درود مهمان گرامی! ( - ثبت نام)
شما هنوز ثبت نام نکرده اید؟ یا وارد حساب کاربری خود نشده اید! برای استفاده از تمامی امکانات انجمن لازم است ثبت نام کنیدیا info@scenario.ir    
*نادان بمانید و جستجوگر *
نظرسنجی: به نظر شما بهترین کتاب آموزشی در زمینه فیلمنامه نویسی کدام است؟
کتابهای سید فیلد
داستان رابرت مک کی
سفر نویسنده کریستوفر ووگلر
راهنمای نگارش فیلمنامه یور گن ولف
سایر کتابها
[نمایش نتایج]

چه کتابی در زمینه آموزش فیلمنامه نویسی خواندید؟
زمان کنونی: 21-9-1395، 09:41 صبح
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: dara
آخرین ارسال: poom
پاسخ 15
بازدید 6392

امتیاز موضوع:
  • 42 رأی - میانگین امتیازات: 3.26
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چه کتابی در زمینه آموزش فیلمنامه نویسی خواندید؟
با توجه به لزوم انکارناپذیر مطالعه کتابهای آموزشی در زمینه فیلمنامه نویسی برای علاقمندان به این حرفه،به منظور آشنایی کاربران تالار،از دوستان دعوت می کنم که کتابهایی را که در این زمینه مطالعه نمودند،معرفی کنند و توضیحاتی در مورد هر یک از کتابها مانند محاسن،معایب و ... در صورت لزوم ارائه کنند.
کتابهیی که من مطالعه کردم:
ا.چگونه فیلمنامه بنویسیم-سید فیلد
2.راهنمای فیلمنامه نویسی-سید فیلد
3.داستان-رابرت مک کی
4.بوطیقای ارسطو برای فیلمنامه نویسان-مایکل تی یرنو
5.خلق شخصیت های ماندگار-لیندا سیگر
6.سفر نویسنده-کریستوفر ووگلر
7.تمرین فیلمنامه نویسی-ژان کلود کاری یر
8.چگونه مشکلات فیلمنامه مان را حل کنیم؟ - سید فیلد
9.راهنمای نگارش فیلمنامه-یورگن ولف
پاسخ
ببخشید من یه سوالی داشتم به نظر شما کدام روش برای استفاده از کتابهای آموزشی بهتره؟

1 ) همه را خریداری کنیم. و هر موقع بر اساس نیاز به هرکدوم که لازم بود رجوع کنیم..

2) یکی یکی بخریم و تا زمانی که کتاب رو تمام نکردیم .. سراغ کتاب بعدی نریم.
**************هوای سفر دارم..ولی میترسم سفرم به قهر کردن تعبیر شود...****************
پاسخ
درباره نظرسنجی که باید تقریبا کتاب ها رو خونده باشی تا به یه نتیجه گیری برسی.
کتاب هایی که من خوندم:
1- راه داستان؛ فن و روح نویسندگی نوشته کاترین آن جونز
2- داستان نوشته رابرت مک کی
3- داستان نویسی؛ گام نخست نوشته فریده تاجیک
برای بهترین ها دعا کن؛ برای بدترین ها آماده باش
PRISONERS
پاسخ
آگهی

كتاب داستان مك كي

چگونه فيلم نامه بنويسيم سيد فيلد

راهنماي فيلم نامه نويسي سيد فيلد

نويسندگي براي تلوزيون و راديو (نويسنده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟)

فن نگارش نويسنده روشن صمدي

نكته هايي در باب نمايشنامه نويسي و نمايش نويسنده : منصور كريميان

چندين كتاب ديگه با اسامي مشابه ولي نويسندگان مختلف كه اسمهاشون دقيق يادم نيست بنويسم

هر كجا اراده اي باشد راه هم هست
پاسخ
(26-10-1390، 04:35 عصر)nima_sadat نوشته است: *شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*ببخشید من یه سوالی داشتم به نظر شما کدام روش برای استفاده از کتابهای آموزشی بهتره؟

1 ) همه را خریداری کنیم. و هر موقع بر اساس نیاز به هرکدوم که لازم بود رجوع کنیم..

2) یکی یکی بخریم و تا زمانی که کتاب رو تمام نکردیم .. سراغ کتاب بعدی نریم.

من که کتابهام رو یکی یکی می خونم.البته اخیرا هفت کتاب جدید خربدم که قصد دارم یکی بخونمشون.یکی رو می خونم و بعد که احساس کردم بهش مسلط شدم میرم سراغ کتاب بعدی. البته به نظرم باید اولویت ها رو رعایت کنین.یعنی اینکه کدوم کتابها رو اول بخونین. به نظرم اول کتابهای سید فیلد رو بخونین بعد سفر نویسنده و بعد داستان مک کی. بعد هم خلق شخصیت های ماندگار لیندا سیگر و راهنمای نگارش گفتگو از ویلیام نوبل
پاسخ
من تا الان
ایده تا فیلمنامه رو خوندم که Pdf رو سایت هست
بازنویسی فیلم نامه لیندا سیگر
مقدمه ای بر فیلم نامه نویسی ابراهیم مکی
الانم دارم داستان از رابرت مک کی رو می خونم
البته تا الان 4 تا فیلم نامه خوندم به سفارش بچه های گل سایت که جزو کتاباگه محسوب میشن!!

*شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*
پاسخ
آگهی
با قیمت الان اگر بخوایم تعدادی از این کتاب هارو هم بخریم و بخونیم حدودا چند صدهزار تومنی میشه.
دوستان گلم اگر جایی کتاب هایی رو برای دانلود گذاشته بودن به من لطفا پیام خصوصی بدن.
نوشتن زندگیه من است،هرروزی که مینویسم دنیایی پیش رویم باز میشود و با انسانی جدید اشنا میشوم و زندگی ام دگرگون میشود...
نوشتن را دوست دارم و عشقش درون رگ هایم است...
پاسخ
من از کتابخونه سیدفیلدا رو هم خوندم. بدک نبودن
3 تا کتاب اش رو داشت کتابخونه گیشا، بجز اینا سید فیلد بازم کتاب داره
برای بهترین ها دعا کن؛ برای بدترین ها آماده باش
PRISONERS
پاسخ

خوش به حالتون که به این کتابا دسترسی دارین. من تو استانی زندگی می کنم که به نصف این کتابا بیشتر دسترسی ندارم.
چگونه در 21 روز فیلمنامه بنویسیم - ویکی گینگ
چگونه فیلمنامه بنویسیم-سید فیلد
راهنمای فیلمنامه نویسی-سید فیلد
.خلق شخصیت های ماندگار-لیندا سیگر
تمرین فیلمنامه نویسی-ژان کلود کاری یر و ژان کلود وندام
راهنمای نگارش فیلمنامه-یورگن ولف و کرس کاس

نگارش فیلمنامه کوتاه - ویلیام اچ فیلیپس
ساختار اسطوره ای در فیلمنامه - کریستوفر وگلر

نیما سعادت:
به نظرم روش دوم درسته. یعنی یه کتاب بگیری و تا آخرش بخونی بعد بری سراغ یه کتاب دیگه
ببخشید من یکم رکم 22
امیرعطا رحمتی
پاسخ
آگهی
داستان_رابرت مک کی... به نظرم باید این کتاب رو خوند ولی نباید برای نوشتن فیلمنامه روی رعایت روش ها و قواعد این کتاب وسواس نشون داد ولی باید خوند و اصول را یاد گرفت
پاسخ
دوستانی که کتاب می خوان بخرن، می تونن به وب سایتهای فروش کتاب مثل adinehbook.com سر بزنند. واسه من که خوب بوده . . .
ارادتمند
به فیلمنامه نویسی ارج نهیم و علاقه مندانش را تشویق نماییم

پاسخ
سلام
من این رو الان دیدم
علاوه بر کتاب های بالا این ها هم هستند

کتاب: فیلم نامه نویسی 1 و 2 دوره آموزش فیلمسازی انجمن سینمای جوان
کتاب:درس هایی درباره فیلمنامه نویسی حسن لطفی
کتاب : دعوت به روایت کارگاهی برای آفرینش و نگارش داستان نمایشنامه و فیلمنامه اسماعیل همتی
می‏دونی چرا نمیشه که تو "یه رودخونه" دو بار قدم بذاری؟»
بخاطر اینکه همیشه در حال حرکته.
[/align]
پاسخ
آگهی
ماشالله چقدر دوستان کتاب خوندن !

من فقط کتاب مبانی فیلمنامه نویسی از سید فیلد و از ایده تا فیلم نامه رو خوندم تازه هنوز چندتا بخش دیگشم مونده :D
یا به اندازه آرزویت تلاش کن یا به اندازه تلاشت آرزو کن

((شکسپیر))
پاسخ
من کتاب سید فیلد و کتاب از ایده تا فیلم نامه را مطالعه کردم. اما متسفانه باب میلم نبودند. چرا که اگر قرار است فیلم نامه نویسی آموزش داده شود، باید در قالب یک فیلم نامه مشهور و قوی آموزش داده شود.
شما در نظر بگیرید زمانی را که کلاس اول بودید. تا معلم دست مداد به دست شما را نگرفت، یا هم پدر و مادرتان، شما شیوه کشیدن مداد روی کاغذ را با توجه به تصویر ذهنی یاد نمی گرفتید. و اگر کمک معلم یا والدین نبود، شما شیوه کشیدن خط راست و کج و دایره و قوسی را یاد نمی گرفتید.
فیلم نامه هم همین طور است.
اگر قرار است آموزش داده شود، باید در قالب یک فیلم نامه آموزش داده شود تا این طرز و شیوه آموزش ملکه ذهن شخص شود و در وجودش باقی بماند.
به هر کجا پا می گذارم، نخ و سوزنی آماده لب دوختن است.
هیچ توجیهی نمی تواند حقیقت را کتمان کند.
پاسخ
من یک سرى کتاب ها رو یک جا خریدم تا بعد از اتمامشون به سراغ بقیه برم.

چگونه فیلمنامه بنویسیم سید فیلد 8500 تومان

راهنماى فیلمنامه نویس سید فیلد 5500 تومان

اقتباس براى فیلمنامه محمد خیری انتشاارت سروش 4000 تومان

ساختار اسطوره اى در داستان و فیلمنامه کریستوفر وگلر 16000 تومان

راهنماى نگارش فیلمنامه یورگن ولف/ کرى کاکس 10000 تومان

البته چون من داستان و نمایشنامه هم مى نویسم یک سرى کتاب هم در اون زمینه خریدم و مطالعه مى کنم. اما خوب به این روش پیش میرم که یک کتاب و میخونم و تمرین ها و پیشنهاداتش رو انجام میدم و میرم سراغ کتاب بعد الان همزمان در حال خوندن کتاب سید فیلد و نوشتن فیلمنامه هستم.
من بیشتر کتابهاى مورد نیازم از نمایشگاه خریدم و کمتر از 100 هزار تومان هزینه اش شد. در واقع 5 تا کتاب فیلمنامه نویسى که کمتر از 50 هزار تومان شد 44 هزار تومان.
معمولا این کتاب ها که تجدید چاپ هم مى شوند در اینترنت براى دانلود قرار نمى گیرند چون شرعا و قانونا ایراد داره مگر اینکه انتشارات اون کتاب اجازه بده و یا صاحب سایتى میذاره کتابها رو براش مهم نباشه قانون و شرع و فیلتر شدن سایتش.

کلا باید کنار مطالعه ى این کتاب ها دیدن فیلم و مطالعه ى انواع کتاب ها فراموش نشه. علاوه بر اینها من فیلمنامه هاى چاپ شده رو هم خریدارى می کنم و مى خونم. مثل فیلمنامه ى محله ى چینى و...

فیلمنامه هایی ام هستند که به فارسى ترجمه شدند توسط افراد علاقه مند و در نت قرار گرفته اند مطالعه ى فیلمنامه و دیدن فیلم هم به شدت لازم و مفیده. کلا مطالعه زیاد انجام بدید.
و کتاب هاى مختلف آموزشى و پژوهشى رو در این زمینه بخونید تا بتونید به روش خودتون برسید.

اما در مورد کتاب ها من روش سید فیلد رو مى پسندم چون کاربردىه نه صرفا تئورى. هر چند مثال هاش براى ما که کمتر مطالعه مى کنیم و کمتر فیلم ها و فیلمنامه هایی مثال زده رو خوندیم کمى کار و سخت میکنه اما بالاخره راه حل اونم اینه که یا فیلم یا فیلمنامه ای که در اون کتاب نام برده شده ببینیم یا مطالعه کنیم و بهتر اینه که هر دو کار و انجام بدیم اینطوری مطالب کتاب برامون ملموس تر خواهد بود.

در مورد سایر کتاب هاام از اینکه خوب هستند یه اطمینان تقریبی دارم چون همینطوری نخریدمشون با تحقیق خریدم اما کامل نخوندم که در موردشون نظر دقیق تر بدم. فکر میکنم همه ی این کتاب ها اشتراکات و تفاوت هایی دارن که در امر فیلمنامه نویسی کارساز خواهد بود اما فراموش نکنید شما تا شروع به نوشتن فیلمنامه و اجرای توصیه هاي این کتاب ها نکنید فیلمنامه نویس نمى شید حتی اگر تمام کتاب های فیلمنامه نویسی دنیا رو خونده باشید یا در تمام کلاس های فیلمنامه نویسی دنیا شرکت کرده باشید.

همیشه عمل کردن نتیجه میده و البته عمل کردن باید با مطالعه و تحقیق همراه باشه که تبدیل به یه آدم حرفه اى بشیم.
بهداد آموز = آموزش سينما

پاسخ
آگهی

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Star راهنمایی برای کتابهای فیلمنامه نویسی G.Manager 23 12,896 12-1-1395، 01:37 صبح
آخرین ارسال: Pooyan
  خلاصه ای از کتاب " عناصر فیلمنامه نویسی " علی اکبر رنجبر 5 1,698 17-12-1392، 06:19 عصر
آخرین ارسال: علی اکبر رنجبر
Video برای فیلمنامه نویسی چه کتابهایی را بخوانم؟ aliarameshifard 2 3,688 20-2-1391، 12:09 عصر
آخرین ارسال: تیمور قادری

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
در گوگل محبوب کنید :