درود مهمان گرامی! ( - ثبت نام)
شما هنوز ثبت نام نکرده اید؟ یا وارد حساب کاربری خود نشده اید! برای استفاده از تمامی امکانات انجمن لازم است ثبت نام کنیدیا info@scenario.ir    
*نادان بمانید و جستجوگر *

حق مولف
زمان کنونی: 15-9-1395، 03:52 صبح
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: G.Manager
آخرین ارسال: بهاری
پاسخ 19
بازدید 3317

امتیاز موضوع:
  • 15 رأی - میانگین امتیازات: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
حق مولف
وقت بخیر
یک نکته بسیار مهم(بسیارشو کشیده بخونین)
شما بزرگواری می کنین و فیلمنامه های خودتون رو بدون هیچ چشمداشت و دل نگرانی و . . . در معرض دید همه(یعنی هر کس که عضو سایت باشد یا نباشد) قرار می دهید.

سوالی داشتم:
اگه کسی از فیلمنامه شما ایده یا خط یا کپی بگیره و (در یک کلام) فیلمنامه شمارو سرقت کنه، چیکار می کنید؟ تالار رو چقدر مسئول این موضوع می دونید؟ اینجارو فقط محلی برای تمرین می دونید و آثاری که اینجا میذارید، فقط حکم دست گرمی براتون داره؟
ارادتمند
به فیلمنامه نویسی ارج نهیم و علاقه مندانش را تشویق نماییم

پاسخ
درود
به مطلب مهمی اشاره کردید من هم چند وقت میخواستم در این باره صحبت کنم
با این روش مطمینا بچه ها فیلمنامه های خوبشون رو از ترس اینکه مبادا کپی برداری بشه نمیزارن و به تالار فقط در حد یک تمرین به فیلمنامه نویسی نگاه میکنن
اما چندتا پیشنهاد میتونم بدم یک اینکه من متوجه نمیشم چرا افرادی که عضو سایت نیستند به راحتی به مطالب دسترسی دارند وهیچگونه محدودیتی ندارن دو اینکه باید سعی بر این بشه که دوستان رو به زور وادار به نوشتن کنیم!!البته منظورم اینه که بخشهایی مثل طرح فیلمنامه یا استفاده از عکس وچیزهایی مثله این بیشتر تو بورس باشه تا اینکه مثلا بخشی مثل فیلمنامه ی شما و من پیشنهاد میکنم اینطوری بریم جلو که مثلا یه موضوع یا یه خط از فیلمنامه رو بگیم و دوستان شروع کنند ادامش رو بنویسن ودرواقع ذهن بچه ها رو بیشتر درگیر میکنید به دلیل اینکه یه حس رقابت هم به وجود میاد
یه انتقاد دیگه هم تو بحث گروه هاست مثلا گلدن گلوپ یا اسکار،اونجا هم وضع به همین منواله و افراد (یکیش خودم)میترسن ایده های بکرشون رو بگن و ایده های دم دست تر رو بیان میکنن البته حق هم دارند چون به هرحال هر فرد نسبت به ایدش حس تصاحب داره
یک مورد دیگه هم که قابل گفتنه اینکه اگه اشتباه نکنم سایت چیزی درحدود 900 تا کاربر داره که از این 900 تا من فقط 20 نفر رو مدام می بینم که فعالیت دارند و چه بهتر که اتوماتیک وار این افراد غیر فعال حذف بشن چونکه من افرادی که رو همیشه می بینم خود به خود یه حس اعتمادی بهشون پیدا میکنم اما افرادی که هر به دوسه هفته پیداشون میشه (حالا به هر دلیل مشغله یا چیز دیگه)بهشون اعتماد پیدا نمیکنم
به هرحال به نظر من کیفیت مهمتره تا کمیت
موفق باشید
پاسخ
سلام.
من که دوتا فیلمنامه بیشتر نگذاشتم و شاید بقیه در این مورد حرف های بیشتری داشته باشند.
اما من خیلی به این که کسی سرقت کنه نبودم.نمیدونم چرا این حس رو داشتم!
و البته با خریده شده فیلمنامه ی آقای حمیدرضا ، این حس در من قوی تر شد و واقعا به این بافرهنگ بودن فیلمسازان افتخار کردم.
در صورت سرقت، تالار رو مقصر نمیدونم چون من با اختیار فیلمنامه م رو در معرض عموم قرار میدم.
اما در صورت فروش فیلمنامه،قسمت اعظمی از این اتفاق رو بخاطر وجود تالار میدونم.واسطه ای برای فروش فیلمنامه.
پاسخ
آگهی
فکر نمیکنم کسی از دوستان فیلمنامه ها و ایده های اصلیشون رو بذارن این نوشته ها هم بیشتر واسه تمرین هست و البته اگه بشه تهیه کننده ای با طرز فکر و نوشتن نویسنده های اینجا آشنا بشه.حداقل من که فیلمنامه هام رو اینجا نمیذارم چون از قدیم گفتم مالت رو سفت بچسب و همسایت رو دزد نکن.
به نظرم تالار هم هیچ مسئولیتی در قبال این فیلمنامه ها نمیتونه داشته باشه.البته شاید بشه با توجه به زمان ارسال اگه فیلمنامه ای ساخته شد از طریق قانونی پیگیر شد.(که اطلاع دقیقی در این مورد ندارم)
صرفا جهت اطلاع ادمین عزیز:
( قرار بود یه بخشی ایجاد بشه واسه فیلمنامه های بلند که افرادی که فیلمنامه قرار میدن فقط بتونن به اون بخش دسترسی داشته باشن.واسه اعتماد بیشتر و قرار دادن فیلمنامه های خوب و نقد فیلمنامه ها)
نوشتن مرهمی ست بر زخمهای نگفتن،وقتی صدا به فرياد نمی رسد به قلم تکيه ميزنم
پاسخ
وقت بخير

دوستي كه فيلم نامه نوشته خودش رو در تالار ارسال ميكنه اين رو ميدونه كه هر كسي ميتونه فيلمنامه ارو بخونه چه عضو چه غير عضو

و كوچكترين مسئوليتي بر گردن تالار نيست ولي اينكه بعدها با توجه به زمان ارسال بتونه در دادگاه حرفي بزنه و ادعايي بكنه خوب قابل تامل هست ولي

دو نفر ميتونن از فيلمنامه استفاده بكنن يكي مبتدي و آماتور كه كپي هم بكنه راه به جايي نميبره يكي حرفه اي كه چنان تغييرش ميده خودتم شك ميكني كار خودته يانه!!!!!!!!

پس بهترين كار اينكه فيلمنامه هايي كه ايده بكر دارن در تالار ارسال نكنيد

هر كجا اراده اي باشد راه هم هست
پاسخ
75آقا حامد حرفها ميزنيدا!!!!!!!! حالا آمديمو طرف اصلا وجدانشو خاك كرده اونوقت چرا ايده ارو بدزده يه ليوان آب معدني هم از روش بخوره 7272

چرا ؟ تالار هيچ گناهي نكرده و تنها گناهش اينكه در دنياي مجازي زاده شده و تاوانشم پس ميده

در دنياي حقيقي طرف رو ميبيني،ميشناسي ،همكارته، دوستته ، شريكته نميتوني اونجور كه بايد بهش اعتماد كني اونوقت بيايي فقط و فقط به خاطر اينكه يك روز بهترشو مينويسي در مقابل ديد عموم نوشته ات رو قرار بدي و بعد از دزديده شدن ايده ات افسوسشو بخوري

من هم قبلا اينجوري فكر ميكردم و حتي ميگفتم كارمو بدزدن هم مهم نيست 72 ولي از زماني كه فهميدم فيلمنامه اي كه من نوشته بودم توسط يك نفر كه بهش اعتماد كردم و بهم گفت كارتون رد شده رفته جايزه اولين فيلمنامه ارو هم گرفته چنان دلخور شدم كه ترجيح ميدم ايده هام خاك بخورن تا يه از خدا بي خبر قورتشون بده ايشالا بمونه تو گلوش خفه اش كنه 76767676
هر كجا اراده اي باشد راه هم هست
پاسخ
آگهی
قطعا وقتی ما فیلمنامه هامون رو در تالار قرار می دیم، می دونیم که عضو و غیر عضو بهش دسترسی دارن و می دونیم که این احتمال هست که سرقت هم بشه. بنابراین تالار گناهی نداره و تقصیری متوجه تالار نیست. البته و صد البته که این حس ترس باعث می شه که با احتیاط بیشتری رفتار کنیم و نتونیم فیلمنامه هایی که به نظرمون خیلی خوبه و دوست داریم نظر دوستان رو دربارش بدونیم، در تالار قرار بدیم. به هر حال این مشکل دنیای امروز ماست و فعلا هم کاریش نمی شه کرد.
راز بلوغ در بردباری فراوان نهفته است.22
پاسخ
وقت بخیر
انجمنهای "معرفی، تحلیل و بررسی فیلمنامه ها" و "کارگاه فیلمنامه نویسی" بر روی افراد غیر عضو بسته شد( مگه طرف اینکاره باشه!!)
ضمناً انجمن مخصوص فیلمهای بلند برقرار است و تنها کسانی می توانند دسترسی داشته باشند که خود فیلمنامه بلند ارایه بدهند.
به فیلمنامه نویسی ارج نهیم و علاقه مندانش را تشویق نماییم

پاسخ
خدای بزرگ، جناب ادمین، واقعا از زحمات شما سپاسگزارم. از اینکه تلاش می کنید تا محیط امنی رو برای همه ما فراهم کنید که بتونیم بی دغدغه به کارمون برسیم... 222222
راز بلوغ در بردباری فراوان نهفته است.22
پاسخ
آگهی
از اكانتم رفتم بيرون و تست كردم، كاملا درست و ايمنه! مگه اينكه طرف واقعا قصد دزدي داشته باشه!
از اين امنيت نسبي خوشحاليم و دست قشنگه رو مي زنيم.
با تشكر از جناب موسوي.
عاشق فیلمنامه نویسی ام چون به من اجازه ی خلق یک دنیای تازه را می دهد با آدم های تازه...
پاسخ
در طول این سالها، افراد بسیاری را دیده ام که نگران دزدیده شدن کارهایشان بوده و از من در مورد روشهای جلوگیری از آن، راهنمایی خواسته اند. آنها کارهایشان را در فهرست WGA ثبت می کنند، تحت پوشش قانون حق مولف می برند، و از دیگران می خواهند نامه‌های محرمانه و سربسته را امضاء نکنند و ... .اینها همه روشهای قانونی حفاظت از آثار هنری است. شما هم اگر با به کار بستن این روشها، احساس آسایش و امنیت می کنید، حتماً آنها را به کار ببندید. اما خود من شخصاً وارد این مقولات نمی شوم. من ایده هایم را آزادانه و با خیال آسوده بیان می کنم، و تابحال حتی یکی از آنها هم به سرقت نرفته است. در عوض بجای آنکه مدام در فکر حفاظت از فکرهایم باشم، وقتم را صرف خلق ایده های تازه تر می کنم. من در کشوی میزم آنقدر ایده های متفاوت دارم که اغلب آنها را در فیلمها یا برنامه های تلویزیونی می بینم. البته کسی آنها را ندزدیده، بلکه طبیعت این حرفه چنین است. نویسندگان همواره در حال ایده پردازی و خلق داستانهای تازه هستند. وقتی ایده ای به ذهن شما می رسد، اصلاً بعید نیست به ذهن دیگری هم برسد. اگر ایده ای را از دست می دهید نگران نشوید. به جایش سه تای دیگر بسازید!jeffreyscott
حتي زمان شكست خوردن هم تسليم نشو71
پاسخ
به هر حال توی این اوضاع ریسک بهترین کاره..من تا حالا خودم دو تا فیلمنامه بلندم رو توی انجمن گذاشتم..(خدا رو شکر تا اینجای کار براش اتفاقی نیفتاده و امیدوارم نیفته) ولی این کاری که شاوشنگ عزیز گفت خیلی پیشنهاد خوبیه.کاربرهایی که فعالیت کمتری دارن به طور خودکار حذف بشن..
پاسخ
آگهی
سلام دوستان اتفاقا منم برام سوال شده بود که بعد از گذاشتن فیلمنامه هامون بعدش چه اتفاقی قراره براشون بیوفته راستش وقتی میدیدم دوستان چقدر راحت کاراشونو ارائه میدن میگفتم چه دلی دارن اینا ولی چکار ميشه کرد بالاخره باید از یه جایی شروع کرد بهتر از نگه داشتن یه عالمه ایده های خاک گرفته و بدون نتیجه اس.
با این همه امیدوارم دزدها واینکاره ها به راه راست هدایت بشن وکار هیچکس دو در نشه...آمین :)
بزرگی دنیا به اندازه ی وسعت ديد توست ...
جهان اطرافت همان است تو دنیایت را در نگاهت وسعت ببخش ...
پاسخ
با سلام
اول اینکه منم مثل همه موافقم که تالار هیچگونه مسولیتی در قبال دزدیده شدن یا کپی شدن آثار نداره.

دوم اینکه می شه بپرسم اونجایی که مخصوص فیلمنامه های بلنده کجاست؟!!!!
ممنون می شم راهنمایی کنید.

سوم اینکه من دو تا فیلمنامه بلند گذاشته بودم که خودم اونا رو برداشتم!!!
نه به خاطر دزدیده شدن
چون اگه اونا رو کسی می دزدید و ساخته می شد من واقعا خوشحال می شدم!!!!!!!!!
چون اونوقت جا واسه خودم هم باز می شد چون کارهای من اصلا مثل کارهای ساخته شده و باب میل تهیه کنندها نیستن!!!
برداشتم چون فقط دانلود می شد و نقد خیلی خیلی کم می شد!!!

چهارم اینکه اصلا آشنا یا غریبه بودن دلیل نمی شه که آدم بتونه اعتماد کنه!!!
مثلا من دو تا فیلمنامه به ادمی دادم که کل ایران هم اونو می شناسه توی سایت هم بودش
ولی از وقتی که بهش دادم دیگه بهم جواب نمی ده که آقا فیلمنامه هات بدرد داشت نمی خوره برو بمیر که حداقل خیالم راحت بشه بدرد نمی خوره!!
تازه اینکه از وقتی گرفتش دیگه تالار هم نمیاد!!!

به هر حال توی کشور ما بدون ریسک و پارتی نمی شه به جایی رسید.
با تشکر
عاشق ژانر وحشت - فانتزی - تریلر - هجویه و فیلمنامه هایی
هستم که حرفی برای گفتن ندارن!!!
ولی ملت رو حداقل برای یه ساعت از دنیای پر از مشکلاتشون جدا می کنن!
پاسخ
با سلام من با این حرف شما موافقم که گفته بودید سعی بشه بقیه اعضا به همکاری تشویق بشن به نظر من هم خوبه این همکاری ها به صورت ایمیل به اعضا پیشنهاد بشه تا اونو با اطلاع از همچین موضوعاتی وارد کار بشن اما این که می گید اعضایی که هر از چند گاهی وارد سایت می شن نه دائم حذف بشن کمال بی انصافیه نمی خوام از خودم که هر از چند گاهی با ایمیلهایی که مدیران محترم سایت می دن وارد سایت میشم دفاع کنم ولی خیلیای دیگه مثل من هم هستند که دائما آن لاین نیستن من روزی دو یا سه ساعت فقط پای اینترنتم به طور مفید نمی تونم مدام در سایت باشم.
*شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*
بدون تو همه روزهای ما روز مباداست

l
پاسخ
آگهی

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
در گوگل محبوب کنید :