درود مهمان گرامی! ( - ثبت نام)
شما هنوز ثبت نام نکرده اید؟ یا وارد حساب کاربری خود نشده اید! برای استفاده از تمامی امکانات انجمن لازم است ثبت نام کنیدیا info@scenario.ir    
*نادان بمانید و جستجوگر *

چارلی کافمن کیست و چرا باید او را بشناسیم؟
زمان کنونی: 15-9-1395، 07:54 صبح
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: yeenafar
آخرین ارسال: Tra Vis
پاسخ 2
بازدید 2708

امتیاز موضوع:
  • 25 رأی - میانگین امتیازات: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چارلی کافمن کیست و چرا باید او را بشناسیم؟
کافمن همان کسی ایست که ( آفتاب ابدی یک ذهن پاک ) را نوشته همان فیلمی که به انتخاب منتقدان ایرانی در یکی از شماره های دنیای تصویر بهترین فیلم 10 سال گذشته نام گرفت بالاتر از آثاری چون 21 گرم، بازگشت، و در حال و هوای عشق، او برنده اسکار بهترین فیلمنامه غیر اقتباسی نیز هست. و به تعبیر عده ایی یکی از مهمترین فیلمنامه نویسان معاصر.
چارلی کافمن متولد 1958 است. او کار خودش را از تلوزین آغاز کرد، اما اثری که باعث مطرح شدن وی شد فیلم جان مالکوویچ بودن (1999) ساخته اسپایک جونز بود، داستان فیلم درباره مردی است که در دفتر کارش حفره ایی کشف می کند که با ورود به آن می تواند چند دقیقه به جای جان مالکوویچ، بازیگر مشهور آمریکایی باشد، او این کار را گسترش داده و آدم های زیادی برای جان مالکوویچ بودن به آنجا هجوم می آورند... از فیلمنامه های دیگر او می توان به ذات بشر(2001) اعترافات یک ذهن خطرناک (2002) اقتباس (2002) درخشش ابدی یک ذهن پاک (2004) اشاره کرد. فیلم کمتر دیده شده اش نیویورک از جزئ به کل هم نوشته و هم ساخته خودش است، کافمن در تاریخ 30 سپتامبر 2011 در سمینار آموزشی بفتا شرکت کرد که یکی از چالش برانگیزترین آموزش های بفتا را رقم زده، خواندن این مطلب که در شماره جدید (فیلم نگار) به چاپ رسیده خالی از لطف نیست، من نیز مانند نویسندگان مجله از شما می خواهم تا مطالب کافمن را چندین بار بخوانید تا به زیر متن های آموزشی اش پی ببرید ، البته قصد دارم آنچه از مصاحبه (در ابتدا گمراه کننده) کافمن درک کرده ام را در پست های بعدی بگذارم.
این اولین پست من در این انجمن است، از روده درازی پرهیز کردم!
پاسخ
چارلی کافمن .....
.
.
.
.
.

هیچ کلمه ای برای توصیف او پیدا نمی کنم.

Synecdoche, New York (2008)
*شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*

Eternal Sunshine of the Spotless Mind (2004)
*شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*
یه روز یه بارون واقعی میاد و همه کثافات و اراذل و اوباش رو میشوره و میبره ... (تراویس/ راننده تاکسی)
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
در گوگل محبوب کنید :