رویا هست.
اولین راه استفاده از براکت جلوی عنوان اصلی صحنه ست به همین راحتی!
برای مثال :

داخلی - آپارتمان سارا - شب [فلش بک]

اگر نمی خواهید که بیننده همان اول بفهمد که این صحنه یک فلش بک یا رویاست می توانید براکت را حذف کنید و عادی نوشتن رو ادامه بدید به طوری که بیننده بفهمد این صحنه فلش بک یا رویا بوده برای مثال:

خارجی - جنگل - شب
سارا به سرعت شاخ و برگ درختان را کنار می زند و نفس نفس زنان در حال فرار است که ناگهان پایش پشت شاخه ای گیر کرده و به زمین می افتد.

SMASH CUT:( استفاده از انتقال اختیاری ست)
داخلی - آپارتمان سارا - صبح
سارا که خیس عرق شده از خواب بیدار می شود.

دومین راه: می توانید همانگونه که از انتقال استفاده می کردیم ( CUT TO: یا SMASH CUT: ) از فلش بک نیز استفاده کنیم. 6 اینچ از سمت راست فاصله دهید و در جایی که می خواهید فلش بک بزنید و به زمان حال برگردید برای مثال بنویسید:

فلش بک به:
داخلی - آپارتمان سارا - شب
سارا در حال صحبت با تلفن است که متوجه صدای در می شود. انگار کسی محکم به در می کوبد.
سارا که انتظار آمدن کسی را ندارد تعجب کرده ، تلفن را قطع می کند و به سمت در می رود.

برگشت به زمان حال

افسر پلیس رو به سارا می کند.
                                                        پلیس 
                                 چه کسی در میزد؟ چه می خواست؟

امیدوارم مفید بوده باشه موفق باشید.
منابع:
http://www.scriptologist.com
http://screenwriting.io
بدترین فیلمنامه ای که خوندم ماله خودم بوده...
پاسخ
وقت بخیر
در فیلمنامه این موارد باید مشخص باشه تا موجب سرگردانی خواننده نشود.
به فیلمنامه نویسی ارج نهیم و علاقه مندانش را تشویق نماییم

پاسخ
(26-4-1395، 06:58 عصر)G.Manager نوشته است: *شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*وقت بخیر
در فیلمنامه این موارد باید مشخص باشه تا موجب سرگردانی خواننده نشود.

این مطلب رو یکی از سایتای خارجی نوشته بود منم فکر می کنم که اگر مشخص کنیم بهتره ، 22 22 حرفتان کاملا بجاست متشکرم .
بدترین فیلمنامه ای که خوندم ماله خودم بوده...
پاسخ
آگهی

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  چه زماني از ديالوگ استفاده كنيم و چه زماني خير؟ G.Manager 0 1,328 25-12-1389، 02:10 عصر
آخرین ارسال: G.Manager

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
در گوگل محبوب کنید :