درود مهمان گرامی! ( - ثبت نام)
شما هنوز ثبت نام نکرده اید؟ یا وارد حساب کاربری خود نشده اید! برای استفاده از تمامی امکانات انجمن لازم است ثبت نام کنیدیا info@scenario.ir    
*نادان بمانید و جستجوگر *
نظرسنجی: بجز فیلمنامه نویسی دوست دارید چه فعالیتی در سینما داشته باشید؟
تهیه کنندگی
کارگردانی
بازیگری
فیلمبرداری
موسیقی
تدوین
صدابرداری
طراحی صحنه و لباس
کارشناسی و نقد سینمایی
سایر فعالیت ها...
[نمایش نتایج]

توضیح: این یک نظرسنجی عمومی‌است. کاربران می‌توانند گزینه‌ی انتخابی شما را مشاهده کنند.

به جز فیلمنامه نویسی به کدام فعالیت سینمایی دیگر علاقمندید؟
زمان کنونی: 16-9-1395، 02:17 صبح
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: Mostafa
آخرین ارسال: Amc1
پاسخ 33
بازدید 5239

امتیاز موضوع:
  • 22 رأی - میانگین امتیازات: 3.45
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
به جز فیلمنامه نویسی به کدام فعالیت سینمایی دیگر علاقمندید؟
دوستان علاقمند به فیلمنامه نویسی همواره باید درباره سایر بخش های اجرایی سینما مثل کارگردانی و تهیه کنندگی و صدابرداری و ... کمابیش اطلاعاتی داشته باشند. یک فیلمنامه نویس بدون توجه به شرایط یک فیلمبردار و یا یک بازیگر هیچگاه نباید صحنه ای را به دلخواه خود بنویسد.
اما در این میان برخی از دوستان کمی پا رو فراتر هم گذاشته اند و بجز مباحث مربوط به فیلمنامه نویسی دستی بر آتش دیگر قسمت ها هم دارند و یا حداقل به مباحثی بجز فیلمنامه علاقمندند. توی این تاپیک لطفا بگید چه علاقمندی هایی به مباحث دیگر سینمایی دارید و تا چه سطحی در این عرصه ها فعالیت داشته اید؟
برای بهترین ها دعا کن؛ برای بدترین ها آماده باش
PRISONERS
پاسخ
سلام
من عاشق کارگردانی هستم البته به خاطر شرایط سخت کارگردانی از جمله هزینه بالای ساخت فیلم کوتاه، مطرح شدن در جشنوارها و چه و چه.......
فیلمنامه نویسی را انتخاب کردم تا شاید یک روز به واسطه فیلمنامه نویسی وارد عرصیه کارگردانی شوم به مانند پیمان معادی و خیلی های دیگر
البته چند فیلم کوتاه با دوربین خانگی با حضور دوستانم به عنوان بازیگر ساختم که در محدود اکرانهای خانگی برای آشنایان با استقبال جالبی روبر شد.
همه چیز آخرش خوب تموم میشه، اگه خوب نشده، هنوز آخرش نشده.
چارلی چاپلین
پاسخ
(3-11-1390، 05:44 عصر)ali2 نوشته است: *شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*سلام
من عاشق کارگردانی هستم البته به خاطر شرایط سخت کارگردانی از جمله هزینه بالای ساخت فیلم کوتاه، مطرح شدن در جشنوارها و چه و چه.......
فیلمنامه نویسی را انتخاب کردم تا شاید یک روز به واسطه فیلمنامه نویسی وارد عرصیه کارگردانی شوم به مانند پیمان معادی و خیلی های دیگر
البته چند فیلم کوتاه با دوربین خانگی با حضور دوستانم به عنوان بازیگر ساختم که در محدود اکرانهای خانگی برای آشنایان با استقبال جالبی روبر شد.

ایول چه کار جالبی کردی!!!9
بقیه دوستان در حینی که دارن توی نظرسنجی شرکت می کنن لطفا بگن چه کارایی توی اون زمینه های دیگه انجام دادن...
PRISONERS
پاسخ
آگهی
من فقط فيلم نامه و نمايشنامه نويسي كتابهايي خوندم و كلاس رفتم و.......... در مورد بقيه زمينه ها كاري انجام ندادم

و واقعا هم تنها دليل فيلم نامه نويسي ام فقط علاقه ام به نوشتنه و اصلا دلم نميخواد روزي تهيه كننده معروف يا بازيگر معروفي بشم

آرزومه خيلي عالي و تحسين بر انگيز بنويسم به طوري كه بگن كي اينو نوشته به جاي اينكه فرياد بزنم من نوشتم

همين
هر كجا اراده اي باشد راه هم هست
پاسخ
کارگردانی و نویسندگی همزمان . اونم فقط و فقط برای کارهای خودم.. .. چون فهمیدم برای به تصویر کشیدن چیزایی که مدح نظرم هست.. باید اون ها رو نوشت و به صورت فیلمنامه در اورد..

یعنی از کارگردانی رسیدم به نویسندگی..

هیچکدوم رو بر اون یکی ارجعیت نمیدم.. چون هردوشون مهم و مکمل هم هستن..
**************هوای سفر دارم..ولی میترسم سفرم به قهر کردن تعبیر شود...****************
پاسخ
فکر میکردم من تنها فردی هستم که به عشق کارگردانی اومد سمت و سوی نویسندگی ولی انگاری مثل من کم نیستا73
اولش فکر میکردم این فقط یه راهه واسه ورود به دنیای کارگردانی و بعدش کی حوصله نوشتن داره اونم چی فیلمنامه اما الان دوست دارم اینم ادامه بدم.
تقریبآ میتونم بگم کارگردان بدی نیستم یه فیلم کوتاه کار کردم توی یه فیلم کوتاه دیگه هم دستیار تصویر بودم....
راجب کارگردانی دکوپاژ و میزانسن و ....رو خوب میدونم.ولی حیف که فیلم سازی هزینه ی بالایی داره مخصوصآ‌شهرستان و البته به فیلم ساز جوان هیچ تهیه کننده ای اعتماد نمیکنه ....70
نوشتن مرهمی ست بر زخمهای نگفتن،وقتی صدا به فرياد نمی رسد به قلم تکيه ميزنم
پاسخ
آگهی
آقای امیر علی این امضای شما بنظرم یه جورایی به "شرافت قلم" اشاره میکنه.. 3
خیلی روم تاثیر گذاشت 3 هرچند که هالیوود خلاف این رو انجام میده 71
بیخود نیست که بهش میگن "کارخانه رویاسازی"

این جمله از کیه؟ 68
**************هوای سفر دارم..ولی میترسم سفرم به قهر کردن تعبیر شود...****************
پاسخ
دوستان فیلمنامه نویسی راه ورود به کارگردانی نیست ... تنها راه ورودش ساخت فیلم های کوتاه قوی هست همین و بس

موفق باشید
پاسخ
(3-11-1390، 09:02 عصر)nima_sadat نوشته است: *شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*آقای امیر علی این امضای شما بنظرم یه جورایی به "شرافت قلم" اشاره میکنه.. 3
خیلی روم تاثیر گذاشت 3 هرچند که هالیوود خلاف این رو انجام میده 71
بیخود نیست که بهش میگن "کارخانه رویاسازی"

این جمله از کیه؟ 68
راستش من توی فیلمنامه هایی که به آقای جوانمرد برای نقد داده بودم بیشتر از بخش هایی که من از روی دیده هام نوشته بود خوششون اومده بود تا بخش هایی که از روی تخیل و رویاهام نوشته بودم.بعدها دیدم واکنش عوام نسبت به فیلمنامه هام هم همینطوره ...این شد که با تمام وجود به اون جمله رسیدم....الان هم نوشتم توی قسمت امضا که هیچ وقت فراموش نکنم...
(3-11-1390، 09:26 عصر)alamdar نوشته است: *شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*دوستان فیلمنامه نویسی راه ورود به کارگردانی نیست ... تنها راه ورودش ساخت فیلم های کوتاه قوی هست همین و بس

موفق باشید

فکر کنم دوستان دیگه هم مشکل منو دارن...
درسته راه ورودش ساخت فیلم های کوتاه قوی هست اما فیلم قوی نیازمند فیلمنامه ی قوی هست ...افراد تازه کاری مثل من در زمینه فیلمنامه نویسی نمیتونن فیلمنامه قوی بنویسن و از طرفی فیلمنامه نویس خوب هم حاضر به همکاری با کارگردان تازه کار نمیشه پس میمونه راهی که حداقل من انتخاب کردم .یادبگیرم خودم بنویسم و خودم بسازم.
نوشتن مرهمی ست بر زخمهای نگفتن،وقتی صدا به فرياد نمی رسد به قلم تکيه ميزنم
پاسخ
آگهی
eeeee!!!!!!

شما هم مثل من با آقای احسان جوان مرد رابطه دارین؟!!!! 72
فکر نمیکردم آدمهایی که از ایشون راهنمایی میگیرن انقدر زیاد باشن!!!!
مرد فوق العاده شریف و محترمی هستن ایشون.. 21

راستی منم خیلی از این دیالوگ ها و عبارات توی ذهنم ساختم.. حیف که خیلی هاشون رو توی دفترچم یاداشت نکردم.. 7
پاسخ
(3-11-1390، 08:54 عصر)amirali نوشته است: *شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*فکر میکردم من تنها فردی هستم که به عشق کارگردانی اومد سمت و سوی نویسندگی ولی انگاری مثل من کم نیستا73
اولش فکر میکردم این فقط یه راهه واسه ورود به دنیای کارگردانی و بعدش کی حوصله نوشتن داره اونم چی فیلمنامه اما الان دوست دارم اینم ادامه بدم.
تقریبآ میتونم بگم کارگردان بدی نیستم یه فیلم کوتاه کار کردم توی یه فیلم کوتاه دیگه هم دستیار تصویر بودم....
راجب کارگردانی دکوپاژ و میزانسن و ....رو خوب میدونم.ولی حیف که فیلم سازی هزینه ی بالایی داره مخصوصآ‌شهرستان و البته به فیلم ساز جوان هیچ تهیه کننده ای اعتماد نمیکنه ....70

اتفاقا برا همین این سوال رو پرسیدم و راستش من هم غافلگیر شدم از این تعداد علاقمند به کارگردانی که این راه رو انتخاب کردن. البته همه اونهایی که کارگردانی رو انتخاب کردن بخاطر این نبوده که بعد از فیلمنامه نویسی، کارگردان بشن یکی اش خودم. من فقط کارگردانی رو تیک زدم چون به نظرم قاب بندی و دادن میزانسن خیلی کار جالبی هست... همین
البته شاید هم بخاطر ارتباط بسیار نزدیک فیلمنامه نویسی و کارگردانی باشه... هیچ چی نباشه فیلمنامه نویس قبل از کارگردان اصلی چندین بار توی ذهنش اثر رو کارگردانی می کنه...
PRISONERS
پاسخ
آقاي جوانمرد

كسي هستند كه فاميليش بشدت برازنده اشونه

هر كجا اراده اي باشد راه هم هست
پاسخ
آگهی
یادمه وقتی گفتگو با آل پاچینو رو می خوندم یه بخشی از گفت و گو این بود که لارنس گرابل از پاچینو پرسید:
تو چرا فیلم نمی سازی مگه فرق تو با رابرت دنیرو یا امثال اون چیه؟اصلا فرق یه بازیگر با یه کارگردان چیه؟
و پاچینو گفت:
بازیگر کسیه که وقتی که یه کتاب یا یه داستان رو میخونه یا شخصیتی رو میبینه به خودش میگه من میخوام اون نقش رو بازی کنم اما یه کارگردان وقتی با همین شرایط روبرو میشه میگه من میخوام اینو بسازمش

قسمت دوم حرفش شرح حاله منه منم وقتی خیلی بچه تر بودم دوست داشتم یه بازیگر بشم اما گذشت زمان خیلی چیزها رو عوض کرد و حالا با تمام وجود میخوام فیلم بسازم .علاقه بسیار زیادی به خلق یک اثر هنری دارم(شاید به همین علته که تموم گزینه ها به جز صدا برداری و سایر فعالیت ها رو انتخاب کردم)و بعد از مدتها فکر به این نتیجه رسیدم که با فیلم نامه نویسی شروع کنم .شروعی بدون پایان

مگه میشه یه اثر ناب خلق کرد بدون اینکه یه فیلمنامه خوب داشته باشه.مگه اون گفته آلفرد هیچکاک رو میشه فراموش کرد که گفت:یه فیلم خوب باید سه شرط داشته باشه.1-فیلم نامه خوب داشته باشه 2-فیلم نامه خوب داشته باشه 3-فیلم نامه خوب داشته باشه

از طرفی من معتقدم درصد زیادی از بهترین آثار دنیا بدست کارگردانانی ساخته شده که خودشون نویسندش بودن

و درباره تخیل به ذکر یه جمله از انیشتین بسنده میکنم:
تخیل همه چیز است، تخیل پیش درآمدی از رخدادهای آینده زندگیست.
و شما رو به پیوست ارجاع میدم .فیلم نامه ای که آقای نولان 10 سال برای نوشتنش وقت گذاشت از طریق مشاهده حاصل شده یا پدیده ای به نام تخیل؟

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

I could be bounded in a nutshell, and count myself a king of infinite space
می توانم در پوست گردویی زندانی باشم و باز خود را پادشاه فضای بیکرانه بینگارم.
*شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*
ویلیام شکسپییر
هملت
پاسخ
من یه جورایی دیوونه خوندن و نوشتنم واسه همینم دوست دارم بنویسم و دلیل دیگه واسه مطالعه م اینه که بتونم تو کاری که انجام میدم یه کارشناس باشم و نه فقط خالق یه اثر

*شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*
پاسخ
(4-11-1390، 01:21 صبح)Sally نوشته است: *شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*یادمه وقتی گفتگو با آل پاچینو رو می خوندم یه بخشی از گفت و گو این بود که لارنس گرابل از پاچینو پرسید:
تو چرا فیلم نمی سازی مگه فرق تو با رابرت دنیرو یا امثال اون چیه؟اصلا فرق یه بازیگر با یه کارگردان چیه؟
و پاچینو گفت:
بازیگر کسیه که وقتی که یه کتاب یا یه داستان رو میخونه یا شخصیتی رو میبینه به خودش میگه من میخوام اون نقش رو بازی کنم اما یه کارگردان وقتی با همین شرایط روبرو میشه میگه من میخوام اینو بسازمش

قسمت دوم حرفش شرح حاله منه منم وقتی خیلی بچه تر بودم دوست داشتم یه بازیگر بشم اما گذشت زمان خیلی چیزها رو عوض کرد و حالا با تمام وجود میخوام فیلم بسازم .علاقه بسیار زیادی به خلق یک اثر هنری دارم(شاید به همین علته که تموم گزینه ها به جز صدا برداری و سایر فعالیت ها رو انتخاب کردم)و بعد از مدتها فکر به این نتیجه رسیدم که با فیلم نامه نویسی شروع کنم .شروعی بدون پایان

مگه میشه یه اثر ناب خلق کرد بدون اینکه یه فیلمنامه خوب داشته باشه.مگه اون گفته آلفرد هیچکاک رو میشه فراموش کرد که گفت:یه فیلم خوب باید سه شرط داشته باشه.1-فیلم نامه خوب داشته باشه 2-فیلم نامه خوب داشته باشه 3-فیلم نامه خوب داشته باشه

از طرفی من معتقدم درصد زیادی از بهترین آثار دنیا بدست کارگردانانی ساخته شده که خودشون نویسندش بودن

و درباره تخیل به ذکر یه جمله از انیشتین بسنده میکنم:
تخیل همه چیز است، تخیل پیش درآمدی از رخدادهای آینده زندگیست.
و شما رو به پیوست ارجاع میدم .فیلم نامه ای که آقای نولان 10 سال برای نوشتنش وقت گذاشت از طریق مشاهده حاصل شده یا پدیده ای به نام تخیل؟

اینطوری که کل تیتراژ میشه اسم شما :دی
یه رحمی هم می کردید به بقیه بچه ها... 75
بابت عکس دستنوشته نولان هم خیلی ممنون بسیار جالب بود... من هم شنیده بودم که 10 سال واسه inception وقت گذاشته ولی می خوام بگم براحتی می تونست این ایده نابی که به ذهنش رسیده بود (جهان های موازی) رو طی دو سال بعدش بسازه بده بیرون و همه بگن این چیه ساخته!!! ولی این کار رو نکرد و 10 سال پرداختش داد. ارجاع میدم به دوستانی که می خوان به سرعت و در عرض چند ماه یه فیلمنامه پر سر و صدا و جنجالی بنویسن بدن ساخته بشه...
PRISONERS
پاسخ
آگهی

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  برنامه هفتگی یا ماهانه فیلمنامه نویسی sarouye 0 243 6-11-1394، 02:39 عصر
آخرین ارسال: sarouye
Information دعوت به همکاری در مجله سینمایی سعید601 1 469 15-10-1393، 01:00 صبح
آخرین ارسال: ali paradise
  چطور شد که اولین ایرانی راه یافته به جشنواره فیلمنامه نویسی خارجی شدم؟ Mohsen Bagheri Dastgerdi 20 3,113 30-8-1393، 03:54 عصر
آخرین ارسال: Mohsen Bagheri Dastgerdi
Brick لیست شرکت های فعال و معتبر سینمایی arshin 4 3,081 9-2-1393، 11:46 صبح
آخرین ارسال: arshin
  دلیل اصلی فعالیت کم یا عدم فعالیت شما چیست؟ nima_sadat 7 950 28-2-1392، 07:29 عصر
آخرین ارسال: سينا نيك نامى

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
در گوگل محبوب کنید :