درود مهمان گرامی! ( - ثبت نام)
شما هنوز ثبت نام نکرده اید؟ یا وارد حساب کاربری خود نشده اید! برای استفاده از تمامی امکانات انجمن لازم است ثبت نام کنیدیا info@scenario.ir    
*نادان بمانید و جستجوگر *

فیلمهایی که قبل از مرگ باید دید
زمان کنونی: 15-9-1395، 07:53 صبح
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: mojaver
آخرین ارسال: G.Manager
پاسخ 34
بازدید 15699

امتیاز موضوع:
  • 52 رأی - میانگین امتیازات: 2.65
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
فیلمهایی که قبل از مرگ باید دید
به نام خدا
السلام علیک یا علی بن موسی الرضا
با سلام
قبل از هر صحبتی چون این متن در شب تولد ولی نعمتمون آقا امام رضا (علیه السلام ) نوشته میشه گفتم عرض ادبی و همینطور سلامی به آقامون داده باشیم و انشاالله همگیمون در قیامت مشمول شفاعت این امام رئوف قرار بگیریم .
دوستان گرامی شاید بخشی از مشکل فیلمنامه نویسهای ما (که خودمم جزوشم) این باشه که ( کم فیلم می بینند ) و یا اینکه (فیلم خوب کم می بینند ) بر همین اساس خواستم پیشنهاد کنم اگر موافقید دوستانی که مایلند هر تعداد فیلمی که براشون از اهمیت زیادی برخورداره لیست کنند و اسامی فیلمهاشون رو در اختیار باقی عزیزان قرار بدن تا که بیشتر با سلایق همدیگه آشنا بشیم و هم کمک شایانی بشه برای باقی علاقمندان و جویندگان آثار خوب سینمایی. در آخرین جلسۀ فیلمنامه نویسی که در محضر استاد ( مجید سیف العلمایی )بودیم ایشان یک لیست 50 فیلمی به ما دادند که عنوانش این بود ( 50 فیلمی که قبل از مرگ باید دید ) و چون با مسما بود عنوان بحثو همین عبارت ( فیلمهایی که قبل از مرگ باید دید ) انتخاب کردم. چراغ اولم خودم روشن میکنم و اگر دوستان استقبال کردند باقی لیستو تقدیمشون میکنم .
نام فیلم : دوازده مرد خشمگین - 12 Angry Men
محصول :1957 کارگردان : سیدنی لومت
نام فیلم : پرواز بر فراز آشیانۀ فاخته – one flew over the cuckoos nest
محصول : 1975 کارگردان : milos forman
من که از کوی تو بیرون نرود پای خیالم
نکند فرق بحالم چه برانی چه بخوانی
چه به اوجم برسانی چه به خاکم بکشانی
من نه آنم که برنجم ، تو نه آنی که برانی

پاسخ

دوست عزیز، بهترین کار اینکه سری به سایت *شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید* بزنی. اونجا برترین فیلمای تاریخ سینمای جهان به ترتیب ذکر شده.
راز بلوغ در بردباری فراوان نهفته است.22
پاسخ
سلام
دوست من این موضوعی که شما در مورد فیلم خوب دیدن میگی کاملاً درسته و باهاش موافقم ، خدا بیامرزه پدره imdb رو که لیست بهترین فیلم های دنیا رو که از نظر هزاران کارشناس از سراسر دنیا گذشته و البته با نظر مردم که مهمترین بخششه که محبوبیت فیلم رو نشون میده در اختیار همه گذاشته شده .
چند وقت پیش بود نمیدونم تو مجله فیلم نگار بود یا تو اینترنت یه مطلبی خوندم دقیقاً با همین مضمون ، که لیستی از 50 فیلم داده بود که باز مبنی بر چند سایت معتبر فیلم دنیا از جمله imdb رو با همین تیتر چاپ کرده بود .(فیلمهایی که قبل از مرگ باید دید )
این ها عالیه ولی حالا من یه پیشنهاد دارم ماها بیایم فیلم هایی که دیدیم و خیلی زیباست از نظرمون رو به هم معرفی کنیم و چه بهتر که این فیلم دوباره تکراری بر لیست های انتشار یافته نباشه و یه فیلم رو با نظر خودمون معرفی کنیم
فقط وقتی ته یه دره باشی میتونی درک کنی که چقدر بالای بلندترین کوه ، شکوه منده
پاسخ
آگهی
فیلم زیاد دیدم اما هیچی مثل se7en نمیشه ، دیوونه این فیلمم ، هفته ای 1-2 بار میبینمش اگه ندیدین کل عمرتون بر فناست

اما فیلمای بعدی: (معیار فقط علاقه شخصیه )

2- سرگیجه اثر هیچکاک (البته خوب بودن فیلم به نویسنده بیشتر مربوطه)

3- لیئون : حرفه ای ، حرف نداره واقعاً خلاقانه

4- Inception

5- Rope

.... همیشه فرصتی برای اشتباه است اما فرصتی برای تنبلی نیست ....
پاسخ
(6-7-1391، 04:02 عصر)دیبا نوشته است: *شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*
دوست عزیز، بهترین کار اینکه سری به سایت *شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید* بزنی. اونجا برترین فیلمای تاریخ سینمای جهان به ترتیب ذکر شده.

دوست گرامی ما همچینم با IMDB بیگانه نیستیم اتفاقا به دفعات پیش اومده فیلمی رو بر اساس رتبه در همین سایت انتخاب کردم و دیدم ولی در نهایت فیلمی متوسط یا گاها ضعیف از کار در اومده که بنده رو متعجب کرده . به نظر بنده در این سایت هم اعمال نفوذ میشه و رتبه هاش زیاد اعتباری نداره . وقتی با کمال تعجب فیلم جدایی نادر از سیمین جزو 100 فیلم برتر تاریخ میشه تو خود بخوان حدیث مفصل از این مجمل
و بازهم نظر من اینه که تاکید و تاکید باعث جلب توجه بیشتر دوستان نسبت به فیلمهای معرفی شده میشه و این روش تاثیر گذاری بیشتری در ترغیب دوستان در دیدن اون فیلم داره و در کنار همین مباحث میتونیم کار نقد و بررسی فیلمنامه هاشونم انجام بدیم .

پاسخ
سلام
من این فیلم هایی که در ادامه میگم رو بارها و بارها دیدم و اگر بگم هر دفعه لذت بیشتری از اون نبردم لااقل برام اصلاً تکراری نشده و هر دفعه برام چیز جدید و جذابی داشته.
تروی
ترمیناتور 2
تلقین
جایی که رویاها میروند(What dreams may come
من افسانه ام ( I AM A LEAGENT
پاسخ
آگهی
تایید میکنم حرف حامدو !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! نولان باز باید باشید .... جدی میگم .... هر فیلم نولان برای من یه کارگاه فیلمنامه نویسیه خیلی خفنه .... کارگردانیش که بماند...

من عاشق کارهای استنلی کوبریک هستم ... یعنی کارگردان مورد علاقم کوبریکه ، کارگردانی که اعصابم که خورد باشه باید یه فیلمشو ببینم... از لحاظ حسی فیلماش خیلی روم تاثیر میزاره ...

سون رو هم راست میگن دوستان ، حتما ببینید ... کلا دیوید فینچر رو دریابید .... کاپولا ، برتولوچی ، اسکورسیزی ، لینچ ، تورناتوره ،بیلی وایلدر، .... یکی دوتا نیستن ماشالله....

این چندتا فیلم رو که میگم رو حتما حتما ببینید

راننده تاکسی (دیوانه این فیلمم)
فهرست شیندلر
پرتقال کوکی
بری لیندون
پرواز بر فراز آشیانه فاخته
رفقای خوب
کلا نولان
هفت
اینک آخر الزمان
حرفه ای
درخشش
کازابلانکا
بعضی ها داغشو دوست دارن
خیال باف ها ( dreamers)
گاو خشمگین
جایی برای پیرمردها نیست
مورد عجیب بنجامین باتن

.
.
.
.
.

واقعیتش اینه کم آوردم 5، خواستم چندتا فیلم معرفی کنم ... مگه یکی دوتان آخه ؟؟؟ 7

No One Knows What It`s Like...To Be The Badman...To Be The Sad Man...Behind Blue Eyes
پاسخ
سلام آقا حامد
منظورت از تاپیک در مورد نولان اینه که یکی تاپیک بزنه و فیلمنامه های نولان رو توش آپلود کنه و بعد نقد و تحلیلش کنیم.
اگه اینجوریه من هم خیلی خواهانشم.
پاسخ
(6-7-1391، 06:25 عصر)mojaver نوشته است: *شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*دوست گرامی ما همچینم با IMDB بیگانه نیستیم اتفاقا به دفعات پیش اومده فیلمی رو بر اساس رتبه در همین سایت انتخاب کردم و دیدم ولی در نهایت فیلمی متوسط یا گاها ضعیف از کار در اومده که بنده رو متعجب کرده . به نظر بنده در این سایت هم اعمال نفوذ میشه و رتبه هاش زیاد اعتباری نداره . وقتی با کمال تعجب فیلم جدایی نادر از سیمین جزو 100 فیلم برتر تاریخ میشه تو خود بخوان حدیث مفصل از این مجمل
و بازهم نظر من اینه که تاکید و تاکید باعث جلب توجه بیشتر دوستان نسبت به فیلمهای معرفی شده میشه و این روش تاثیر گذاری بیشتری در ترغیب دوستان در دیدن اون فیلم داره و در کنار همین مباحث میتونیم کار نقد و بررسی فیلمنامه هاشونم انجام بدیم .

دقیقا همینطور هست و من بیشتر به پیشنهاد دوستانی که سلیقه شون رو قبول دارم فیلم نگاه می کنم چون خیلی اتفاق افتاده فیلم مزخرفی رتبه دو رقمی و در عین حال یه فیلم فوق العاده رتبه 200 و خورده ای داشته.
برای بهترین ها دعا کن؛ برای بدترین ها آماده باش
PRISONERS
پاسخ
آگهی
دوستان عزیز دیدن فیلم های خوب هزار تا خاصیت داره ولی یه بدی هم که داره سطح توقع و سلیقتونو به شدت بالا میبره یه جور مریضتون میکنه و هیچ درمانی جواب نمیده مگه دیدن یه فیلم آس دیگه ولی خداییش این جور بیماریا لذت بخشه . واسه همه علاقمندان سینما مبتلا شدن به این بیماری رو هر چه سریعتر آرزومندم .
ببین و بیمار شو بعد حالشو ببر
آپارتمان : Apartment - سال تولید : 1960
سکوت بره ها : Silence of the lambs – 1991
نیش : Sting – 1973
صورت زخمی : Scarface – 1983
عشق سگی : Amores perros – 2000
بی خوابی : Insomnia – 2002
شهر خدا : City Of God(Cidade de Deus) – 2002
کازابلانکا : Casablanca – 1942
پنجرۀ عقبی : Rear Window – 1954
حس ششم : Sixth sense – 1999
این نسخه ادامه دارد ........

پاسخ
(6-7-1391، 05:41 عصر)نقطه نوشته است: *شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*3- لیئون : حرفه ای ، حرف نداره واقعاً خلاقانه

4- Inception

به طرز وحشتناکی عاشق این دو فیلمم. خصوصا گزینه چهار و واقعا توصیه می کنم اگه ندیدینش، در اولین فرصت ببینیدش. ایده، داستان و همه چیز فوق العادس. اما فیلم های پیشنهادی: (مطمئنم همتون دیدینشون و البته فیلمایی که دوستان بالا ذکر نکردن)
green mile
سه گانه پدر خوانده
ماتریکس
سکوت بره ها
اژدهای سرخ
قطار 3:10 به یوما
درخشش
mirorrs
twilight (از نظر شخصیت پردازی فیلم مناسبیه)
و ...
اگه فیلم های موزیکال دوست دارین fantom of the opera رو هم به شدت پیشنهاد می کنم.
به قول دوستان نمی شه یکی دو تا فیلم اسم برد که ...

البته یه اعترافی بکنم. می بینم که دوستان ارباب حلقه ها رو پیشنهاد دادن. تقریبا تمام دوستام و حتی برادرام این فیلما رو دوست دارن. اما من هرگز نتونستم بیشتر از ده دقیقه اول فیلم رو ببینم. یعنی هرگز این فیلم رو ندیدم. اصلا نمی تونم باهاش ارتباط برقرار کنم. همون اول کات می شه.
راز بلوغ در بردباری فراوان نهفته است.22
پاسخ
سلام دوستان
من معمولا خيلي فيلم مي بينم ولي تو فيلم هاي اخيري كه ديدم دو فيلم را بهتر ديدم كه در اون فيلم نامه نقش پر رنگي داره.
فيلم هاي خيلي ساده اي هستن ولي من را جذب كردن.

1-Rabbit Hole
2-Extremely Loud & Incredibly Close

البته بين اين دو فيلم با فيلم اول بيشتر حال كردم و اون من را بيشتر تحت تاثير قرار داد.

فيلم هاي مهم و معروف هم كه دوستان معرفي كردن من اون ها را فاكتور مي گيرم چون زياد تفاوتي نداره.
از دوستان اگه كسي اين دو فيلم را ديده نظرش را بهم بگه.

ممنون
چــیــز درک نشــدنــی در مــورد جهــان اینســت که جهان درک شــدنی است . . .

آلبرت اینشتین
پاسخ
آگهی
دوستان عزیزم اجازه می خوام اول چندتایی انیمیشن معرفی کنم که البته شک دارم کسی ندیده باشه.
کمپانی هیولاها (خیلی دوسش دارم. حسابش ازدستم دررفته که چند بار تا حالا دیدمش)
سه گانه عصریخی (ice age) اینم خیلی خیلی قشنگه
کنگ فو پاندای 1
سه گانه داستان اسباب بازی
موش سرآشپز
در جستجوی نمو

و اما فیلم. خیلی از فیلم هایی که می خوام بگم در تایپیک های بالاتر بچه ها معرفی کردن. منم یه چندتایی به نظرم میاد که می گم.باز هم اگر تکراری بود ببخشید.
فیلم رمانتیک و فوق العاده دختری با گوشواره مروارید (این فیلم رو هم تا حالا چند باردیدم)
hide and seek با بازی روبرت دنیرو که پیشنهاد می کنم حتما ببینید
بدنام با بازی اینگمار برگمان و گری کوپر
دیگران با بازی درخشان نیکول کیدمن
سه گانه چایکوفسکی ( قرمز، آّبی، سفید)
ذهن زیبا با بازی راسل کرو
face off با بازی فوق العاده نیکلاس کیج و جان تراولتا

بزارید چندتایی فیلم وطنی هم معرفی کنم
اگه تونستید این فیلم رو گیربیارین حتما ببینیدش خط قرمز ساخته مسعود کیمیایی
پرسه در مه ساخته بهرام توکلی
فیلم فوق العاده برف روی شیروانی داغ ساخته محمدهادی کریمی
رگبار ساخته بهرام بیضایی
پشت پرده مه ساخته پرویز شیخ طادی. این رو واقعا توصیه می کنم ببینید.
حیران ساخته شالیزه عارف پور.
فعلا اینارو داشته باشین تا بعد.
آسمانی ترینم...
می دانم که همیشه با منی، همه جا,
اما گاهی کاش، فقط گاهی،
هرم نفس هایت را روی گونه هایم حس می کردم...
دلخور نشو؛ بگذار به حساب زمینی بودنم...
پاسخ
سلام دوستان به همگی پیشنهاد میکنم این دو تا فیلم از برگمان رو حتما ً ببینید.
- پرسونا
- توت فرنگی های وحشی
قبلاً آقای موسوی تو موضوع تحلیل فیلمنامه یه سایتی رو برای دانلود فیلم ها معرفی کرده بودند که فیلتر بود و یکم اذیت می کرد . امروز می خوام یه سایت بهتون معرفی کنم که هر چی فیلم بخواید تورنتش رو داره و خیلی قدرتمنده و فیلتر هم نیست خوشبختانه.
isohunt.com
پاسخ
سلام دوستان،خسته نباشید
حقیقتا من قصد تبلیغ سایت دیگه ای ندارم ولی یه جشنواره ای توی یکی از سایت ها راه افتاده(انداختم)که شما توی اون جشنواره به انتخاب خودتون بهترین های عالم هنر رو طبق الگوریتمی که بیان شده،میگید
البته برای اینکه توی جشنواره بخواهید شرکت کنید،نخست باید توی سایت ثبت نام کنید که ابته زیاد هم سخت نیست
این هم لینک جشنواره:
*شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*
با تشکر
پاسخ
آگهی

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
در گوگل محبوب کنید :