درود مهمان گرامی! ( - ثبت نام)
شما هنوز ثبت نام نکرده اید؟ یا وارد حساب کاربری خود نشده اید! برای استفاده از تمامی امکانات انجمن لازم است ثبت نام کنید    
*نادان بمانید و جستجوگر *

فیلم کوتاه رویا
زمان کنونی: 30-11-1396، 07:53 عصر
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: M.daniali3047@gmail.com
آخرین ارسال: hzamanai199
پاسخ 2
بازدید 135

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
فیلم کوتاه رویا
#1
                موضوع فیلمنامه: رویا

 
نام نویسنده: مریم دانیالی
سکانس 1
بیمارستان روانی-داخلی اتاق ایزوله-روز
قدم هایی با گام کوتاه در اتاق و حالی پریشان و با ذهنی آشفته و با خود زیر لب تکرار میکند وکم کم صدای نحیف و ضعیفی بلندتر شنیده میشود و با صدای بلند چرا امیر چرا؟ و دستانش را روی سرش میفشارد و صدایی که واضح نیست( اخه چرا بدبختم کردی) بعد از 7بار رفت وآمد در اتاق محکم به زمین میافتد  و دستانش را محکم به سمت گوشهایش میفشارد<سکانس2 و 3>با صدای گرفته و ناراحت داد میزند و سرش را پایین زمین میکشاند و با دستانش روی زمین چنگ میزند و جیغ بلندی میکشد و میگوید:آخه چرا بدبختم کردی امیر (حالت پریشان و غیرقابل کنترل)
بهیار و مددکارها رویا را به تخت میبندند و پرستار سرم و آمپول تزریق میکند و میگوید رویا جان آرام باشید.
دیالو گهای سکانس 2 و 3 بی صدا خواهد بود

سکانس 2
داخلی خانه-حال-شب
کتک با کمربند:کمربند در دست امیر و شروع به زدن میکند به پهلو و سر و صورت رویا داد میزند :امیر نزن نزن امیر.رویا فرار میکند و به یه نقظه از حال میرسد که سماور تزیینی و محتویات روی میز در حالیکه میگوید امیر نزن دستش رو چنگ به سفره می اندازد و سرش آوار میشود و بعد امیر ناراحت و حالت دلسوزی بهش نزدیک میشود و رویا گریه میکند.
سکانس 3

 
داخلی خانه-حال-روز
مصرف شیشه و چاقو کشی:امیر در یه قسمت از حال ابزار شیشه کشی محیا کرده و در حال مصرف شیشه هست و رویا از بیرون سر میرسد و شروع به داد وبیداد میکند و به سمت امیر حرکت میکند وشیشه را از زمین برمیدارد و میگوید بدبخت این چی هست مصرف میکنی شیشه را به سمت سرش پرتاب میکند و میگوید خاک بر سرت و امیر چاقو در دست شروع به تهدید و کلمات رکیک میکند و یه چیزایی میگوید و میرود به سمت موبایل خودش و واسه همسرش تو کیف هم موبایل هم دسته کلید را برمیدارد,در را قفل میکند بعد از پنجره پرت میکند بیرون هم موبایل هم کلیدها را جای پرت(خونه طبقه دو یا سه) نزدیک همسرش میشه و چاقو را نشون میدهد که خودمو با همین چاقو میکشم راحت شوی و رویا همین که کلمات امیر تمام میشود در صدد گرفتن چاقو با دست قسمت تیزی برمیاد که دستش زخمی میشود و خون که میریزه از دستش حالت کشان کشان  و خواهش که امیر تو را به خدا این کار را نکن و امیر در همان لحظه چاقو رو تو شکمش فرو میکند رویا داد میزند تا نیم ساعت داد میزند تا اینکه همسایه ها در رو میشکنند و جسد مرد را کنار زن دیوانه و دست پرخون در حالیکه میخنده پیدا میکنند.
 
 
لوکیشن:بیمارستان روانی ایزوله و خونه در به داغون
تعداد بازیگران:2نفربازیگر زن و بازیگر مرد
بازیگران افتخاری:پرستار و مدد کار و بهیار بیمارستان روانی و همسایگان رویا و امیر
پاسخ
#2
با عرض سلام
در نوشتن، قالب فیلمنامه نویسی رو رعایت کنید. از کتاب های مربوطه در این زمینه و سرچ در اینترنت استفاده کنید. فیلمنامه مکس رو از همین سایت دانلود کنید و با فرمت درست فیلمنامه نویسی بیشتر آشنا بشید. فیلمنامه کوتاه از اینترنت دانلود کنید بخونید. فیلم هایی رو ببینید و نقدشون رو هم بخونید یا تماشا کنید. تا با نقاط ضعف و قوت فیلم ها آشنا بشید و خودتون توی نوشته هاتون رعایت کنید. فیلم های خوب توصیه شده رو ببینید.
موفق باشید.
پاسخ


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  چگونگی استفاده فلش بک ، فلش فوروارد و رویا Mohammad.R 2 963 26-4-1395، 07:52 عصر
آخرین ارسال: Mohammad.R

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
در گوگل محبوب کنید :