درود مهمان گرامی! ( - ثبت نام)
شما هنوز ثبت نام نکرده اید؟ یا وارد حساب کاربری خود نشده اید! برای استفاده از تمامی امکانات انجمن لازم است ثبت نام کنیدیا info@scenario.ir    
*نادان بمانید و جستجوگر *

درسنامه
زمان کنونی: 21-9-1395، 09:43 صبح
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: Alireza_t
آخرین ارسال: Alireza_t
پاسخ 18
بازدید 3010

امتیاز موضوع:
  • 22 رأی - میانگین امتیازات: 3.91
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
درسنامه
با سلام.
با اجازه ی ادمین عزیز و به منظور استفاده از پرسش و پاسخ های دوستان در رابطه با این سایت و شلوغ تر نشدن تاپیک "اخبار از طرف شما"( و هم چنین یک پیشنهاد که بعد ها خواهم گفت و باید در رابطه با اون بحث بشه)،این تاپیک زده شد.
دوستان می تونند پرسش هاشون رو همین جا بپرسند.
هم چنین عذرخواهی می کنم که اول بهتون گفتم پیام خصوصی و الان میگم اینجا پست بزارید68
پاسخ
خب.این هم اون پیشنهادی که میگفتم در موردش بحث میشه.
سایت درسنامه،به شما این اجازه رو میده که اگر خواستید،دوره ای ایجاد کنید.حالا چه به صورت فردی و یا گروهی...(اون ها فقط متن درس ها و آزمون هارو میخوان)
توی سایت درسنامه،معمولا کسانی که استفاده می کنند،دوره های مختلفی رو استفاده می کنند.(به دلیل سادگی،رایگان بودن و مفید بودن دوره ها)
من میخواستم این پیشنهاد رو بدم که دوره ای رو با نام "فیلمنامه نویسی" رو بنویسیم.به صورت گروهی.اگر استقبال خوب باشه،میتونیم به صورت بیش از یک دوره (مقدماتی و متوسطه و ...) این کار رو انجام بدیم.
به سایت هم اعلام کردم و استقبال کردند.
از طرفی من خبر دارم که شما هم درگیر شغل خودتون هستید یا مشغول درس تون(و الان هم که فصل امتحانات) هستید.یا در حال فیلمنامه نویسی هستید.به هرحال یک جوری مشغول هستید.
به همین دلیل پیشنهاد خودم برای این کار،تابستان هست که آزاد تر باشید.اما اگر دوستان الان هم می تونند کار کنند،بگویند.
خلاصه:
قصد نوشتن یک دوره ی "فیلمنامه نویسی" در سایت درسنامه را دارم.درخواست دارم که این کار رو به صورت گروهی انجام بدیم.لطفا بگید که می تونید شرکت کنید یا خیر؟الان باشه یا تابستان؟

این هم قوانین مربوط به نوشتن دوره در درسنامه:

*شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*
پاسخ
خب خیلی ممنون.
فقط حداقل بگید که به دلیل مشغله نمیاید یا حوصله همچین کاری رو ندارید یا ...؟
اگر به تنهایی این کار رو شروع کنم،حاضرید به من در ویرایش مطالب کمک کنید؟یعنی یه جورایی نقد کنید؟
پاسخ
آگهی
علیرضا جان ما خودمون هنوز باید خیلی چیزا رو یاد بگیریم. هنوز در حدی نیستیم که بخوایم به کسی چیزی یاد بدیم
جیمز الروی: "گربه‌ها باید چنگ بیندازند. سگ‌ها باید گاز بگیرند. من باید بنویسم."

Hesam.Shaikhy@yahoo.com
پاسخ
حسام عزیز، من هم در اون حدی نیستم که بخوام چیزی یاد بدم.
این بیشتر یک آشنایی کلی با ساختار و نحوه فیلمنامه نویسی هست.
من این اعتقاد رو داشتم و دارم که اگر مطالعات و تجربیاتی رو که تا به حال داشتیم(من و دوستان عزیز این تالار) رو در کنار هم بزاریم،میتونیم یه دوره مقدماتی و آشنایی با فیلمنامه نویسی رو بنویسیم.
اینطوری هم مطالعات خودمون به صورت منظم درمیاد و هم اینکه ببه افرادی ناشناس هم کمک می کنیم که با فیلمنامه نویسی آشنا بشند و شاید بعد از اون فیلمنامه نویس بشند.یعنی هم یه کار فرهنگی و کمک به دیگران هست و هم یک آموزشی برای خودمون.

شما اگر برای مثال همون دوره ی "سینما" که معرفی کردم رو شرکت کرده باشید،می بینید که 10 درس هست.هر درس هم حدود 1 تا 3 صفحه کتاب های معمولی هست(عکس های مطالب به کنار)
یعنی ده تا درس تقریبا میشه 15 صفحه ی کتابی.
دوستانی که اینجا هستند،اکثرا با کتاب های سید فیلد و کتاب رابرت مک کی آشنایی دارند.کتاب های قطوری هستند.به نظر من میشه از این کتاب ها حداقل(در کمترین حالت) 50-60 صفحه مطلب مفید و چکیده در آورد.(و به دلیل اینکه مخاطب رو باید صفر در نظر گرفت شاید لازم باشه فقط از 20 صفحه ی این چکیده استفاده کنیم و بیشتر توضیح و مثال بزنیم)

اگر بتونیم این کتاب ها رو به بهانه ی درست کردن یک دوره "فیلمنامه نویسی" به صورت چکیده در بیاریم،برای خودمون هم خیلی خوب هست.توی اوقات فراغت میتونیم با نگاه به این چکیده ی پربار و مفید،نکاتی رو که بعضا یادمون رفته رو بیاد بیاریم و با یادآوری اون نکات اشکالات فیلمنامه مون رو از بین ببریم.
به نظر من :این یه آزمون برای اینه که بفهمیم تا به حال از فیلمنامه نویسی چی یاد گرفتیم و چه چیزی رو میتونیم به بقیه یاد بدیم.
پاسخ
من هر کمکی که از دستم بر بیاد حاضرم بکنم
جیمز الروی: "گربه‌ها باید چنگ بیندازند. سگ‌ها باید گاز بگیرند. من باید بنویسم."

Hesam.Shaikhy@yahoo.com
پاسخ
آگهی
وفت بخير
اينكه شما بخوايد يك دوره مقدماتي درباره فيلمنامه نويسي اماده كنيد،‌يعني بايد بر اصولش اشراف داشته باشيد و در غير اينصورت خوانندگان آينده اش را ممكن است به گمراهي ببريد.
آيا واقعاً‌ مي توانيد اين كار را انجام دهيد؟
مثلاً‌ يك تازه كار از كجا شروع كند؟ به كجا برود؟ چطور بنويسد؟ و . . .
من خودم اگر اين دوره در وب سايت بود،‌شاگردش مي شدم . . .
نمي خواي وقتت را در عوض آن صرف نوشتن يك فيلمنامه و يا خواندن چند فيلمنامه نمايي؟
ارادتمند
به فیلمنامه نویسی ارج نهیم و علاقه مندانش را تشویق نماییم

پاسخ
(25-2-1391، 03:35 عصر)Admin نوشته است: *شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*وفت بخير
اينكه شما بخوايد يك دوره مقدماتي درباره فيلمنامه نويسي اماده كنيد،‌يعني بايد بر اصولش اشراف داشته باشيد و در غير اينصورت خوانندگان آينده اش را ممكن است به گمراهي ببريد.
آيا واقعاً‌ مي توانيد اين كار را انجام دهيد؟
مثلاً‌ يك تازه كار از كجا شروع كند؟ به كجا برود؟ چطور بنويسد؟ و . . .
من خودم اگر اين دوره در وب سايت بود،‌شاگردش مي شدم . . .
نمي خواي وقتت را در عوض آن صرف نوشتن يك فيلمنامه و يا خواندن چند فيلمنامه نمايي؟
ارادتمند

من نمیتونم به طور مطلق بگم که اشراف دارم یا نه و به همین دلیل به کمک شما دوستان نیازمندم.
من حاضرم که که بعداز امتحاناتم، شروع به مرور دوباره ی کتاب های فیلمنامه نویسی بکنم و چکیده ش رو به صورت یک دوره منظم بنویسم.
اما از اونجایی که نمیدونم چقدر اطلاعات دارم،باید یا شما در نوشتن کمک کنید و یا در نقد چیزی که من می نویسم.بابت هر کدوم از این ها هم از شما متشکرم.
اما اگر بدونم که نه کسی به من کمک میکنه و نه کسی هست که بر کار من نظارت کنه،به دلیل اینکه ممکنه هم خودم به بیراهه برم و هم مخاطب رو بیراهه ببرم،دست به این کار نمیزنم.
به همین دلیل از دوستان خواهش میکنم هر گونه کمکی که از دستشون برمیاد رو اعلام کنند.
روی کمک شما حساب میشه.
پاسخ
میشه کتابها رو دسته بندی کرد. مثلا کتابهای سید فیلد، داستان مک کی و یا کتابهای نویسنده های ایرانی و...
بعد از اعلام آمادگی دوستان برای هر کتاب یا نویسنده دو یا سه نفر اعلام آمادگی کنن و هر کس چکیده قسمتی از کتاب رو آماده کنه و بذاره.
یا
در مورد مباحث فیلمنامه نویسی تحقیق کرد و یه جمع بندی از نظرات نویسندگان بزرگ تهیه کرد و در اختیار دوستان گذاشت.

البته برای این کارها باید زمان زیاد صرف کرد تا عجله باعث نشه از کیفیت کار کاسته بشه...
آنچه آدم را تشکیل می دهد، نتیجه ی عمل اوست نه حرفهای او...22
پاسخ
آگهی
مهربد جان،
هر قدر تعداد بیشتر باشه،هم کار برای هر شخص سبک تر هست و هم لذت یک کار گروهی بیشتر هست و هم سریع تر آماده میشه.
بسیار خوش حال میشم که اگر خودتون هم وقت دارید،کمکی در این کار به ما بکنید.
پاسخ
خب.
دوستانی که مایلند شرکت کنند، پیام خصوصی به من بزنند و کتاب هایی که در رابطه با فیلمنامه نویسی را دارند نام ببرند و هم چنین با توجه به مشغله های خودشون اعلام کنند که چه زمانی می تونند به صورت جدی شروع به کار کنند تا تقسیم کار و برنامه ریزی بشه.
دوستانی که حاضرند متن های نوشته شده رو نقد و بررسی کنند هم لطفا پیام بدند.(البته احتمال داره که متن در تالار قرار بگیره تا دوستانی که نیم نگاهی هم به درس ها می اندارند،بتونند نظرشون رو اعلام کنند.
پاسخ
دوستانی که میخوان شرکت کنند تا آخر این هفته فرصت دارند.(شرکت به معنای انجام همین حالا نیست.خودتون پیشنهاد میدید)
بعد از اون با توجه به پیشنهاد های دوستان و مشورت هایی که میشه،یک زمان رو مشخص می کنیم و از اون زمان شروع می کنیم.
کار سختی هم نیست.کتاب ها رو می خونید،نکات مهمش رو یادداشت می کنید.همه روی هم جمع میشه و مرتب میشه،اصلاح میشه و درس ها شکل می گیره
پاسخ
آگهی
من داستان مک کی رو تازه شروع کردم. می تونم نکاتش رو جمع آوری کنم، این کار باعث میشه مطالعه مفیدتری داشته باشم...
اما اینکه تا کی تموم کنم رو نمی دونم.
اگر یکی از دوستان هم کمک کنه بهتره...
پاسخ
ما قرار بود که از وقتی دوستان سرشون خلوت تر باشه شروع کنیم با پیشنهاد زمانی و کتابی خود دوستان.حالا شما الان شروع کردید قابل تقدیر هست و تشکر می کنم.(کتاب داستان رو هم واسه خودتون برداشتیدهاااا!!!)
ما محدودیت زمانی نداریم.من هم هیچ پیش زمینه ای از اینکه چند نفریم و سرعت کارمون چقدر هست و دوستان میخوان از کی شروع کنند ندارم و نمیتونم یه زمان رو اعلام کنم تا کارهارو طبق زمان انجام بدیم و منظم(برنامه ریزی)
منتظرم تمامی دوستانی که میخوان شرکت کنند پیشنهاد های خودشون و کتاب هایی که دارند رو با پیام خصوصی بهم بفرستند که تا آخر هفته فرصت هست و بعد از اون نتیجه رو اعلام می کنیم و برنامه ریزی می کنیم.
پاسخ
فکر می کنم اول تیرماه زمان خوبی برای شروع باشه...
پاسخ
آگهی

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
در گوگل محبوب کنید :