درود مهمان گرامی! ( - ثبت نام)
شما هنوز ثبت نام نکرده اید؟ یا وارد حساب کاربری خود نشده اید! برای استفاده از تمامی امکانات انجمن لازم است ثبت نام کنیدیا info@scenario.ir    
*نادان بمانید و جستجوگر *

چطور شد که اولین ایرانی راه یافته به جشنواره فیلمنامه نویسی خارجی شدم؟
زمان کنونی: 14-9-1395، 09:30 صبح
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: Mohsen Bagheri Dastgerdi
آخرین ارسال: Mohsen Bagheri Dastgerdi
پاسخ 21
بازدید 3113

امتیاز موضوع:
  • 35 رأی - میانگین امتیازات: 2.77
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چطور شد که اولین ایرانی راه یافته به جشنواره فیلمنامه نویسی خارجی شدم؟
درود بر فیلمنامه نویسان

اول از مدیر تالار تشکر می کنم برای اینکه به بنده، عضو کوچک این تالار برای حضور فیلمنامه کوتاه انیمیشن " حباب " در جشنواره Twin Rivers آمریکا تبریک گفتند. من این تبریک را به همه فیلمنامه نویسان و به خصوص بچه های تالار تقدیم می کنم.
چون مدیر تالار خواستند توضیح بیشتری درباره نحوه حضور در این جشنواره خارجی بدم، چیزهایی که به نظرم می رسه را خواهم گفت که شاید به بچه ها انرژی کوچکی بدهد.

اول اینکه در قسمت سوالات فوری تالار درباره حضور در جشنواره های خارجی توضیحی آمده که بسیار ارزنده و مفید است. این قسمت تالار خودش یه جورایی موتور محرکه من هم بوده است.
دوم اینکه ما سخت ترین شغل فکری دنیا را خواهیم داشت پس باید واقعا به آن ارج نهیم. به همین خاطر فیلمنامه ام را به زبان انگلیسی تخصصی ترجمه کردم و در نرم افزار Final Draft به شکل استاندارد در آوردم. قیمت نسخه اصلی این نرم افزار در حال حاضر حدود 300 دلار است.
سپس در سایت ها خارجی شروع به جستجو و مطالعه فراخوان جشنواره های فیلمنامه نویسی و قوانین آنها کردم. بعد از حدود یک ماه چند جشنواره ای را یافتم که Twin Rivers آمریکا یکی از آنها بود. هزینه ورودی جشنواره با توجه به زمان آن نزدیک 50 دلار شد. شرکت کردم اما با دردسر بسیار پول را واریز کردم، دلیلش هم تحریم ها و مسدود شدن اکثر حساب های مستر و ویزا کارت بود.
سرانجام شب 24 اردیبهشت Accept جشنواره آمد. دروغ نگویم از هیجان و استرس تاب و تحمل هیچ چیز و نداشتم. چون حقیقتا من 12 ساله که توی این کارم و با تمام مخالفت های خانواده، مشکلات دانشگاه، شغل و ... خودم را نگه داشتم.
و این اتفاق برای من بسیار مهم بود. با اینکه بعضی از ایرانی ها قبلا در جشنواره های فیلمنامه نویسی شرکت کرده اند ولی تابه حال پذیرفته نشده بودند به هر دلیل و این اولین بودن به نام من رقم خورد شاید شانس هم درش دخیل بوده. ولی دوستان هیچ کس فیلمنامه، فیلمنامه نویسی، جشنواره و غیره رو قدر نمی دونه مگر خود ما فیلمنامه نویسان. پس باید به خودم بگم که زیادم برای این جشنواره ها نباید ذوق زده بشم. چون هیچ کس به من نگفت خرت... (عذر می خوام). همانطور که قبلا بهم نگفته بودند و انتظاری هم نباید داشته باشیم.
ولی امیدوارم هرکس که با عشق در این زمینه پا گذاشته، به هرچه که آرزوش رو داره برسد. اما بدون زحمت و تلاش، آرزویی محقق نخواهد شد.

دوستدار بچه های گل تالار
محسن باقری دستگردی
پاسخ
 سپاس شده توسط bahrami rad ، نیلگون
سلام آقای دستگردی
بسیار خرسندم و این افتخارآفرینی را به شما تبریک می گویم. نگران بازخورد کارتان در نگاه دیگران نباشید. مهم اینه که شما تلاش کردید و به نتیجه رسیدید و الان از خودتان و کاری که کردید راضی و خرسندید.
تبریکات ویژه
یا کاری رو شروع نکن، یا اگه شروع کردی، سعی کن به بهترین نحو تمومش کنی.
پاسخ
دوست گرامی بینهایت تبریک...
از خوندن این تاپیک بسیار خوشحال شدم و امیدوارم قدم های بعدی رو هم همینطور بردارید و به تمام موفقیت هایی که ارزوش رو دارید برسید.
مجددا خدمتتون تبریک عرض میکنم.
شاد و موفق باشید
داستانی بنویسید که اگر نویسنده اش نبودید زیر باران به خاطر ان در صف می ایستادید.(رابرت مک کی)
پاسخ
آگهی

ضمن سلام و تبریک به دوست عزیزم mbd

.بله بعداز معدن نویسندگی سرسخت ترین شغل دنیاست..

امیدوارم که همیشه شاد و تن درست باشد
پاسخ
عرض تبریک
حضور شما در اینجا ( تالار ) غنیمت است. کاش بشود نمونه کاری از شما را اینجا خواند...
پاسخ
من هم با cinemams هم عقیده ام. اگر آقای دستگردی لطف می کردن و چندتا از کارهاشون که ثبت هم شده اینجا میذاشتن، برای الگوگیری ما هم خیلی خوب می شد.
سپاس
پاسخ
آگهی

نمونه کار های من در کتاب " فیلم نوشت 3 " که از طرف انجمن سینمای جوانان ایران چاپ شده است وجود دارد. البته تو اون کتاب فیلمنامه ها ویرایش شده نیستند. اما وجود دارد.
در کتاب "فیلمنامه های برگزیده دومین جشنواره حسنات" نیز فیلمنامه هایم چاپ شده که نسخه بهتر و مرتب تری است.
پاسخ
خواستن یه مسئله ست و حرکت در جهت اون یه مسئله دیگه!

بهتون تبریک می گم.
بخاطر اینکه اراده کردید. این خیلی مهمه که قدمی برداشته بشه!

منم قصد شرکت در یکی از این جشنواره های خارجی رو داشتم، اما اراده و حرکت...؟!

"حرکت" در جهت خواسته ها و آرزوها حتما آدم رو به مقصد می رسونه.

امیدوارم همیشه موفق باشید...
آنچه آدم را تشکیل می دهد، نتیجه ی عمل اوست نه حرفهای او...22
پاسخ
سلام...
بسیار خوشحال شدم این خبر مسرت بخش را خواندم؛ موفقیت هریک از بچه های این سایت، به نوعی موفقیت همه ی بچه های این سایت است، قبل از همه به خودمان و بعد به این دوست عزیز این موفقیت را تبریک می گویم
 نویسنده، فقط و فقط به خاطر نوشتن آفریده شده است( هاینریش بل، نویسنده آلمانی)
پاسخ
آگهی
سلام
ضمن عرض تبريك هاي مفصل و صميمانه، بايد عرض كنم كه آخر شبي بمبي از روحيه فضاي تالار رو فرا گرفته و حتما همه رو دلگرم به عشق شون فيلمنامه نويسي كرده، ممنون دوست خوب و عزيز كه تجربيات تون رو به اشتراك مي گذاريد
با آروزي تعامل و معاشرت بيشتر با شما، در تالار...
عاشق فیلمنامه نویسی ام چون به من اجازه ی خلق یک دنیای تازه را می دهد با آدم های تازه...
پاسخ
سلام بهتون تبریک میگم متاسفانه فیلمنامه نویسی به شکلی هست که همیشه باید با اطرفیان و البته خانواده کلنجار بری.امیدوارم باز هم شاهد موفقیت های شما دوست عزیز باشیم.فقط دسترسی به این کتاب ایی که گفتید فکر نمیکنم کار آسونی باشه حالا که این فیلمنامه ها چاپ شده اگه امکانش هست برای دانلود هم قرار بدید.
نوشتن مرهمی ست بر زخمهای نگفتن،وقتی صدا به فرياد نمی رسد به قلم تکيه ميزنم
پاسخ
دانلود فیلمنامه های من

با توجه به درخواست بعضی دوستان مبنی بر قرار دادن فیلمنامه هایم برای دانلود، حتما این کار و می کنم.
سه فیلمنامه به نام "سنگ قبری برای آب" و "مدال سیاه" و " عروس آب" که فیلمنامه های سه گانه من رو تشکیل می دن رو برای دانلود قرار خواهم داد. از مدیر سایت هم می خوام که نظرش رو بده.
پاسخ
آگهی
وقت بخیر
برادر فیلمنامه شماست. من چه نظری دارم. لطف می کنید آثارتون رو در اختیار رفقا قرار می دهید.
به فیلمنامه نویسی ارج نهیم و علاقه مندانش را تشویق نماییم

پاسخ
جناب آقای دستگردی عزیز
من خیلی دنبال کارهای شما هستم. ولی متاسفانه امکانی برای دانلود نگذاشتید. اگر لطف می کردید و چند نمونه کار از خودتون توی سایت می گذاشتید، برای ما آماتورها هم یک الگو و راهنمای بهترنویسی می شد. همانطور که ما و سایر دوستان کارهای مبتدیانه ی خودمون رو توی این سایت می گذاریم و از نظرات سایر دوستان هم برخوردار میشیم. قطعاً شما هم اگر تمایل داشته باشید، می تونید اینکار رو بکنید. و مطمئن باشید که بچه های این تالار، نقادان سختگیری هم هستند و اگر اشکال یا نقطه ی قوتی در کار ببینند، سریع به عرضتون می رسونند.
منتظر دریافت فایل دانلود هستیم.
شاد باشید
پاسخ
محسن جان از صمیم قلب تبریک میگم بهت... خیلی وقت پیش این تاپیک رو خوندم و از فرط هیجان فقط تونستم لذت ببرم، معذرت که با تاخیر تبریک میگم...
متاسفانه جدای از مشکلات بیرونی (شغل و دانشگه و...) که بهش اشاره کردی، یه مشکل بزرگ دخلی بین سینمایی ها وجود داره و اونم تحسین و تقدیر از آدم های موفقه... شدیدا و از ته دل خوشحالم از موفقیتت، امیدوارم تا همیشه تو این سیر پیش بری دوست عزیزم....
به امید جوایز دیگه در جشنواره های دیگه...
به هم ریختم!
تکه ام کرد و تکانی داد...
پازلی شدم...
بی تکه!
هیچ وصله ای نمی چسباندم...
بیست و چهار دی.
پاسخ
آگهی

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  برنامه هفتگی یا ماهانه فیلمنامه نویسی sarouye 0 242 6-11-1394، 02:39 عصر
آخرین ارسال: sarouye
  به جز فیلمنامه نویسی به کدام فعالیت سینمایی دیگر علاقمندید؟ Mostafa 32 5,238 15-3-1393، 02:04 عصر
آخرین ارسال: Amc1

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
در گوگل محبوب کنید :