درود مهمان گرامی! ( - ثبت نام)
شما هنوز ثبت نام نکرده اید؟ یا وارد حساب کاربری خود نشده اید! برای استفاده از تمامی امکانات انجمن لازم است ثبت نام کنیدیا info@scenario.ir    
*نادان بمانید و جستجوگر *

امتحانات پایان ترم
زمان کنونی: 20-9-1395، 10:09 عصر
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: دیبا
آخرین ارسال: یتیم
پاسخ 65
بازدید 7075

امتیاز موضوع:
  • 16 رأی - میانگین امتیازات: 3.63
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
امتحانات پایان ترم
دوستان نازنین، نویسندگان عزیز، همراهان گرامی.
پیرو پیشنهاد بانو رز مبنی بر شرکت دوستان در جشنواره ها به شکلی که بقیه اعضا در جریان باشن، ایده ای به ذهنم رسید. با خودم فکر کردم چطوره همگی دورهم جمع بشیم و برای جشنواره (البته به طور انفرادی) فیلمنامه هایی بنویسیم و به عنوان امتحان پایان ترم خودمون رو موظف به شرکت در جشنواره کرده و حتما حتما حتما یه فیلمنامه به جشنواره ارسال کنیم.
بعد از کنکاش در ذهن کوچک و درگیرم به این نتیجه رسیدم که بهترین کار زدن یک تاپیک جداگانه است. در این تاپیک دوستان می تونن دیگران رو در جریان فیلمنامه هاشون قرار بدن، در صورت نیاز، کمک بگیرن، بحث و بررسی کنن و ....
به هر حال ما باید بفهمیم چقدر پیشرفت کردیم، تا امتحان پایان ترم ندیم، از کجا بفهمیم؟ البته همه ما می دونیم سیاست های حاکم بر جشنواره ها ممکنه به کار ما آسیب وارد کنه اما همینکه خودمون رو ملزم به شرکت در جشنواره ها کنیم، خودش می شه مشق شبی برای هممون. 69
اگر موافقین بسم الله . یاعلی بگیم و شروع کنیم.
سلامت و موفق باشیم

اسم جشنواره ها و آدرس هاشون رو توی تاپیک زیر وارد کنیم :

*شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*
بعد درباره خود جشنواره، ایده هامون، فیلمنامه هامون، کمک هایی که نیاز پیدا می کنیم و ... در همین تاپیک صحبت کنیم.
راز بلوغ در بردباری فراوان نهفته است.22
پاسخ
ديبا جان از بابت تاپيك ممنون

ولي اين ليست جشنواره ها چيزي نيستا بجز چند جشنواره كه اختتاميه هم برگزار شده
من الان دارم برا نماز و نيايش مينويسم ولي متاسفانه چند روز نيست فهميدم وقتمم خيلي كمه هرچند نميتونم خوب روش كار كنم چون يه چند روزي مريض بودم بيشتر از يك صفحه ننوشتم ولي انشاءالله ميرسونم و حتما شركت ميكنم.
چون نميخوام تجديدي بيارم
هر كجا اراده اي باشد راه هم هست
پاسخ
متاسفانه مدت زمان ارسال آثار جشنواره ها خیلی محدوده، ازین بابت نمیشه تو اون مدت زمان کم، فیلمنامة درست حسابی نوشت.

مثلاً من خودم واسه بخش انقلاب اسلامی جشنواره عمار یه ایده تو ذهنم بود، حدود 10 روزه که دارم طرحشو کامل می کنم ، همین روزا هم طرحش تموم میشه .... اما متاسفانه اصلا تو یک ماه نمی تونم فیلمنامه رو بنویسم و تکمیلش کنم.
همین باعث میشه که این جشنواره رو حذف کنم.
البته فیلمنامه رو می نویسم، ایشالله تو یه جشنواره دیگه با همین موضوع ارائش میدم.
پاسخ
آگهی
مرسي از ديبا جان ورز عزيز كه انگيزه ادم رو بالا مي برند
به مناسبت جشنواره نمازدوتا فيلمنامه خيلي كوتاه نوشتم
اولي از روي يه روايت نوشتم كه يادم نيست از كي بود ودقيقا چي بود...
دومي هم يادمه يه حكايتي بود ............
البته من قصد شركت ندارم واينا هم بدرد جشنواره نمي خورند اما وسوسه شدم بنويسم
خوشحال مي شم نظرتون رو بدونم
---------------------------------------------------------------------------------------
*شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*

-------------------------------------------------------------------------------------
گذران زمان مرا به سقوط نزدیک تر کرد
پاسخ
(4-8-1391، 07:53 عصر)hamed.m.m.m نوشته است: *شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*چه جشنواره ای باشه چه نباشه من هستم.

اي ول حامد:!!!
ديبا جان خيلي ممنون از اين تاپيك توپي كه گذاشتى خيييلي كمك ميكنه
اميدوارم كه اين تاپيك مثل تاپيك گپ و گفت و گو خيلي پر ازدحام بشه ، و اصالاً خاك نخوره 71 انشالله
آهای سرنوشت... اسکار از آن توست...سالهاست مرا فیلم کرده ای

پاسخ
پیرو صحبت دوستان از وقت کم جشنواره ها، من متوجه شدم که جشنواره ها چند ماه قبل از اینکه پوسترشون خارج بشه یا برای اعلام داوری رو نمایی بشن، اعلام عمومی می شن اما اونقد در گوشیه که گاهی کسی متوجه نمی شه. (حد اقل من متوجه نمی شم) . مثالش هم جشنواره کودک که ما می دونستیم قراره باشه اما نمی دونستیم مهلت ارسالش کیه و یا جشنواره فیلم اشراق که دوستان زحمت کشیدن و قبل از اعلام داوری، خبر جشنواره رو رسوندن. حالا اگه بتونیم در همون اعلام اول که معمولا چند ماه قبل از اعلام سراسریه از جشنواره با خبر بشیم، خیلی توی کارمون جلو می افتیم. انشا الله به زودی یه فکری برای این کار می کنیم. به هر حال چند تا مغز بهتر از یه مغز کار می کنه. درسته؟

فکر کنم بهتره یه تقویم درست کنیم و جشنواره ها رو توش مشخص کنیم. به هر حال جشنواره ها هر سال یا هر دو سال یکبار برگزار می شن. درسته؟
پاسخ
آگهی
ديبا جان اينجوري برنامه ريزي كنيم كه ما هميشه يك كار براي نوشتن داشته باشيم براي جشنواره

مثلا ما ميدونيم جشنواره فجر در راهه مهلتش تاكي هست مهم نيست از الان بنويسيم رفع ايراد و........ وقتي هم اعلام ميشه يه دستي به سر گوشش بكشيم بفرستيم بره به سلامت
پاسخ
در حال حاضر دو مسابقه فیلمنامه نویسی پیش رو داریم :
1. فیلمنامه جشنواره ملی نماز و نیایش به روایت دوربین: مهلت ارسال 10 آبان. آثار ارسالی: فیلمنامه کوتاه . آدرس سایت: *شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*
2. جشنواره فیلم حسنات: مهلت ارسال آثار 15دی ماه. آثار ارسالی: فیـلم‌نامه‌ها باید با رعایت اصول حروف‌نگاری با فونت۱۴وحـداکثر در بیست صفحه A4 به همـراه فایل word آن بر روی CD ارائه شود.
اگه این نزدیکی ها جشنواره دیگه ای هست، اطلاع رسانی کنید.
پاسخ
(7-8-1391، 03:47 عصر)دیبا نوشته است: *شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*در حال حاضر دو مسابقه فیلمنامه نویسی پیش رو داریم :
1. فیلمنامه جشنواره ملی نماز و نیایش به روایت دوربین: مهلت ارسال 10 آبان. آثار ارسالی: فیلمنامه کوتاه . آدرس سایت: *شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*
2. جشنواره فیلم حسنات: مهلت ارسال آثار 15دی ماه. آثار ارسالی: فیـلم‌نامه‌ها باید با رعایت اصول حروف‌نگاری با فونت۱۴وحـداکثر در بیست صفحه A4 به همـراه فایل word آن بر روی CD ارائه شود.
اگه این نزدیکی ها جشنواره دیگه ای هست، اطلاع رسانی کنید.

*شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید* ليستي از جشنواره ها رو زدم به ترتيب تاريخ
سعي مي كنم مرتب به روزشون كنم
موفق باشيد
گذران زمان مرا به سقوط نزدیک تر کرد
پاسخ
آگهی
آرام عزیز، واقعا سپاسگزارم.
من در جشنواره حسنات، احتمالا با دو اثر، شرکت خواهم کرد. در جشنواره ملی نمایشنامه نویسی هم دوست دارم شرکت کنم اما از دبیرستان به این طرف هیچ نمایشنامه ای ننوشتم. (زمان دبیرستان هم دو نمایشنامه نوشتم. یکی موزیکال بود که البته کار اصلی رو سارا ا نجام داد یکی هم قسمتی از زندگی خواجه نصیرالدین طوسی بود) حالا هم اگه بتونم به فضای نمایشنامه نویسی مسلط بشم، احتمال خیلی زیاد در این جشنواره هم شرکت می کنم.
(5-8-1391، 06:43 عصر)2121212 نوشته است: *شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*مرسي از ديبا جان ورز عزيز كه انگيزه ادم رو بالا مي برند
به مناسبت جشنواره نمازدوتا فيلمنامه خيلي كوتاه نوشتم
اولي از روي يه روايت نوشتم كه يادم نيست از كي بود ودقيقا چي بود...
دومي هم يادمه يه حكايتي بود ............
البته من قصد شركت ندارم واينا هم بدرد جشنواره نمي خورند اما وسوسه شدم بنويسم
خوشحال مي شم نظرتون رو بدونم
---------------------------------------------------------------------------------------

-------------------------------------------------------------------------------------

فیلمنامه باغ عشق نیاز به کار بیشتری داره. باید خیلی پخته تر بشه و تغییر شخصیت پسر هم ملموس تر بشه. موضوع خوبی رو انتخاب کردی، بیشتر روش کار کن و ارسالش کن، به نظر من که ایده مناسبیه.
فیلمنامه معجزه نیایش، ببخشید که تند می گم، خیلی کلیشه ایه. اگه می تونی به شکل دیگه ای پردازشش کنی، این کارو بکن وگرنه اصلا ارسالش نکن (گرچه خودت هم گفتی نمی خوای ارسالش کنی).
اما همونطور که گفتم روی باغ عشق کار کنی و پخته ترش کنی، اثر مناسبیه. حتما سعی کن ارسالش کنی.

(6-8-1391، 12:53 عصر)roz نوشته است: *شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*ديبا جان اينجوري برنامه ريزي كنيم كه ما هميشه يك كار براي نوشتن داشته باشيم براي جشنواره

مثلا ما ميدونيم جشنواره فجر در راهه مهلتش تاكي هست مهم نيست از الان بنويسيم رفع ايراد و........ وقتي هم اعلام ميشه يه دستي به سر گوشش بكشيم بفرستيم بره به سلامت

راستی جشنواره فجر، بخش فیلمنامه نویسی هم مگه داره؟ 33
پاسخ
راستش يگانه جان من كه گشتم چيزي نديدم در جشنواره فجر و اما كي گشتم ؟ زماني كه آقاي آدمين ارسالي داشتن خطاب به دوستي كه چطوري

مرحله به مرحله بنويسن و........ اقاي موسوي بهشون گفته بودن در جشنواره ها شركت كنيد و بخصوص فجر

حالا هم نميدونم در جشنواره فجر فيلمنامه هست يانه؟

و اطلاعاتم در اين زمينه خيلي ضعيفه

اگر دوستي اطلاعات دقيق داره ممنون ميشم در اختيار همگي قرار بده

در ضمن من به خاطر بيماري متاسفانه هنوز نتونستم فيلمنامه رو تكميل بكنم احتمالا اولين مردودي سايت خودم باشم
پاسخ
رز عزیز امیدوارم هرچه سریعتر کسالتت رفع بشه، امیدوارم بتونی در جشنواره شرکت کنی. به هر حال امتحانات دیگه ای هم در راهه.
سلامت و موفق باشی.
پاسخ
آگهی
آرام جان از بابت ليست جشنواره ها بي نهايت متشكرم
ولي بچه ها من خودم فراخون جشنواره شهداي علمي رو درسايت ارسال كردم ولي الان خوندمش مهلت تا 30 مهر ماه بوده اصلا متوجه نميشم در سايتش نوشته 23 آبان جشنواره نتايج رو اعلام ميكنه درحالي كه من فكر ميكردم مهلت تا 30 آبان هست
من طرحم تكميل شده و آماده است
. اينم دومين تجديدي به به
پاسخ
وقت بخير
خبر مسرت بخش آقاي سادات واقعا خوشحالم كرد
اقا نيما هميشه خوش خبر باشيد
مهلت ارسال اثار به جشنواره نماز و نيايش تا 27 ابان تمديد شد هورااااااااااااااااا
پاسخ
بچه ها براتون آرزوی موفقیت میکنم.امیدوارم به همین زودیا خبر برنده شدنتون در این جشنواره ها رو ببینم.{حالا هر کدوم که شد یا همش} ولی من که کلا نه وقتش رو دارم و مغزمم هنگ کرده ونه این موضوعات به گروه خونم میخوره.تو رو خداااااااااا موضوعاتشون همش مث همه دیدین یه موضوع درست حسابی جوندار توش نیست.اگه هم بخوایم ربطشون بدیم به فلسفه و روانشناسی و تاریخ و ....مباحث درست درمون توشون بیاریم به نظر من که راه به جایی نمیبره چون تو این جشنواره ها فقط باید باب میل اونها نوشت مخصوصا بخش ایثار و وقف و نماز و نیایش.
جالبه موضوع جشنواره فیلمنامه :مد و لباس توضیحش یک زن مسلمان با حجاب اسلامی ........
وااااای خدای من دنیا داره رو چه چیزهایی میگرده و اونوقت موضوعات فیلمنامه نویسی ما رو نگاه کن!علم،پیشرفت، ایده های شگفت ،نو آوری اینا کوش!!!!؟؟ 72
من به شخصه هیچ ادعایی ندارم و نمیگم خیلی حالیمه اما از دیدن این مسائل بدجور حرصم درمیاد.70
درآخر چشم امیدم به شماست تا حداقل از این موضوعات نوشته هایی بنویسین چون دلم فقط به شما دوستان خوشه و چشمم به قلم شماست.68
پاسخ
آگهی

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
در گوگل محبوب کنید :