درود مهمان گرامی! ( - ثبت نام)
شما هنوز ثبت نام نکرده اید؟ یا وارد حساب کاربری خود نشده اید! برای استفاده از تمامی امکانات انجمن لازم است ثبت نام کنیدیا info@scenario.ir    
*نادان بمانید و جستجوگر *

دیالوگهای ماندگار سینما
زمان کنونی: 15-9-1395، 03:49 صبح
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: G.Manager
آخرین ارسال: دیبا
پاسخ 209
بازدید 61147

امتیاز موضوع:
  • 96 رأی - میانگین امتیازات: 3.09
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دیالوگهای ماندگار سینما
وقت بخیر
دوستان
در این تاپیک لطف کنید دیالوگهای ماندگاری که از تمام فیلمها پیدا می کنید، برای بقیه بگذارید تا منبعی برای آموزش دیالوگ نویسی داشته باشیم
نکته: فقط دیالوگهای پر طرفدار از نگاه دیگران را نگذارید بلکه دیالوگهای خوب از نگاه خودتان را هم قرار دهید و ضمناً خواهشمندیم فونت و قالب ارایه شده را رعایت کنید. با تشکر

و برای شروع:

خانه ای روی آب
- چه دنیای بدی! که من آخرین امید یه کسی ام

راننده تاكسي

-یه روز یه بارون واقعی میاد و کثافتای توی خیابون رو پاک می کنه

ماه تلخ
- دو تا خبر برات دارم. یه خبر خوب یه خبر بد.
- خُب بگو
-خبر اول اینه که فلج شدی و تا آخر ِ عمر باید رو ویلچر بشینی.
- خبر خوبه چیه؟
- این خبر خوبه بود! خبر ِ بد اینه که کسیکه قراره ازت مراقبت کنه منم !
به فیلمنامه نویسی ارج نهیم و علاقه مندانش را تشویق نماییم

پاسخ
بانی وکلاید
کلاید:تو بیشتر از اینا می ارزی،خیلی بیشتر.واسه همین با من اومدی.همه جا میتونی از اون پسرای عاشق پیشه پیدا کنی.برای اونا فرقی نمی کنه که تو چه کاره ای.اما واسه من فرق می کنه.
بانی:چرا؟
کلاید:چرا؟آخه توفرق می کنی.توهم مثل منی.میخوای با همه فرق داشته باشی.

شاهدی برای تعقیب
خانم پلیسمول:شما وکیلا چقدر خوش شانسین!دفعه اول تقریباً داشتم با یه وکیل ازدواج می کردم.من پرستار بودم واون دچار التهاب آپاندیسی شده بود.به محض اینکه تونست بشینه با هم نامزد کردیم.اما بعد از اینکه التهاب خوابید،اونم مثل آپاندیسش تبش خوابید.
سر ویلفرد:مطمئناً وکیل خوش شانسی بوده!
پاسخ
بيست و يك گرم

كارآگاه: راستي، داشتن قلب يه نفر ديگه چه جور حسي داره؟

پاول: از حسي كه بعضي آدم ها با مغز خودشون دارن بهتره
هر كجا اراده اي باشد راه هم هست
پاسخ
آگهی
اخراجيهاي يك
بين حريت و خريت فقط يك نقطه فاصله است.
حتي زمان شكست خوردن هم تسليم نشو71
پاسخ
دیالوگ های ماندنی از فیلم پدرخوانده...

(جایی که آل پاچینو جلوی پدر دختر محبوبش می ایسته)

اسم من مایکل کورلیونه...یه آمریکایی ام که تو سیسیل مخفی شدم...
خیلیا ممکنه واسه این اطلاعات بهت پول بدن اما بدون که دخترت بی پدر میشه ...
عوض اینکه صاحب شوهر بشه...
آنچه آدم را تشکیل می دهد، نتیجه ی عمل اوست نه حرفهای او...22
پاسخ
آلفا ويل (ژان لوك گدار)

-امتياز آدم مرده چيه؟

-اينكه ديگه نميميره

دزد

فرانك: خيال ميكني چه كاره ام؟ كفش 150 دلاري پاهامه ، پيراهن ابريشم و كت و شلوار 800 دلاري تنم، ساعت طلا و يه حلقه سه قيراطي دستم!

مثل پيراهن ماشين عوض ميكنم (كمي مكث) عزيز جون من دزدم
پاسخ
آگهی
مجردها

استیودان (به لیندا زنگ میزند) : لینداپاول ؟ من استیو دانم. سلام. من ... ما...61 ساعت قبل با هم ملاقات کردیم. بله،اون من بودم.گوش کن میخوای با هم شام بخوریم؟ آه، نظرت درباره ی ناهار چیه؟ ناهارم نه. قهوه چی ؟ یا آب؟من میام اونجایی که داری ناهار میخوری و میتونیم یه ذره با هم آب بخوریم.

پاسخ
درباره الی

داخل ماشین، احمد خطاب به الی
یه پایان تلخ بهتر از تلخی بی پایانه...
آنچه آدم را تشکیل می دهد، نتیجه ی عمل اوست نه حرفهای او...22
پاسخ
شايد اين نوشته ربطي به اين تاپيك نداشته باشه ولي با ديدن جمله

يه پايان تلخ بهتر از تلخي بي پايان هست بذهنم رسيد كه بگم

اين جمله در پايان فيلم اتفاق ميفته آنها مثل ماشيني كه در شنها و ميان آب دريا گرفتار شده و به كمك هم نميتونن ماشين رو بيرون بكشند خودشونم در ميان تلخي بي پايان گرفتار شدن

عذاب وجدان در مورد الي تا هميشه با آنها خواهد بود و ...................
پاسخ
آگهی
یک دو سه - بیلی وایلدر 1961

نامارا:عده ای از پلیس های آلمان شرقی بی ادب و بد گمان بودن،باقی شون بدگمان و بی ادب بودن

................................................................................................

نامارا:بین خودمون می مونه شلمر،زمان جنگ چیکار می کردی؟
شلمر: فعالیت زیرزمینی می کردم
نامارا: منظورت اینه که تو نهضت مقاومت بودی؟
شلمر:نه منظورم اینه که تو مترو کار می کردم
پاسخ
خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: فرهنگ و هنر - سينما

شايد بتوان با يقين ادعا كرد هر بيننده فيلم يا كارشناس سينمايي چند جمله زيبا از هنرپيشه يا فيلمساز مورد علاقه‌اش در پس ذهن دارد و در بحث‌هاي مربوط به فيلم و سينما، در توصيف لحظات ماندگار فيلم پرستاره‌اش يك جمله يا عبارت از آن را ياد آوري مي كند و اگر بخواهيم درخصوص سينماي وطني مثالي بزنيم بايد به جمله: «کجايي قيصر که داداشتو کشتن!» مربوط به فيلم «قيصر» ساخته مسعود كيميايي اشاره كنيم كه بعيد به نظر مي‌آيد هيچ سينمادوست ايراني نداند، مربوط به چه فيلم ماندگار و كلاسيك سينماي ايران است.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، از معروف‌ترين جملات دلنشين و ماندگار فيلم‌هاي تاريخ سينماي جهان مي‌شود به گفت‌وگوهاي ماندگار فيلم «پدر خوانده» اثر فرانسيس فورد كوپولا، «راننده تاكسي» ساخته مارتين اسكورسيزي، «بر باد رفته» به كارگرداني ويکتور فلمينگ و «پرواز بر فراز آشيانه فاخته» كار ميلوش فورمن اشاره كرد.

در فيلم «جايي براي پيرمردها نيست» به کارگرداني جوئل و ايتن کوئن كه با بازي «خاوير باردم» ساخته شده است:

لولين (جاش برولين) به زنش : اگه من زنده برنگشتم به مادرم زنگ بزن بگو دوستش داشتم!

همسرش: مادرت که مرده!!

لولين: خب پس اون‌وقت خودم بهش مي‌گم!!

در فيلم تايتانيك به کارگرداني جيمز كامرون، صحنه سوار شدن مردم به کشتي يك كودك كه در آغوش پدرش است
پدر: عزيزم قايق بسيار بزرگيه نه؟ و كودك در جواب مي‌گويد: نه بابا اون يه کشتيه.

و صحنه دوم چندلحظه بعد وقتي جک و دوستش بازي مي‌کنند دوست جک مي‌گويد: تو سر تموم پول‌هامون شرط بسته‌اي؟ و جک مي‌گويد: وقتي آدم چيزي نداره چيزي هم از دست نميده.

در فيلم «پرستيژ» ساخته كريستوفر نولان (وقتي کريستين بل به پسر يك شعبده‌بازي ياد مي‌دهد)
مي‌گويد: هيچوقت راز شعبده بازيت رو به کسي نگو؛ چون تا زماني که بهشون نگي براشون قابل احترامي، ولي وقتي بگي ديگه ارزشي نداري.

در فيلم مطرح و ماندگار پدرخوانده ساخته فرانسيس فورد كاپولا جمله‌ي معروف دون کورلئونه را بيشتر فيلم بين‌ها همواره به ياد دارند:
پيشنهادي بهش مي‌کنم که نتونه رد کنه.

همچنين در اين فيلم مايکل کرولئونه خطاب به شوهرخواهرش مي‌گويد: تو توي قتل ساني دست داشتي. نترس، من که نمي‌خوام خواهرم رو بيوه کنم. اما بهم نگو که از هيچي خبر نداري. اينطوري به شعورم توهين مي‌کني.

بخشي از گفت‌وگوي ويوين لي و کلارک گيبل در فيلم «بر باد رفته» نيز به اين شرح است:

رت باتلر: وقتي به اندازه کافي شجاع باشي، بدون اعتبار هم مي‌تواني کار کني.
...
اسکارلت: رت، رت...رت، اگه تو بري من بايد کجا برم؟ چکار بايد بکنم؟ ...
...
اسکارلت: ولي تو داري از چنگشون در مي‌ري.
...
رت: براي منفعت و فقط منفعت.
...
اسکارلت: تو داري سعي مي‌کني به من بفهموني که هيچ انگيزه‌اي و اعتقادي نداري.
رت: من به رت باتلر اعتقاد دارم، اون تنها انگيزه‌ايه که مي‌شناسم‌اش.

[b]در فيلم «پرواز بر فراز آشيانه فاخته» (ديوانه از قفس پريد) [/b]با بازي جك نيكلسون در پلاني اين بازيگر توانا در شرح فضاي پيرامونش
مک مورفي (نقش جک نيکلسون) مي‌گويد: بايد ديوونه باشم که توي همچين ديوونه خونه‌اي بمونم!

در فيلم «سكوت بره‌ها»
اثر جاناتان دمي با حضور «سر آنتوني هاپكينز» اين عبارت هانيبال لكتر (آنتوني هاپكينز) به خاطر مي‌ماند.

دكتر لكتر با خونسردي: يه بار ديگه هم يه آمارگير سعي كرد من رو وادار به پر كردن پرسشنامه بكنه ... جيگرش رو با يه ليوان نوشيدني خوردم ...

در فيلم «رستگاري در شاوشنگ»
ساخته فرانك دارابونت ادي اسکراب (نقش «مورگان فريمن»- در حال روايت قصه مي‌گويد: اگه جادويي توي بوکس باشه، اون جادوي مبارزه فراتر از حد تحمله؛ فراتر از دنده‌هاي شکسته، کليه‌هاي پاره شده و چشم‌هاي از کاسه در آمده است؛ جادوي خطر کردن به هر قيمته، با اين رويا که همه دارن فقط تو رو نگاه مي‌کنند.

در «عزيز ميليون دلاري» ساخته اسكاري كلينت ايستوود،‌ فرانکي دان (نقش «کلينت ايستوود» به عنوان مربي «هيلاري سوانک» در حالي که قصد دارد با قطع کردن لوله اکسيژن و تزريق آمپول به او، فرانكي را براي هميشه به خواب ببرد، معني اسمي را که در زمان مبارزه روي او گذاشته بود و به او نگفته بود اکنون به او مي‌گويد: موکوشله يعني عزيز من ... خون من.

در «بيل را بكش» فيلم پست مدرن تارانتينو، عروس (خطاب به بيل در حالي که نزديك کليسا نشسته و مثل دوره‌گردها فلوت مي‌زند): تو اينجا چيکار مي‌کني؟

بيل: من چيکار مي‌کنم؟ يه لحظه پيش داشتم فلوت مي‌زدم، اما تو اين لحظه، دارم به دلنشين‌ترين عروسي که اين چشماي پير تا حالا ديده نگاه مي‌کنم.

«درخشش» عنوان درام دلهره آور استنلي كوبريك با بازي جك نيكلسون است. در صحنه‌اي از اين فيلم، جک تورنس (نقش «جک نيکلسون») در حالي که با سرايدار قديمي ساختمان در هتل نفرين شده چشم انداز صحبت مي‌کند مي‌گويد: آقاي گريدي، من مي‌دونم که شما قبلا اينجا سرايدار بوديد. من شما رو مي‌شناسم. عکستون رو توي روزنامه‌ها ديدم. شما ... همسر و دوتا دخترتون رو تيکه تيکه کرديد و بعد مغز خودتون رو از هم پاشونديد!

...

جک تورنس: عزيزم، چراغ زندگي من. من به تو آسيب نمي‌رسونم، نذاشتي جمله‌ام رو تموم کنم.

گفتم من نمي‌خوام به تو آسيب برسونم ... فقط مي‌خوام مغزت رو از هم بپاشونم!

در فيلم «شهر گناه» رابرت رودريگز، فرانک ميلر و کوئنتين تارانتينو (کارگردان مهمان)، بروس ويليس در فکر خودش مي‌گويد، يه پير مرد مي‌ميره يه دختر بچه زنده مي‌مونه؛ معامله عادلانه‌ايه.

پاسخ
رواني-آلفرد هيچكاك
من از مادرم متنفر نيستم،از موجودي كه بهش تبديل شده متنفرم
پاسخ
آگهی
بیگانه بیا:

1) فرنگیس: وقتی آزادی رو بگیری و بعد بخوای اونو پس بدی، کار مهمی نکردی

2) فرنگیس: جمعیت فقط می‌تونه دوست داشته باشه. عاشق که نمی‌شه.

دندان مار:

49) احمد: کی ازت تو جنگ بوده؟

رضا: برادر کوچیکه هست. شایدم بود. پلاکشو رفیقش آورد داد به خدابیامرز مادرم گفت خودش وا کرده. زخمی بود. ما رو گذاشت وسط مفقودی و اسیری و شهیدی. نه می‌شه واسش گریه کرد نه می‌شه نکرد!

50) احمد: یه جاست که تو باید وایسی، یه جا هم هست که بایست در ری. اما خدا نکنه جای این دو تا با هم عوض شه. دیگه تا آخر عمر بدهکار خودتی.

پاسخ
من پامو جايي نمي زارم كه نتونم ازش خارج شم ( رونين)

من ادعايي ندارم.............من ادعايي ندارم ،خودش كم ادعايي نيست (روزي روزگاري)

تلاش كن براي زندگي يا به پيشواز مرگ برو( رستگاري)

من نميخوام محصول دنياي اطرافم باشم ، ميخوام دنياي اطرافم محصول من باشه ( جدا افتاده)

مهم نيست چقدر منتظر باشي ، مهم اينكه منتظر چه كسي باشي ( حرفه اي )

زندگي كن اما بزار بقيه هم زندگي كنند (مرا متهم نكن )

عشق اونكه هرگز نگي متاسفم (قصه عشق)
پاسخ
وقت بخير
تعجبم مگه چقدر سخته كه فونت و رنگ رو عوض كنيد؟!!!!!! 74

پاسخ
آگهی

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  جذابیت در سینما amir nabi 2 1,157 27-9-1391، 03:05 عصر
آخرین ارسال: amir nabi
  عاشورا می تواند یک اثر ماندگار سینمایی را رقم بزند A-SO 1 927 11-9-1391، 03:26 عصر
آخرین ارسال: A-SO

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
در گوگل محبوب کنید :