درود مهمان گرامی! ( - ثبت نام)
شما هنوز ثبت نام نکرده اید؟ یا وارد حساب کاربری خود نشده اید! برای استفاده از تمامی امکانات انجمن لازم است ثبت نام کنیدیا info@scenario.ir    
*نادان بمانید و جستجوگر *

آموزشگاه سینمایی دارالفنون
زمان کنونی: 18-9-1395، 03:47 صبح
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: نوید ربیعی
آخرین ارسال: ashkanrhm
پاسخ 8
بازدید 4684

امتیاز موضوع:
  • 32 رأی - میانگین امتیازات: 3.72
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آموزشگاه سینمایی دارالفنون
معرفی و تاریخچه آموزشگاه

در سال 1377 تعدادی از فارغ التحصیلان و علاقمندان به توسعه فعالیت های فرهنگی، هنری، سینمایی اقدام به تاسیس شرکت آرمان آبی هنر به شماره ثبت 147210 نمودند.

اساس فعالیت های این شرکت برآموزش،تکنولوژی های آموزشی و کمک آموزشی و سمعی و بصری، مشاوره، تجهیز، آموزش و راه اندازی مراکز صنفی مرتبط با حوزه های عکاسی، فیلمسازی و انیمیشن بنا گردید. این شرکت به مدیر عاملی آقای محمد مهدی تدین موغاری و با همکاران و مشاوران حرفه ای در عرصه سینمایی و سمعی و بصری اداره گردید که از جمله فعالیت های انجام شده می توان به راه اندازی، تجهیز و ارتقاء مهارت در سطوح روابط عمومی های سازمان های دولتی و خصوصی و واحدهای صنفی عکاسی، استودیوهای صدابرداری، دفاتر تدوین فیلم، تولید فیلم های آموزشی و نرم افزارهای کمک آموزشی و سمینارهای تخصصی اشاره کرد.

در سال 1381 آموزشگاه عکاسی و فیلمبرداری ملل با مجوز سازمان آموزش فنی و حرفه ای وزارت کار و امور اجتماعی توسط ایشان تاسیس گردید، سپس درسال 1383 آموزشگاه آزاد سینمایی و سمعی و بصری دارالفنون با مجوز مرکز گسترش و آموزش فعالیت های سینمایی و سمعی و بصری معاونت سینمایی وزارت ارشاد و در سال 1384 مرکز مهارت آموزی کاردانش بزرگسالان دارالفنون با مجوز دفتر برنامه ریزی نیروی انسانی وزارت ارشاد و باستناد تفاهم نامه های همکاری وزارت آموزش و پرورش و وزارت ارشاد تاسیس گردید.

هم اکنون مجتمع فنی و حرفه ای آزاد ملل، آموزشگاه آزاد سینمایی دارالفنون و مرکز مهارت آموزی کاردانش بزرگسالان دارالفنون، مراکزی هستند که توسط این مجموعه مدیریت و اداره می گردد.
این مجموعه مفتخر است که تا اردیبهشت 1388 تعداد 5273 نفر فارغ التحصیل داشته و 4954 برگ گواهینامه پایان دوره معتبر صادر نموده است .

مهمترین هدف این مجموعه ارتقاء سطح آموزش های فرهنگی، هنری، سینمایی در راستای مهارت، کار آفرینی و اشتغال در حوزه های مرتبط است و افق حرکت های فرهنگی خود را بر پایه اعتقادات و باورهای مذهبی و آرمان های ملی و در راستای راهبردهای محتوایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بنا نموده است.

ورود و توفیقات روز افزون فارغ التحصیلان به عرصه های حرفه ای، جشنواره، نمایشگاه ها، دوسالانه ها و بازارهای صنفی و کسب افتخارات و تقدیرنامه های متعدد سبب گردیده است که آموزشگاه آزاد سینمایی دارالفنون درمیان اصحاب فرهنگ و هنر، فرهیختگان جامعه سینمایی دانشگاهیان وصنوف محترم سینمایی و اتحادیه های محترم صنف عکاسان و فیلمبرداران تهران و شهرستانها دارای جایگاه و محبوبیت خاصی قرار گیرد .
برگزاری مستمر کارگاه های ارتقاء مهارت، نشست های تخصصی، جلسات نقدو بررسی فیلم، تورهای علمی و فرهنگی و عکاسی، به روز رسانی اطلاعات فارغ التحصیلان ودعوت از اساتید برجسته داخلی و خارجی به عمق اطلاعات و کارآمدی دانش آموختگان این مرکز اعتبار مضاعفی بخشیده است .

دوره های آموزشی آزاد سینمایی و سمعی و بصری

دوره های آموزشی حرفه ای و کاربردی زیر نظر معاونت امور سینمایی و سمعی و بصری وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می گردد و در پایان دوره به فارغ التحصیلان گواهینامه معتبر و مورد تائید معاونت سینمایی اعطا می گردد .

1 - فیلم نامه نویسی

2 - كارگردانی

3 - بازیگری سینما و تلویزیون

4 - عكاسي حرفه‌ای

5 - تصويربرداری حرفه‌ای

6 - مستند سازی

7 - تدوین و میکس رایانه ای

8 - طراحی آلبوم دیجیتال

9 - دوره انیمیشن حرفه ای

10 - جلوه های ویژه رایانه ای ( AFTER EFFECT )

11 - گرافیک رایانه ای

12 - صدابرداری
13 - گریم سینمایی

14 - گریم کودکان

15 - نقاشی ( چهره سازی )

16 - فن بیان و گویندگی

نوید ربیعی پست الکترونیک:navidrabiee@yahoo.com
پاسخ
سلام من تحصیل کرده همین موسسه هستم و مدرک فیلمنامه نویسی ام را از همین موسسه می گیرم
ولی این مدرک های چه فایده دارد
من الان سه فیلمنامه حدودا 800 900 صفحه ای نوشتم همه راههای که شما حدس بزنید من امتحان کردم ولی بی فایده است
و الان هر فیلمنامه ای می نویسم فقط برای دلم می نویسم بعد تو کتابخانه ام جا می گیرد
پاسخ
درود
جناب saeedav144،امید خود را از دست ندهید.بخوانید و بنویسید و سعی کنید با نویسندگان دیگر ارتباط برقرار نمایید.این ارتباط ها می تواند عامل موفقیت شما گردد.
پاسخ
آگهی
سلام
اينهمه فيلمنامه نوشتي ؟
به كجاها بردي نتيجه نكرفتي؟
حتما جاي درست حسابي نبردي
ناميد نشو
همه چیز آخرش خوب تموم میشه، اگه خوب نشده، هنوز آخرش نشده.
چارلی چاپلین
پاسخ
وقت بخير
مطمئن باشيد مدرك فيلمنامه نويسي بدرد كسي نمي خورد. شما آنجا رفتيد تا اصول كار را ياد بگيريد و شروع به نوشتن نماييد و حداقل با نوشتن براي مسابقات خود را محك بزنيد.
بزودي امكاني را فراهم مي كنيم تا جلسات نقد آثار دوستان( البته بصورت مجازي) توسط اعضا برگزار گردد. اميدواريم اين كار باعث شود كيفيت كارها افزايش پيدا كند.فعلاً در حال حاضر بنويسيد.
به فیلمنامه نویسی ارج نهیم و علاقه مندانش را تشویق نماییم

پاسخ
جناب ادمین امیدوارم در کنار این جلسات نقد به جذب فیلمنامه نویسان حرفه ای و تهیه کنندگان به این انجمن نیز بپردازید.
پاسخ
آگهی
سلام خدمت همه دوستان
از دلگرمی های شما بسیار ممنونم
کارهایم را پیش کارگردانها و تهیه کنندگان به نامی بردن ولی به قول آقای سامانیان چون هزینه ساخت سریال میلیاردی هست و من اسم و رسمی ندارم کسی حاضر نیست سرمایه گذاری کند و الان دارم دوتا تله می نویسم تا بعد ببینم چی میشه
توکل برخدا
بازهم از لطف شما دوستان ممنونم
روز بخیر
پاسخ
البته بنده کلاس نرفتم و احتمال بسیار زیاد نخواهم رفت. اما به نظر من برای کسی مثل من کلاس حداقل یــــــــک فایده دارد.
چون حرفه و تحصیلات من در زمینه دیگری هست در نتیجه آشانایان خاصی در زمینه فیلمنامه نویسی ندارم
برای همین شاید این کلاسها بتونه باعث آشنایی با افراد هم رده و البته با افراد حرفه ای تر خواهد شد.

شاید برای این آشنایی راه های دیگه هم باشه که من سراغ ندارم
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
در گوگل محبوب کنید :