درود مهمان گرامی! ( - ثبت نام)
شما هنوز ثبت نام نکرده اید؟ یا وارد حساب کاربری خود نشده اید! برای استفاده از تمامی امکانات انجمن لازم است ثبت نام کنیدیا info@scenario.ir    
*نادان بمانید و جستجوگر *

در حد توان در خدمتیم
زمان کنونی: 15-9-1395، 07:52 صبح
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: G.Manager
آخرین ارسال: G.Manager
پاسخ 21
بازدید 4850

امتیاز موضوع:
  • 21 رأی - میانگین امتیازات: 3.57
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
در حد توان در خدمتیم
وقت بخیر
به استحضار دوستان عزیز می رسانیم، در اینجا هر حرف و حدیثی که درباره تالار لازم می دانید، بفرمایید. ما هم در حد توان پاسخ گوی شما خواهیم بود.
با تشکر 
به فیلمنامه نویسی ارج نهیم و علاقه مندانش را تشویق نماییم

پاسخ
سلام چطورید !؟
اون بازی رو بلدید که چند نفر بازی میکنن و نفر اول یک کلمه رو شروع میکنه و بقیه به نوبت یک کلمه به اون اضافه میکنن و در نهایت با همین کلمات یک جمله درست میشه ؟
به نظر شما میشه این کارو اینجا انجام داد ؟
منتها بجای یک کلمه یک صفحه ، بجای جمله یک فیلمنامه .
مثلا من یک صفحه بنویسم بذارم اینجا . بعد مثلا آقای امیر جهانی 2 روز بعد صفحه دوم رو بنویسه 2 روز بعدش مثلا مدیر سایت خودش یه صفحه اضافه کنه ؛ بعدش دو روز دیگه آقای مثلا فرزینش یک صفحه دیگه به فیلمنامه اضافه کنه همین طور تا آخر تا بشه یک فیلمنامه !
البته اینی که گفتم خیلی خام و نپختس میشه تغییرش داد . ولی به نظرم کار جالبیه و شاید این جوری با استعداد های همدیگه در حد خیلی کم آشنا بشیم .
خوشحال میشم درباره این نظر بدین حتی اگه خوشتون نیومد .
با هم بنویسیم
پاسخ
سلام که صمیمانه ترین نام خداست
هر چند پیشنهاد آقای رودساز نتیجه مشخصی نداره اما من فکر می کنم برای شروع یک انجمن و به روز شدن و فعالیت تالار پیشنهاد خوبی باشه
بنده هر چند که اومدم اینجا یاد بگیرم، ولی خب اعلام آمادگی می کنم.
یا حق
پاسخ
آگهی
وقت بخیر

قبل از هر کاری لطفاً از دیدگاه یک بیطرف، ایرادات این بازی را اعلام فرمایید: 69
مثلاً آیا یک فیلمنامه واقعی به این شکل تا حالا خلق شده است؟!(منظور بیشتر دلایل عدم ایجاد یک اثر به این شکل تا بحال می باشد)

و البته باز منظور این است که وقتی کار شروع شد، مدتی بعد بی رمق نشوید

پاسخ
Exclamation 
سلام چطورید !؟
بعیده که فیلمنامه ای این طوری نوشته شده باشه . ولی خب تنها جایی که میشه این کارو کرد اینجاست !
منظورم اینه که شاید دلیل اینکه تا حالا این طوری فیلمنامه نوشته نشده ، این باشه که فیلمنامه نویس ها تالار گفتگویی نداشتن که بشه از این کارها کرد . داشتن ؟
البته اینو قبول دارم که اگه این بازی بدرد می خورد تا الآن باید کلی طرفدار پیدا می کرد . پس اگه کسی این بازی رو ، بازی نکرده حتما بدردش نمی خورده . نه !؟ غلام !؟؟؟؟؟ 25
در هر صورت خواهش می کنم باز هم مشکلات این بازی رو بگید . راستش چیزی که شخصا دنبالشم نوشتن یک فیلمنامه بصورت دسته جمعی هستش . با همین تعداد 4 5 نفری که جونیور ممبر ! هستن هم میشه این کارو انجام داد . ولی دوست دارم تعداد بیشتر باشه تا فاصله نوشتن ها بیشتر شه .
این طوری اعضا مسولیت نوشتن بخشی از فیلمنامه رو قبول می کنن . حالا اینکه فیلمنامه به چه سمتی بره ، داستان چه مدلی باشه و از این جور مسایل فنی حتما احتیاج به یک لیدر داره . که بعداً میشه دربارش صحبت کرد .
باز هم منتظر نظرات دوستان هستم .
با هم بنویسیم
پاسخ
وقت بخیر
فیلمنامه نویسان حرفه ای، نهایتاً در گروه های 2 نفره به این کار می پردازند. آنهم با نه هر کسی بلکه افراد همدیگر و نحوه کار هم را کاملاً می شناسند.
قصه گفتن با سلیقه هم در ارتباط است و شاید موضوعی را که یک فیلمنامه نویس پرورش می دهد، کاملاً با آنچه که مدنظر همکارش می باشد، متفاوت باشد.

کاری که میشه کرد اینه که یکنفر یا یک تیم دونفره داستانی را بنویسند و بقیه بدون اینکه در نوشتنش نقشی داشته باشند، ایراداتش را اعلام کنند. البته به این میگن نوشتن روباز سناریو که در هیچ جا مرسوم نیست.(البته اگه برای نویسنده ها مهم نباشه که مثلاًداستانی را که می نویسند، توسط دیگران کپی شود و بعد حسرت سود مالیش 31را بخورند و هدفشان فقط آموزش باشد، چرا که نه!19)

پاسخ
آگهی
اول اینکه در نگارش یک فیلمنامه سینمایی حضور بیش از سه نفر امکان پذیر نیست و معمولا در نپارش فیلمنامه هایی برای ساخت سریال از گروههای بیش از سه نفره استفاده می کنند.
دوم اینکه لازمه کار گروهی این است که طرفین از همدیگر شناخت نسبی داشته باشند و با همدیگر نیز در این باره بارها و بارها ملاقات و صحبت داشته باشند.
از طریق ایمیل و یا صفحه وب سایت این امر غیر ممکن است.شاید بتوان صد صفحه ای را به نام فیلمنامه نگارش کرد اما مطمئنا کیفیت بسیار پایینی خواهد داشت و .....
پاسخ
با سلام
آقاي آدمين سوالي از خدمتتون داشتم درمورد انجمن فيلم نامه هاي ايراني

اين انجمن قراره چطور فعاليت كنه ؟
دوستان فيلم نامه هايي رو كه خودشون نوشتن ميتونن اينجا بگذارن يا نه فيلم نامه نويسنده هاي ديگر هم ميشه؟
مثلا چند فيلم نامه كوتاه كه خيلي جالب و خواندنيه و از اينترنت سيو كردم در آرشيو مطالب من هست ميتونم اينجا ارسالشون كنم يا نه؟
تشكر
هر كجا اراده اي باشد راه هم هست
پاسخ
وقت بخیر

اینکه شخصی بخواهد فیلمنامه اش را دیگران بخوانندبستگی بخودش دارد و البته می تواند در قسمت مربوطه قرار دهد. در مورد فیلمنامه های دیگران، لطفاً اگر قابل دانلود در اینترنت است، لینکش را قرار دهید(نه خودش را)
متشکرم

پاسخ
آگهی
با سلام

چند روزي هست كه صفحات تالار دچار مشكل شده ، قبلا هيچ مشكلي نبود ولي حالا به راحتي ورق نميخوره ، با توجه به اينكه با اين مشكل در سايت ديگه اي مواجه نشدم احتمال دادم شايد مربوط به خود سايت باشه و ربطي به سيستم كامپيوتر من نداشته باشه به همين دليل خواستم از حضورتون خواهش كنم بررسي بكنيد
با تشكر
هر كجا اراده اي باشد راه هم هست
پاسخ
با سلام

ميشه يه تاپيك مخصوص براي درخواست فيلم نامه بگذاريد در صفحه ي اصلي من كجا بايد درخواست بدم ؟
هر چه برای خود می پسندی برای دیگران هم بپسند و
هر چه برای خود نمی پسندی برای دیگران هم نپسند.

*شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*

پاسخ
وقت بخیر
هر زمان که بتوانیم فیلمنامه ای را در تالار قرار دهیم، اینکار را انجام خواهیم داد. در صفحه ورودی در قسمت بانک فیلمنامه(منوی سمت راست)

پاسخ
آگهی
ادمین جان پست ها چقدر سخت سپاس می خورن!!!
برای بهترین ها دعا کن؛ برای بدترین ها آماده باش
PRISONERS
پاسخ
کاش تو قسمت مراجع فیلمنامه و فیلمنامه نویسی، کتب و مجلات توی یه زیرگروه قرار می گرفتن و یه زیرگروه واسه معرفی برنامه های تلویزیونی باز میشد که در زمینه فیلمنامه و سینما فعالیت می کنن مثل مسابقه 4-3-2-1 و برنامه هفت و ...
برای بهترین ها دعا کن؛ برای بدترین ها آماده باش
PRISONERS
پاسخ
وقت بخیر
ایجاد گردید. زحمت معرفی از شما. تشکر فراوان

پاسخ
آگهی

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
در گوگل محبوب کنید :